Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kniha Nikdykde od Neila Gaimana vznikla současně s tímto seriálem a získala si mnoho fanoušků po celém světe, rovněž tak řadu ocenění. Seriál téměř do přesných detailů pojednává příběh knihy. Mladý Richard Mayhew žije v Londýně už tři roky. Má dobrou práci makléře, přítelkyni, byt a je se svým životem vcelku spokojen. Jednoho dne potká zraněnou dívku, která si říká Dvířka. Pomůže jí a tím se jeho život změní do nesmyslného a bizarního dobrodružství ve světě pod Londýnem... místa, kam normální lidé nevstoupí. Krysy zde mluví, žijí zde nájemní vrazi a podivíni včetně padlého anděla Islingtona samotného. Od prvního dílu je tento poetický příběh velice poutavý a všech šest dílů na sebe přímo navazuje. Seriál nebyl u nás vysílán... ale snad někdy bude. (Hanzman)

(více)

Recenze (71)

honajz 

všechny recenze uživatele

Knížka je esencí poznámek, dodělávek, vychytávek, improvizace a nápadů, které vznikly při natáčení tohoto seriálu. Tudíž v knize je toho daleko víc už jen proto, že kniha koriguje výsledný televizní tvar. Protože tedy seriál vznikl PŘED knihou, je chudší. Tím nemyslím kulisy, ale i vtipy, nápady, někdy výběr herců (přece jen Calabas je i v knize popsán trochu jinak). Příjemně mne překvapil výběr Richarda, ano, to je ten správný typ. Ale třeba Jessica měla být vamp dračice z manažerských kanceláří, která si chlapa hýčká jen pro to, aby si na něm vysloužila svou slávu, to zde poněkud chybí. Celkově tedy průměr. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Úplně stejný případ jako minisérie The Hitchhiker's guide to the galaxy podle knih Douglase Adamse. Naprosto dokonalá knižní předloha + drobný peníz = obstojný několikadílný televizní přepis. Tyto knihy by si ovšem zasloužily něco mnohem, mnohem lepšího. Po skvělé adaptaci Gaimanova Stardustu by mohly přijít i peníze do temného světa knihy Neverwhere.. ()

Reklama

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Kniha je výborná, bohužel seriál už tak nepůsobil. Všechno je moc útržkovité, hlavní hrdina je nesympatický, na druhou stranu markýz a především pan Vandemar na mě udělali dojem. Něco tam chybělo, vůbec mě nezajímalo co se stane v příští scéně, jen jsem pozorovala jak někam jdou. Uvidíme, třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci. ()

Macejko 

všechny recenze uživatele

Ak by sa tento seriál náhodou zatúlal medzi slovenské televízne inscenácie, tak myslím, že aj tie by mu pravidelne splachovali hlavu v záchode, zarezávali spodky do zadku a zamykali ho v skrinke. Nikdykde je v knižnej podobe naozaj solídnou urban fantasy, ale tento seriál (ktorý vznikol PRED knihou) pretavil Gaimanov príbeh v smiešny, lacnotou smrdiaci shit. Skutočne jediné, čo sa na tomto neinvenčnom paškvile dá pochváliť, je výborné herecké obsadenie (hlavne markýz de Carabas a páni Croup a Vandemar sú vychutnávkoví) a osobne sa veľmi čudujem, že Gaiman nezatiahol pána "režiséra" (ktorý má dramatické cítenie zhruba na úrovni potkanej hnačky) niekam do londýnskej stoky a neumlátil ho tam na smrť statívom. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Kniha je místy až geniální, seriál je hodně... televizní. S tímhle dílkem měli počkat, až budou počítačové efekty takřka za hubičku, protože Neverwhere vypadá opravdu chudičce. Postavy se v podstatě celou dobu motají v kanálech. Navíc režie je dost neoriginální a málo velkolepá. Gaiman dovedl i z "mluvicí" krysy udělat skvělou epizodku, v seriálu si jí skoro nevšimnete. Škoooda. Gary Bakewell a jeho stupidní přízvuk jsou ale velice příjemní na pohled i poslech. Skoro to vypadalo, že Gaimanovy knihy jsou pro filmaře zakleté. A pak přišel Hvězdný prach... Vidět na velkém plátně ještě Nikdykde a Anansiho chlapce, to by bylo pošušňáníčko. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Úvodnú titulkovú sekvenciu vytvoril Dave McKean, dlhoročný kamarát a spolupracovník Neila Gaimana. Ľudia okolo vizuálnych efektov boli prekvapení, keď im povedal, že všetko spravil na svojom laptope a na 8mm kamere za minimálny rozpočet. (Deschain)
  • Mniši, kteří se objevují ve čtvrté epizodě, jsou vyzbrojeni českými útočnými puškami Sa vzor 58. (Taita89)
  • Meno Marquis de Carabas pochádza z príbehu Kocúra v čižmách, ktorý tak nazval svojho pána. (Deschain)

Reklama

Reklama