Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chudobný student, jemuž rodiče umožnili studovat i za tu cenu, že přišli o všechen majetek, je zprvu vzorem ohleduplné morálky i cílevědomosti. Snaží se co nejrychleji dokončit studia, nezištně pomůže kamarádu v nouzi, aby se dostal zpět na správnou cestu. Jenže zklamání z nešťastné lásky, kterou zahořel k povrchní a lehkomyslné tanečnici, se právě jemu málem stane osudné. Film vznikl podle již zvetšené divadelní předlohy F. X. Svobody, která sice byla přenesena do současnosti, avšak více věrohodnosti tím nezískala. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Soudobá aktualizace jedné z divadelních her F. X. Svobody vdechla navzdory určitým pochybnostem doslova nový život svým hrdinům, kteří se vlivem dramatických událostí ocitají na rozcestí života. Chudý student práv, lehkomyslná tanečnice a bezskrupulózní podnikatel. Charismatický Boháč, okouzlující Vítová, démonický Plachý, vynikající Baldová. Režisér Slavíček náležel k úzké skupince těch, kteří mířili výš a jeho tvorba bohužel stojí na rozhraní osudových dějinných údobí, která tomuto osobitému tvůrci příliš nepřála. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Jedna holka, mladší chlap, starší chlap a starostlivá matka. Opravdu slibný potenciál pro rozvinutí příběhu:-) Ufňukaná Vítová, pateticky pošahaný Boháč, bonviván Plachý, lidovka Baldová a rozšafný Strejka. To všechno už tu bylo. Takže zbývá jediná kuriozita, kvůli které stojí za to se kouknout. Tohle je totiž jeden z mála filmů, kde má Hana Vítová blonďatou hřívu. ()

Reklama

Aelita 

všechny recenze uživatele

Jak si má chudák holka vybrat, když jeden nápadník je popudlivý suchar introvert a ten druhý namyšlený alfa samec - oba naprostí egoisté? Z deště pod okap nebo prašť jako uhoď. A nějak podobně je to i s těmi směry života obecně. To aby člověk šel svojí vlastní střední cestou jak ta chytrá horákyně - "ani ve dne ani v noci, ani ustrojená ani nahá, ani pěšky ani na voze" - a bral s sebou jen co mu je nejmilejšího. ___ Film se vyznačuje překvapivě vysokou na tu dobu mírou erotiky a odhalených ženských partií. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Rozmýšlel jsem se mezi lepšími třemi či slabšími čtyřmi hvězdičkami.Film je však režijně i herecky zvládnut profesionálně, nepůsobí únavně a nejsou v něm hluchá místa. Jen občas to zaskřípalo ve scénáři, zvlášť na konci. Samotná Hana Vítová po zhruba deseti letech u zvukového filmu přecházela z rolí dívek na role dospělých žen, zdůrazňovala to svou na ni neobvyklou nakadeřenou parukou. Vítovou samu nepokládám za výjimečnou herečku, ale v každém případě byla osobitá, i když lepší byla v těch starších komediích. Boháč se tu mění ze své obvyklé kladňácké role do role nemálem ztroskotance, a to tak rychle, že to snad udivilo samotné scénáristy, jenže jim na tohle přetvoření nevybyl ve filmu čas. V každém případě to však celkově je snímek, který stojí za to shlédnout. ()

raroh 

všechny recenze uživatele

Přestože byl snímek přenesen blíže současnosti, stále zůstává vyzněním v době České moderny, blízký V. Mrštíkovi, F. Šrámkovi a celé řadě dalších. Samotný závěr pro mě velmi rehabilituje jméno F. X. Svobody, který byl i z osobních důvodů snižován F. X. Šaldou. Jiří Plachý opět v roli démonického světáka, Baldová vypočítavé matinky a L. Boháč romantizujícího mladíka, všichni výborní a typově přesní. Nelze zapomenout na účast významného českého choreografa (ve 30. letech pro Osvobozené divadlo) Joe Jenčíka, který je tu vidět více než v jedné akci. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama