Nikdykde (TV seriál) (neoficiální název)

Neverwhere

Drama / Fantasy

Velká Británie, 1996, 3 h (Minutáž: 30 min)

Komentáře uživatele Deschain k tomuto TV seriálu

Najprv seriál, potom kniha. To sa asi často nestáva, ale Gaiman chcel počas natáčania neustále niečo meniť a pridávať, režisér z toho nebol veľmi nadšený a tak mu Gaiman povedal, že on si všetky tie veci, ktoré sa do seriálu nevošli, napíše do knihy. Obaja ostali spokojní a ja som spokojná tiež. Je to síce dosť komorné a zaslúžilo by si to väčšiu výpravu, ale keď sa to raz odohráva pod zemou v kanáloch...Herci zvolení veľmi dobre, Richard má výborný akcent, aj keď mu ťažko rozumieť, Door je krehká a milá (aj keď má veľkú moc), z Hunter som mala zmiešané pocity, asi preto, že tá herečka bola veľmi zvláštna, no ale najlepší sú rozhodne Mr. Croup & Mr. Vandemar, ktorí sú ultimátni zloduchovia v oblekoch, pojedajúci živé zvieratá (Mr V) prípadne vzácne čínske artefakty (Mr C) a majúci prsty asi v každej väčšej či menšej katastrofe, masakre či incidente.(4.12.2010)