Nikdykde (TV seriál) (neoficiální název)

Neverwhere

Drama / Fantasy

Velká Británie, 1996, 3 h (Minutáž: 30 min)

No tak zaprve, serial nema 6x60, ale 6x30 minut. Jelikoz jsme necet knizku, moc sem nevedel, co od toho cekat, ale docela jsem se tesil. Prvni, co me flaklo do xichtu, je neskutecna lacinost, to i pohadky na CT maj vyssi rozpocet nez tohle. Jenze za chvily si na to clovek zvykne a ono to nakonec i pomaha atmosfere. A atmosfera je tady fakt kouzelna, mozna ne hned od prvniho, ale urcite uz od druhyho dilu vas totiz celej serial perfektne vtahne a je to cely desne zajimavy. Akorat je skoda, ze to je taky takovy desne jednoduchy, ve vetsine dilu jde o to nekam dojit a s nekym pokecat a obcas tu jsou naznaky, ze je celej Podlondyn hodne rozlehly misto s velkou historii a spoustou pribehu a postav, takze je skoda, ze o tech par postavach, co tu vystupuje, vime jen jmeno a jednoduchej popis ve stylu ta otvira dvere, ten je lovec a podobne. Nevim jesli predloha taky vsechno jen takhle nakousne, ale rozhodne by si to zaslouzilo zpracovat daleko komplexnejs. Jinak co se tyce hercu, ty jsou fajn, Bakewell ma naprosto ultimatni prizvuk, Vandemaar a Croup jsou skvely hlaskujici zaporaci a i ostatni hrajou solidne. Kdyz clovek prekousne tu neskutecnou lacinost, kdy to na prvni pohled vypada, jak kdyz se skupina bezdomovcu a posuku mota kanalama, tak si serial skvele uzije, jako ja, chtel jsem si pustit jen jeden, dva dily a nakonec sem to musel dokoukat do konce.(24.1.2009)

Nevím, čím to je, snad takovou tou temnější stránkou, která je celým filmem prostoupená a která vyloženě nedovede vytvářet hororové prostředí, i když byste si to mysleli, ale prostě se mi původní, knižní provedení zamlouvá více než tohle televizní. Není to špatné, ale dle mého se kouzlo příběhu nepodařilo tak skvěle adaptovat.(27.10.2017)

Najprv seriál, potom kniha. To sa asi často nestáva, ale Gaiman chcel počas natáčania neustále niečo meniť a pridávať, režisér z toho nebol veľmi nadšený a tak mu Gaiman povedal, že on si všetky tie veci, ktoré sa do seriálu nevošli, napíše do knihy. Obaja ostali spokojní a ja som spokojná tiež. Je to síce dosť komorné a zaslúžilo by si to väčšiu výpravu, ale keď sa to raz odohráva pod zemou v kanáloch...Herci zvolení veľmi dobre, Richard má výborný akcent, aj keď mu ťažko rozumieť, Door je krehká a milá (aj keď má veľkú moc), z Hunter som mala zmiešané pocity, asi preto, že tá herečka bola veľmi zvláštna, no ale najlepší sú rozhodne Mr. Croup & Mr. Vandemar, ktorí sú ultimátni zloduchovia v oblekoch, pojedajúci živé zvieratá (Mr V) prípadne vzácne čínske artefakty (Mr C) a majúci prsty asi v každej väčšej či menšej katastrofe, masakre či incidente.(4.12.2010)

Kniha je výborná, bohužel seriál už tak nepůsobil. Všechno je moc útržkovité, hlavní hrdina je nesympatický, na druhou stranu markýz a především pan Vandemar na mě udělali dojem. Něco tam chybělo, vůbec mě nezajímalo co se stane v příští scéně, jen jsem pozorovala jak někam jdou. Uvidíme, třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci.(19.4.2012)

Knížka byla super a komix taky za něco stál, ale nějak mi ušlo, že je to i seriál. Dejte někdo vědět odkud se to dá stáhnout. 15.8.2008 Aktualizace. Tak už jsem to viděl a celkem slušný. Je to teda samozřejmě už starší počin, ale má to takovou tu správně ujetou atmosféru (a třeba ttitulky na začátku jsou vůbec) Sklmáním byla Hunter, která vypadá jako chlap v obličeji a jako děcko všude jinde a Islington, který vypadal jako děcko komplet celý. Kompenzuje to markýz de Carabas, kterého jsem si, pravda, představoval jinak, ale v seriále je úžasný. Takže závěrem můžu konečně říct, že jsem jsem četl knížku, viděl seriál a prohlídl si komix a všechny tři věci byly excelentní.(28.7.2008)

• - Meno Marquis de Carabas pochádza z príbehu Kocúra v čižmách, ktorý tak nazval svojho pána. (Deschain)

• - Mniši, kteří se objevují ve čtvrté epizodě, jsou vyzbrojeni českými útočnými puškami Sa vzor 58. (Taita89)

• - Úvodnú titulkovú sekvenciu vytvoril Dave McKean, dlhoročný kamarát a spolupracovník Neila Gaimana. Ľudia okolo vizuálnych efektov boli prekvapení, keď im povedal, že všetko spravil na svojom laptope a na 8mm kamere za minimálny rozpočet. (Deschain)