Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Emo-haunter

Ve finále skromný, pohodový, a za mě ničím nevybočující snímek, který hraje celkem na emoce a těží z jednoho prostého tématu víry v zázraky versus náhody. Příjemné herecké obsazení, které jsem uvítal. Trošku zvláštní snímek, ale takový už Shyamalan je. Má to dobrou atmošku, místy jsem se fakt trochu bál :D ***6,5/10*** ()

Oralfabet

Klasickej M. Night. Naservíruje vám krásně natočený film s hutnou, mysteriózní atmosférou a skvělými herci, a pak, když už si říkáte, že tohle je definitivně kvalitní snímek, přijde najednou s něčím tak debilním, že musíte celý zážitek přehodnotit. Poukazuji samozřejmě na závěrečné odhalení o vodě, které je obzvlášť frustrující, vezmeme-li v potaz, že víceméně identický plot point použil M. Night už v Unbreakable. Pamatuju si, že i tam mi to přišlo celkem stupidní, ale tady to fakt skoro kazí dojem z celého filmu. Naštěstí jen skoro. 7/10 ()

Tomyš

Miluju styl, kterým M. Night Shyamalan vypráví a Znamení není výjimkou. Scéna filmové ukázky ve zprávách je jednoduchá a hrůzu nahánějící, scény v domě jsou příjemně napínavé, jen za použití zvuků, světel, herců a atmosféry. Na straně druhé to nedosahuje pochopitelně kvalit Šestého smyslu a Vyvoleného, dokonce i Vesnice je o kousek lepší. ()

hell_boy

Tak tento snímek opět ukazuje, že ke svělému filmu se skvělou atmosférou nejsou třeba žádné super efekty a strašlivé příšery. Shyamalan natočil inteligentní sci-fi se skvěle depresivní hudbou, parádní hororovou atmosférou a hromadou filozofických úvah. A právě ty úvahy jsou důvodem, proč se film nemusí líbit každému a proč mu nedám pět hvězdiček. Sice mám rád filozofické "kecy", ale co je moc, to je moc :-) ()

maty39

Tzv. napínavé filmy mě vždycky po chvíli nudily. Shyamalan točí napínavé filmy. Přemýšlivé. Technicky na slušné úrovni. K uzoufání nudné. ()

krypton22

Film jsem viděl před cca třemi lety a tehdy bych dal možná jednu hvězdičku "za zásluhy". Opravdu, bezprostředně po zhlédnutí to na mě působilo jako pitomost roku, nicméně film mi zůstal v hlavě a vrtal mi tam tak dlouho, až jsem si ho pustil znovu. Výsledkem je, že teď prostě nemohu dát méně než za 4, protože místy naivní dialogy a slabší herecké výkony už mě neodvádějí od toho, co je na tomhle filmu nejdůležitější - od atmosféry. Nikdo mi nevymluví, že Shyamalan natočil jeden z nejoriginálnějších a nejpropracovanějších thrillerů poslední doby a Howard k němu složil ten nejpůsobivější možný soundtrack. K tomuto se holt, stejně jako k ostatním Shyamalanovým snímkům, nedá přistupovat jako ke standardně zkonstruovanému příběhu a nedejbože tam hledat logické lapsy - tohle je intimní záležitost. Koukněte se na film v zaplněném kině nebo s kamarády u pivka a užijete si spoustu legrace. Pusťte si ho o půlnoci, když už rodina spí, nechte se unášet jeho kouzlem a vypálí vám do mozku cejch. ()

thunnus

Možná kult pro někoho, pro mě to ale přijde jako průměrný, možná lehce nadprůměrný horor. Gibson nepředvádí žádné zázraky, trochu to zachraňuje Phoenix. BTW ten humor je trapný a konec je předvídatelný. ()

CamperCz

Zdá se, že M.Night Shyamalan zažil tvůrčí vrchol hned na začátku svého režijního působení, a to s filmem Šestý smysl. Báječný snímek Unbreakable, který následoval, se sice stále držel ve vysokých čtyřhvězdičkových vodách, i tak šlo ale o mírný sestup. Tato křivka se pak již jen svažovala k Vesnici, která sice pořád dokázala přinést výtečnou atmosféru, jenže čekání na grandiózní závěr tentokrát přineslo jen rozpačitost. Hřebíčkem do rakve se pak stal propadák Žena ve vodě, po kterém mu studio Disney dalo jedno pěkné rázné „sbohem“. No a někde mezi těmito dvěma protipóly leží Znamení, které rozhodně linii nijak neporušuje - máme tu lákavé herecké obsazení v čele s M.Gibsonem, dále skvělou tajemnou atmosféru, která houstne a houstne až pomalu přetéká, máme tu i tradiční překvapivé rozuzlení JENŽE! Právě ono rozuzlení tentokrát Shyamalan dle mého názoru až nehezky přitáhl za vlasy. Spojitost posledních slov umírající manželky, kruhů v obilí, sklenic vody, mimozemšťanů a bůhví čeho ještě...no nezlobte se na mě, ale přijde mi, že vše je tu jen proto, aby byl závěr šokující. Tentokrát to ovšem šustí papírem, Shyamalane... Verdikt? Nebýt tohoto celkem kritického selhání, mířil bych do vod nejvyšších. Takto dávám za 3* - snímek vás sice spolehlivě připoutá k obrazovkám, ale nakonec budete mít stejně pocit, že jste okradeni o cosi, co dělalo Šestý smysl tak výjimečným... ()

