poster

Nikdykde (TV seriál) (neoficiální název)

 • Velká Británie

  Neverwhere

Drama / Fantasy

Velká Británie, 1996, 3 h (Minutáž: 6x30 min)

 • honajz
  ***

  Knížka je esencí poznámek, dodělávek, vychytávek, improvizace a nápadů, které vznikly při natáčení tohoto seriálu. Tudíž v knize je toho daleko víc už jen proto, že kniha koriguje výsledný televizní tvar. Protože tedy seriál vznikl PŘED knihou, je chudší. Tím nemyslím kulisy, ale i vtipy, nápady, někdy výběr herců (přece jen Calabas je i v knize popsán trochu jinak). Příjemně mne překvapil výběr Richarda, ano, to je ten správný typ. Ale třeba Jessica měla být vamp dračice z manažerských kanceláří, která si chlapa hýčká jen pro to, aby si na něm vysloužila svou slávu, to zde poněkud chybí. Celkově tedy průměr.(13.7.2012)

 • Jinny
  ****

  Neverwhere neboli Nikdykde není adaptací stejnojmenné Gaimanovy knihy. Naopak tenhle seriál je starší a Gaiman svůj majstrštyk psal na základě svého scénáře. A jeho fantazie se zdá být bezbřehá, když v knize vytvořil moderní oddyseu se spoustou popkulturních odkazů, kdežto původní seriál nejvíce trpí tím, co u BBC velmi zaráží - levná výprava. Ve své fantazii si při četbě rozhodně vykouzlíte něco daleko epičtějšího...(15.12.2004)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Seriálové Nikdykde mne nadchlo o něco méně, než Nikdykde knižní, byť seriál, respektive scénář, tu byl poněkud dřív. Těžko mu tedy vyčítat, že jsou to de facto pouze jakési ilustrace, jen by jaksi mohly být lepší. Zejména pánové Croup a Vandemar, kteří mi již při čtení přišli na jejich pověst dosti málo hroziví, tu vypadají vyloženě jako karikatury a to i přesto, že se s ničím (nikým) příliš neserou a mazácky hrají golf. Jen postrádají jakýsi Mamoulianovský rozměr. Dvířka vyloženě zklamala, Richard je příšerný, jediní použitelní jsou markýz a Islington. A po posledním díle ubírám ještě hvězdu, tohle není Neverwhere, to je Nimmermehr. Jediné, co tu opravdu stálo za řeč, byla nakonec hudba.(7.2.2014)

 • cubajz
  ***

  škoda toho ošuntělého televizního zpracování, knižní podoba je dokonalá! A trochu mě štvala Hunter, představoval jsem si jí jako nebezpečného vampa oděného v černé kůži a místo toho tu byla tahle mužatka mluvící jako Arnold Schwarzeneger... Croup a Vandemar byli dokonalí! Doufám, že se někdy dočkáme Nikdykde v trochu velkolepější podobě.(31.12.2010)

 • swamp
  ***

  Úplně stejný případ jako minisérie The Hitchhiker's guide to the galaxy podle knih Douglase Adamse. Naprosto dokonalá knižní předloha + drobný peníz = obstojný několikadílný televizní přepis. Tyto knihy by si ovšem zasloužily něco mnohem, mnohem lepšího. Po skvělé adaptaci Gaimanova Stardustu by mohly přijít i peníze do temného světa knihy Neverwhere..(8.7.2010)

 • - Mniši, kteří se objevují ve čtvrté epizodě, jsou vyzbrojeni českými útočnými puškami Sa vzor 58. (Taita89)

 • - V seriáli sa vyskytuje postava Lamie, ktorej meno neskôr Gaiman použil aj vo filmovej adaptácii svojej knihy Hviezdny prach a hrala ju Michelle Pfeiffer. (Deschain)

 • - Meno Marquis de Carabas pochádza z príbehu Kocúra v čižmách, ktorý tak nazval svojho pána. (Deschain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace