Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

MIGHTTREE

Vše do sebe opět zapadá....Silný zážitek, který posiloval fakt, že hlavní děj nebyla jenom samotná invaze, ale také smrt Grahamovi ženy. Atmosféra tím neskutečně stoupá a jenom čekáte... Tiše a nehnutě jsem čekal. Všechno se dělo, ale zatím všude jinde. Až nakonec - přišel čas odpalu.... ()

Krysa SPK

Zásadní film. Hitchcockovská mrazivá režie, skvělí herci, atmosféra, že by se dala krájet a nadčasový Howardův soundtrack. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

skretik

prvá polovica neskutočná... druhá polovica - prestala som to prežívať, vravela som si, kedy to asi skončí? a koniec... ja neviem, čakala som od neho viac... Hudba (aby JNH sklamal??? :)) To sa mi ešte nestalo) a herecké výkony perfektné ()

morena.jea

Nemôžem spať. Vstávam z postele. Idem sa pozrieť z okna na ulicu. Potom to uvidím. Na streche u susedov niečo je. Stojí tam niečo veľké. Najprv si myslím že je to anténa, potom sa to pohne. Otočím sa, že na niekoho zakričím nech sa pozrie z okna či to tiež vidí. Nikto ma nepočuje. Pozriem sa znova von. Tá vec je zrazu na druhej streche, na dome ešte bližšie k nám. Rovno oproti môjmu oknu. Mám pocit že primŕzam k podlahe a nemôžem sa pohnúť. Bojím sa pohnúť aby ma ten tvor nevidel. Aj tak sa mi zdá že sa v tej tme pozerá priamo na mňa. Začnem kričať... a v tom sa zobudím. Už ten film nikdy nechem vidieť. Nikdy! ()

VanTom

Ti mimozemšťané byli nějací divní (nedostanou se přes dřevěné dveře, dobývají pro ně smrtící planetu (déšť?) bez ochranných skafandrů). Ale Shyamalan na pevných základech skvělých hereckých výkonů (zejména Gibsonův otec odvrhnuvší víru) a nervózní Howardovy hudby vybudoval tak intenzivní atmosféru znepokojení a nejistoty (korunovanou promyšlenou "duchovní pointou"), že jsem o výše zmíněném začal přemýšlet dlouho po závěrečných titulkách. ()

romajz15

Kousek tohohle filmu jsem náhodou zahlédl, když mi bylo tak 5 let, dost dlouho mě ta scéna strašila ve snech. A teď jsem konečně objevil, co to bylo za film. Znamení je parádní sci-fi s hodně výraznými prvky hororu. Ale je to takový ten horor, co se obejde bez litrů krve a vyrvaných vnitřností. Skvělé budování atmosféry neviděné hrůzy, podobně jako ve Vetřelci, ale Vetřelec je prostě Vetřelec a v rámci žánru nemá konkurenci. ()

Mishqo

70-75% ... Dostatočne tajomne vybudovaná atmosféra. Hudba ani nehovorím. Nervy-drásajúce napätie. Herecky zvládnuté. Maličká Abigail Breslin je na spapkanie. Shyamalan v časoch, keď ešte vedel dobre točiť. Avšak chýbalo mi asi viac vygradované finále. ()

Antek

Kukuřičná pole mě lákala už od dětství. Na těch hlavu přesahujících klasech je něco magického a jistě na tom má podíl i to, že pole kukuřic dokáže vytvořit jak místo, kam se můžete schovat, tak i místo, kde se můžete ztratit. Shyamalan tuto naši nostalgickou fobii (pochybuju, že jsem to takhle měl jenom já) vzal a přetavil ji v mistrovskou hru s divákem. Doslova každá scéna má v téhle skládačce své místo a svou pointu. Za mě je v tom filmu hned několik výjevů, které se mi nesmazatelně zapsaly do paměti (spojení hudby a obrazu funguje naprosto bezchybně). Ano, vím, pro Znamení mám možná více superlativů, než ostatní recenzenti, ale tak to prostě je. Ten film miluju - Shyamalana jsem tenkrát považoval za TOP režiséra (a i proto mu pokaždé dám šanci) - a už jsem se k němu vracel nesčetněkrát. Když jsem navíc po letech objevil onu báječnou analogii (žádní mimozemšťané, ale démoni!), status JEDNOHO Z NEJ FILMŮ byl u mě navždy zpečetěn. Tak vstupte do kukuřic, nebudete litovat. I když se můžete ztratit. ()

cross

Předem nutno pokorně uznat, že Shyamalan natočil skutečně vynikající a atmosfericky dokonale proskreslený sci-fi thriller, ze kterého mrazí v zádech a který si většinou geniálně vystačí pouze s náznaky...Krom toho exceluje také duo Shyamalan-J.N.Howard, které si vizuálně nesmírně sedne a Howardova hudba je jednoduše naprosto vynikající!A v neposlední řadě jsou ve filmu také velmi dobré herecké výkony, pouze Mel Gibson to chvílemi s tím svým šklebením trochu přehání. Ale teď to podstatné a bohužel záporné - Signs jsou bohužel velmi nedotaženým projektem. Spousta načtnutých linií není pořádně dotažena do konce, scénář není nějak zvlášť zajímavý ani objevný a ke konci si z nás režisér vysloveně dělá srandu - celý film poukazuje k nějakému šokujícímu rozuzlení a těsně před koncem na něj přímo ukazuje (sestříhané flashbackové záběry), leč bohužel, to se nedostaví.Nevadí to, ale proč k tomu svádět pozornost??? Nebýt vynikajícího citu pro napětí, byla by to čistá a nic neříkající tuctovka.... ()