Phillo

IMHO najslabší Shyamalanov film, ktorý si však napriek tomu zachováva svoju úroveň. Najväčšou prekážkou je podľa mňa námet, ktorý takmer až paroduje sám seba. Kvality samotného Shyamalana sú však nespochybniteľné. Jedine on dokázal z takého námetu vyžmýkať maximum a nespraviť si pri tom hanbu, čo by bolo pri takejto „mimozemskej“ téme dosť pravdepodobné. Bez zbytočného sentimentu podobného Spielbergovmu E.T.-mu Shyamalan sprostredkúva takmer až dokumentárne posolstvo. V tomto ohľade je číslo 1, pretože každý jeho film má istú ideu, použiteľnú aj v živote. 80% ()

Pennyzka

Neudělalo to na mě teda žádnej dojem. Možná je to tím, že jsem to viděla v angličtině (jazyk AJ a ve škole v ajině)... Ty uřízlý prsty dodnes nechápu, byly toho mimozemšťana nebo Grahama ??? Asi se na to kouknu ještě jednou tentokrát v češtině (v jazyce češtině, ne jako v češtině- předmětu) :D ()

Emzet

Šokující zvrat se dneska nekoná, ale o to lepší je až drasticky napínavá atmosféra kolem jedné farmičky. Shyamalan nás vodí za nos a prakticky nic neukazuje a jak všichni víme, to funguje nejlépe. Upřímně - vedlejší linie o Gibsonově "znovunalezení víry" mi byla celkem volná, možná proto že Gibson mi jako kněz nesedí, možná proto, že byla patetická, až to bolelo, ale to rozhodně není takový mínus, abych snižoval hodnocení. Ano, takhle má vypadat horor! Věčná jen škoda, že Shyamalan na tento žánr očividně zanevřel. ()

bolan

Shyamalan bude asi velice nadaný pán. Dokáže přesně to, čemu se říká navození atmosféry dokonalého strachu pouhými náznaky, anichž by to, čeho se bojíme bylo na plátně vidět. Musím říct že jsem k tomuto filmu přistupoval s lehkou nevolí, protože nemusím Mela Gibsona. O to víc jsem byl překvapen, když se mi dostalo parádní sci-fárny s tak stísněnou atmosférou, že ani u brutálně agresivního slasheru jsem se necítil tak bezmocně. Škoda jen toho závěru, kdy si z nás režisér dělá nejspíš prdel, ale i tak jeden z nejlepších sci-fi. Gratuluji a děkuji ! ()

RomanHyde

Znamení je znamenitý film, který buduje hustou atmosféru pouze v náznacích a když se TO ukáže, tak běhá mráz po zádech a všude jinde. Režisér nechává divákovi prostor pro jeho fantazii a tak se mnohdy v naší hlavně odehrávají představy horší, než které by dokázal jakýkoliv režisér přepsat na plátno. Film disponuje skvělým obsazením, vynikajícím Gibsonem i Phoenixem a také bravurní Howardovou muzikou, založenou na jednoduchých 3 tónech, které se však rozvíjejí, mění svůj zvuk a celkové aranžmá přesně podle "hustoty" armosféry odehrávající se na plátně. Asi pro mne doposud nejzajímavější z "bubácké trilogie" Shymalana - Vyvolený, 6. smysl a Znamení. ()

Kratoc

Tak se mi to líbí! Takové filmy mám opravdu rád. Nesnaží se šokovat nějakou potvorou, která má více zubů než krokodýlí rodinka a očí než hejno much, ale vše (z počátku) je řečeno v náznacích. Navíc Mel Gibson funguje výborně a ještě více se mi líbí role jeho rodiny (čepičky z alobalu proti zaměření jsou skvělé). Rozhodně si nenechte ujít, ale nedoporučuji se na to dívat v temné opuštěné místnosti. Jedině pokud (jako já) se rádi bojíte :) ()

Tigran

Čekal jsem více šokující pointu, která mi nebude silně připomínat Válku světů. Ale to je jediná malinká vada na kráse :-) ()

Echelon1

Dobrí film, veľmi zaujímavý a výborná atmosféra. No škoda, v poslednej pätine filmu to už také tajomné nebolo. Ale celkovo sa mi film páčil. ()

jacksax

Mýtus o Melovi, kterak mu bůh dal lekci a stálo to milióny životů... (2.varianta: Mel a šílený bůh chaosu) Další žánrový slepenec, který má zářné momenty, ale dohromady moc nepřesvědčí. herecké kvality Mela Gibsona asi někde dosáhly vrcholu a tak tu nevidíme postavu, ale jen herce. Naopak Joaquin Phoenix vypadá, jako by hrál ve filmu poprvé a tak nejlepší postava a herec byl asi režisér. Jinak kvalitní kamera, občas velice dobrá atmosféra a zajímavé drobnosti. ()

Blue.Shark

Musím říct, že tenhle film se mi velice rychle dostal pod kůži a postupně jsem se z křesla přesunul až na dvacet centimetrů od obrazovky :). Pro mě opravdu dokonalé, atmosférické ztvárnění takové invaze mimozemšťanů, kdy lidi nejsou schopni udělat vůbec nic a jen tupě koukají k obloze a snaží se zjistit, kde jsou vlastně ty létající talíře, které tam ještě před chvílí byly :) . ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)