Oklamaný

• USA The Beguiled (více)

Voják Severu držený ženami jižanské dívčí školy. Je to ale on, kdo je vězněm? ... Během americké občanské války v roce 1863 se raněný desátník Unie John McBurney (C. Eastwood) ocitá na odlehlé jižanské dívčí škole v Mississippi, kterou vede Martha Farnsworthová (G. Pageová). Ta chce Johna co nejdříve vydat konfederačním vojákům, nakonec se ovšem rozhodne jej napřed u sebe ponechat pod přísným dohledem, než se uzdraví. K vězněnému nepříteli se nejprve dívky chovají obezřetně, během svého pobytu si ale John získává jejich důvěru stejně jako jejich náklonost. Když Johnovi začne podléhat jedna dívka za druhou, svým jednáním přivolá nad školu nebezpečný mrak žárlivosti… (Česká televize)

PTuranyi

Staršia verzia spracovania knihy, ktorej oproti filmu Sofie Coppoly nechýba dramatizácia a spád. Nie že by bol Clint Eastwood o toľko lepší herec ako Colin Farrell, či Nicole Kidman tromfla Geraldine Page, ale produkcia ide po príbehu priamočiarejšie a nebojí sa chytiť atmosféru za pačesy. Nie, nejde o nejaký thriller ale tam kde necháva Coppola vyznieť ticho, tu Don Siegel popustí uzdu hudobnej fantázii Lalo Schifrina. Z filmu sa tak stáva dobrá psychologická dráma, v ktorej sa Clint Eastwood v úlohe zraneného yenkeeho snaží manipulovať osadenstvo dievčenskej školy aby prežil a nie všetko mu vyjde tak ako by si želal. 75% ()

lada32

Vynikající atmosféra snímku mi trochu připomínala filmy J.Herze.Každá z postav zápasila z dobrem a zlem v sobě,mysterioznost filmu byla skvělá,hudba za použití cembala prvotřídní.Všichni tady vyzdvihujete Clinta,ano byl vynikající,ale kdo mě fakt dostal byla G.Page v roli ředitelky školy.Jak ona dokázala pohledem zároven toužit a nenávidět.Výborný film. ()

raru

Veľmi dobrý scenár a vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených,hlavne Clinta v nezvyklej ,,civilnej´´úlohe.Chudák Clint,ako inak to mohlo dopadnúť,jeden chlap a sedem žien? ()

dauby

Docela zklamání, slabší trojka. Závěr je nelogický a nesmyslný, na otravu z hub se umírá po mnoha hodinách... ()

Krocan

Clint Eastwood a dům plný lolitek. To prostě nemohlo dopadnout dobře. Hlavní hrdina většinu filmu předvádí žonglování se zapálenou loučí nad sudem střelného prachu. ()

Sopholojong

Nepochopim zamer Sofie Coppola remakovat uz skrz-naskrz priemerny original. Ten ma sice divackejsiu atmosferu horuceho a "swamp" Juhu, ale ma skaredsie zenske. Coppola ma krajsie babenky... a dat si gangbang s Kidman a Dunst by bolo uplne o niecom inom. ()

PORTER44

Povedený drama.Clint jako zraněný voják se ocitne v dívčí škole ,jen co se uzdraví už má choutky hned na místní tři ženy od nejstarší až k mladici a vybral jsi mladou což se mu vymstilo ,nejdříve amputace nohy což bylo dost drsný,a pak otrava houbami ,u některých scén jsem se i docela pobavil, Clint je prostě kanon jeho herecký výkon neměl chybu. ()