Incident at Phantom Hill

Dobrodružný / Western

USA, 1966, 88 min

Trošku slabší námět, ze kterého by se jistě dalo vytěžit víc. Indiáni jsou tu zase jednou vykresleni jako banda nahluchlých imbecilů, co se nechá oklamat vatrou, neumí stopovat ani zacházet s tomahawky. Největší předností tohoto filmu je nádherná Jocelyn Lane, která je v roli zavržené Memphis sexy jako nikdy nikdo v historii westernu.(7.2.2012)

O'ROURKE! DRINK HE SAYS!! Dan jako padouch opět exceluje. To samé Robert jako kapitán, který má charisma až do nebe a Memphis? Člověk na první pohled by řekl, že je to děvka, ale stejně se na ní skvěle dívalo a myslím, že jsem se do ní zamiloval. Film má jednoduchou zápletku, ale to mi vůbec nevadí, protože přijet z bodu A do bodu B a pak se vrátit je aspoň pořádné dobrodružství. Akorát teda máchání mečů na začátku filmu mi přišlo dost teatrální. To samé, když Dan skopne vojáka co se snaží dostat na vůz. Dan kopne asi půl metru před něj a voják odletí jako by nakopl kůň, kterého právě označkovaly rozpáleným železem. Nebo scénky na poušti, kde jim došla voda? Nevypadali jako by byly na pokraji zhroucení. Ale to jsou jen takové ty malé drobnosti, které dodávají těmto starým filmů své kouzlo.(29.10.2015)