Jacob23

Znameni odkryje vsechny sva znameni podle me az na po 2he!skvely Mel Gibson+prvni scena s mimozemstanem v Tv,ktera je necekane desiva.) ()

IvyH

Myslím, že Scary movie 3 to za mě řeklo dost jasně (njak to například,, že se daleko inteligentnější civilizace nemůou. dostat přes obyčejné dveře... WTF?).... nicméně, stále zábavný thriller. ()

-ELFKA-

Znamenia sú výnimočné vďaka svojej tajomnosti. Všeko sa ukazuje iba v náznakoch. Heslom "menej je niekedy viac" Znamenia víťazia na celej čiare. Viac toho nechávajú na divákovej fantázii. Toto čaro trochu kazí záverečná scéna s mimozemšťanom, kedy ho vidíme celého a ani nieje až taký strašidelný(vo filmoch sne už videli rôzne monštrá) To sa však dá prekusnúť. ()

jitrnic

Celkově je film o chloupek lepší než Vyvolený, ovšem Shyalamanova tradiční závěrečná pointa je ještě o chloupek směšnější, z herců mě spíš než ne úplně vhodně obsayený Mel Gibson zaujal Joaquin Phoenix. ()

s.e.p.p

Znamení jsem viděl dříve, než jsem vůbec tušil, kdo je Shyamalan a už tehdy si mě získal. Gradující skličující atmosféra, která (až na pár úsměvných vložek) nepovolí až do samotného závěru. Nejsilnější jsou pro mě scény zabitého psa a mimozemšťana zachyceného domácí kamerou. Až na závěrečnou přepálenou scénu s baseballovou pálkou dokonalý film, od Shyamalana můj nejoblíbenější. ()

JKL

Báječné! Geniální! Jako absolutní fanoušek skladatele Jamese Newtona Howarda sleduji téměř všechny filmy, ke kterým dělal hudbu, ale tohle je opravdový zážitek. Směs pocitů se na Vás valí z plátna nebo chcete-li z LCD televize a Vy jen zíráte. Snad nikdy nebylo nebezpečí ze setkání tak nepřímé, naznačené. A to je právě klíč k jisté autentičnosti - tak trochu se bojíme jako hlavní hrdinové - a rádi! ()

Ravi

Znamení prověřil čas. Vzpomínám si, když tu bylo v modrém, ale věřil jsem mu s plným počtem 100% = 5/5, protože tohle je horor podle mých představ. Režisérské mistrovské hororové dílo stimuluje u diváka strach největší - strach z neznámého - tak dlouho, že když pak napětí uvolní jemným náznakem děsivé reality, divák instinktivně ztuhne, zařve, vnitřně to s ním pohne. A tohle neumí zdaleka každý! Shaymalan se mi tímto filmem trefil do noty v celé šíři představivosti. Když jsem na tom byl v kině, dodnes si například vzpomínám, jak lidé pěkně nahlas sborově vykřikli leknutím, když se mezi řádky kukuřice v úzkém kuželu baterky zahýbala zelená noha. A ani nedutali, když děti ladily dětskou vysílačku, aby slyšeli cvakání. Geniální horor. ()

WincKruspe

Bezesporu skvělý film, bohužel sem se o něj trochu sám ošidil, protože jsem prvně viděl film Scary Movie 3 a kdo ho taky viděl, tak ví o čem mluvím. Takže, ač horor, tak sem se u něj i zasmál. ()

Kosmik 1

Výborný sci-fi thriller, kde se dá napětí přímo krájet. Opravdová uvěřitelná atmosféra, která Vás pohltí a nepustí až do samotného konce. Fascinující zážitek a skvělou podívanou, to film Znamení slibuje, ale rozhodně taky dodrží. Mela Gibsona mám fakt rád a opět mě nezklamal. Joaquin Phoenix mi zase pořád připomíná Commoda, když ho vidím, ale to je jedno. :-) Všechno důležité už tady bylo řečeno, jen dodám, že já prostě sci-fi miluju a tohle byla sakra pořádná dávka sci-fi! 95% ()

Siri69

Je to hodně povedený sci-fi film... Příjemní herci - Gibson,Phoenix,Breslin... Ale nevím proč jsem z toho nebyl tak unešen jako plno lidí... Něco mi prostě na tom filmu nesedí a i když jsem ho viděl už dvakrát,tak pořád nemohu přijít na to co tomu filmu chybí..... 3,5* ()

Autogram

Skutočnosť, že sa sporadicky niekde vo svete objavujú kruhy v obilí, nenechala chladného ani Shyamalana, špecialistu na thrillery a tentokrát mu to (ešte) vyšlo na jednotku. Efektov je vo filme klasicky minimum, ale ku koncu niečo uvidíme a aj bez efektov, iba so zvukmi a strachom, sa atmosféra dá krájať už od začiatku. Kukuričné polia sa aj za denného svetla zdajú hrozivejšie ako temný les a to pravé prichádza v noci pri hre so svetlom baterky alebo sledovaním odrazu v najrôznejších predmetoch namiesto priameho pohľadu na vec. Scenár sa vzhľadom na profesiu hlavnej postavy umne pohráva aj s myšlienkou viery a straty viery v najťažších a celkom beznádejných okamihoch života. –––– Mohl bys alespoň předstírat, že si myslíš, že by to mohlo dopadnout i dobře. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)