poster

Nikdykde (TV seriál) (neoficiální název)

 • Velká Británie

  Neverwhere

Drama / Fantasy

Velká Británie, 1996, 3 h (Minutáž: 30 min)

 • VenDulin85
  ***

  Přestože ve filmu zazní skoro všechny hlášky, které se vyskytují i v knize, přestože je hlavní představitel Richarda Mayhewa stejný ťunťa, markýz de Carabas všemi mastmi mazaný lišák a anděla Islingtona hraje Peter Capaldi (gosh!), může si tato série lehnout k papírové verzi pokorně leda na pět metrů daleko.. Není to špatné, ale třeba scéna, která na mě v knize zapůsobila asi nejsilněji- Richardova zkouška u černých mnichů, ve filmu vyzněla jako procházka růžovým sadem s drinkem z houbiček v jedné ruce a cigárem v druhé, nečtenář toto absolutně nepobere. I závěrečný boj s velkou londýnskou bestií nemá koule, o pointě nemluvě. Proto váhám mezi třemi a čtyřmi, nakonec budu přísnější na 3,5*.(18.7.2015)

 • Macejko
  *

  Ak by sa tento seriál náhodou zatúlal medzi slovenské televízne inscenácie, tak myslím, že aj tie by mu pravidelne splachovali hlavu v záchode, zarezávali spodky do zadku a zamykali ho v skrinke. Nikdykde je v knižnej podobe naozaj solídnou urban fantasy, ale tento seriál (ktorý vznikol PRED knihou) pretavil Gaimanov príbeh v smiešny, lacnotou smrdiaci shit. Skutočne jediné, čo sa na tomto neinvenčnom paškvile dá pochváliť, je výborné herecké obsadenie (hlavne markýz de Carabas a páni Croup a Vandemar sú vychutnávkoví) a osobne sa veľmi čudujem, že Gaiman nezatiahol pána "režiséra" (ktorý má dramatické cítenie zhruba na úrovni potkanej hnačky) niekam do londýnskej stoky a neumlátil ho tam na smrť statívom.(5.8.2013)

 • Jinny
  ****

  Neverwhere neboli Nikdykde není adaptací stejnojmenné Gaimanovy knihy. Naopak tenhle seriál je starší a Gaiman svůj majstrštyk psal na základě svého scénáře. A jeho fantazie se zdá být bezbřehá, když v knize vytvořil moderní oddyseu se spoustou popkulturních odkazů, kdežto původní seriál nejvíce trpí tím, co u BBC velmi zaráží - levná výprava. Ve své fantazii si při četbě rozhodně vykouzlíte něco daleko epičtějšího...(15.12.2004)

 • ReneeS
  ***

  Kniha je výborná, bohužel seriál už tak nepůsobil. Všechno je moc útržkovité, hlavní hrdina je nesympatický, na druhou stranu markýz a především pan Vandemar na mě udělali dojem. Něco tam chybělo, vůbec mě nezajímalo co se stane v příští scéně, jen jsem pozorovala jak někam jdou. Uvidíme, třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci.(19.4.2012)

 • GodComplex
  **

  Nedavno jsem cetl knizku Neverwhere, ktera me vylozene nadchla a pote co jsem zjistil ze to puvodne Gaiman napsal jako script pro serial musel jsem to pochekovat. Bohuzel veskera magie a atmosfera z knihy je zde pohrbena v televiznim low-budgetu a pochybnych hercich. Pribeh jako takovy je sice prevypraveny verne a temer doslovne, ale zpracovani je az na par vyjimek fakt bida. Jedine co si zachovalo naznak zminene magie je intro s grafikou Davea McKeana a hudbou Briana Ena. 4/10(19.6.2016)

 • - V seriáli sa vyskytuje postava Lamie, ktorej meno neskôr Gaiman použil aj vo filmovej adaptácii svojej knihy Hviezdny prach a hrala ju Michelle Pfeiffer. (Deschain)

 • - Neil Gaiman, autor scenára, sa objaví v úvodnej titulkovej sekvencii ako tmavá postava prechádzajúca podchodom. (Deschain)

 • - Meno Marquis de Carabas pochádza z príbehu Kocúra v čižmách, ktorý tak nazval svojho pána. (Deschain)