Oklamaný

• USA The Beguiled (více)
Trailer

Během občanské války Severu proti Jihu je těžce zraněný voják Unie John McBurney (Clint Eastwood) od jisté smrti zachráněn mladou dívkou z nedaleké jižanské internátní školy. Když se rozhodne ukrýt ho v bezpečí internátu, jsou zdejší ženy a dívky zprvu šokované, ale nakonec se vojákovi rozhodnou pomoci, ačkoli se jedná o nepřítele. John se postupně zotavuje a ženy v jeho okolí začínají být jedna po druhé okouzleny jeho nezaměnitelným šarmem. Atmosféra ve škole začíná houstnout, ve vzduchu visí příznaky žárlivosti, lsti i zrady. Legendární herec, režisér a skladatel Clint Eastwood zde předvádí opravdu výjimečný herecký výkon, který dle mnohých světových kritiků patří mezi jeho nejlepší. Toto dílo je navíc nejoblíbenějším filmem režiséra Dona Siegela (Drsný Harry, Útěk z Alcatrazu). (oficiální text distributora)

Trailer

Morien

Film, u kterého jsem si říkala, že Trier s Dogvillem vlastně nepřišel na nic nového. Úžasně soustředěný a přesný výkon ode všech, přes herce, kameramany (!!!), střihače, skladatele hudby až po režiséra. Koncentrované a zakonzervované dusno, frustrace, hloupost, žárlivost. Poprvé i po sto padesáté, bude to tam. Tam a jenom tam. Co za mnou vyzařovalo ven, to byl strach, že tohle patří k lidem. ♥♥♥ ()

RHK

Už Cimrmani ve hře Vizionář řekli: "My nesmíme ani naznačovat". Krásně černý film s Clintem Eastwoodem o přeměně žen z holubic na káňata, jak se zpívá v závěrečné písni, a to při záchraně jednoho zraněného unijního vojáka v dívčí škole. Režie - Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel. Trailer nenalezen. ()

dobytek

Bylo zajímavý vidět Eastwooda taky v jiný roli, než jako neohroženýho detektiva, kterej bojuje za správnou věc. Tady měl Eastwood roli poněkud schizofrenní a já jsem ani pořádně nevěděl, jestli ho mám chápat jako klaďase, nebo záporáka. Jinak se mi film ale moc nelíbil. Nerad to řikám, ale remake z roku 2017 mi přišel o trochu lepší. ()

B!shop

Docela zajimavy drama, ktery je s pribejvajicim casem cim dal tim lepsi. Ze zacatku totiz zranenej vojak Clint prileze do divci skoly, kde si ho vsechny zensky postupne oblibi a on je zacne balit. Ne ze by se na to spatne koukalo, ale je to lehce o nicem. Nastesti ke konci zacne bejt Clint nasranej, ukaze se, ze tady asi nebude za nejakyho velkyho kladase a finale je paradne vygradovany a skvely a vytahne film na 4*. Jinak Clint tady hraje paradne, jeste o fous lip nez je jeho standart, ale ostatni za nim nastesti nijak zvlast nezaostavaj. ()

genetique

Pomerne odvážny, sporný a diskutabilný film, ktorý by som nazval ako jeden z prelomových na tému sexuálne tabu vo filmovom priemysle. Aj boom ako 'Deep Throat' prišiel až o rok neskôr. Eastwood v jednej z mála rolí, ktorá mu umožňuje okrem vražedného pohľadu využiť aj pravé herecké schopnosti. Zaškatuľkovanie do rolí typického nosiča koltov na divokom západe a nemilosrdne krutého policajta bude charakteristické pre väčšinu divákov. Ale práve takéto, u nás menej známe filmy, mi odhaľujú skutočnosť, že keby nemal onen vzhľad drsného chlapa, tak by nemal vôbec problém presadiť sa ako normálny charakterový herec. Príbeh filmu je vcelku vynaliezavý a pomerne originálny. Začiatok je pomerne zmätený a neistý a trošku trvalo, kým som sa dostal do hĺbky podstaty príbehu. I keď ako celok pôsobí pomerne jednoducho, postupne príbeh rastie a jednotlivé scény ma vždy vedeli prekvapiť a ani raz neprišli s náznakom klišé. Clint zvládol svoju viacvýznamový, psychologicky náročnú rolu s prehľadom, o nič však nezaostávalo ani ženské herecké obsadenie. Hlavní predstavitelia kĺžu na hranici dobra a zla (otázky mravnosti) prakticky do samého záveru, no i po skončení som si ich nevedel jednoznačne zaradiť. 75%. ()

• Jedná se o nejoblíbenější film Dona Siegela ze všech, které kdy natočil. (StarsFan)
  • Jedenáctiletá Pamelyn Ferdin nevěděla, že ji v jedné z úvodních scén filmu má Clint Eastwood políbit. Herec ani režisér jí svůj úmysl neoznámili, aby z ní dostali autentickou reakci. (StarsFan)
  • Natáčení probíhalo v Louisianě. (reich)