Bangkok Hilton (TV seriál)

• slovenský

Bangkok Hilton

Austrálie, 1989, 240 min

Svojho času to bol kult, ktorý pozerali všetci vrátane mňa a ktorý každého bavil. Takže z nostalgie dávam za štyri. Opakovanie seriálu som už nikdy po premiére nezaregistroval. Podľa tunajšieho hodnotenia sa nejdnalo o žiadny guilty pleasure, seriál to musel byť aj optikou vyspelého diváka kvalitný. To som vtedy nechápal.(25.6.2012)

První polovina celého seriálu jse spíše pomalá a můžeme tomu jen děkovat, neb tím nechává mnohem více prostoru k vyznění druhé, mnohém tísnivější, polovině filmu, kterou dovršuje samotný závěr, který je - i přes seriálovou povahu celého dílka - neskutečně dobře ztvárněn a velice napínavý. Zejména musím děkovat, že se film nesnaží stavět berličky v podobě příliš zlých bachařů nebo přehnaného násilí; tím vším jen přispívá k uvěřitelnosti celého (smyšleného) příběhu. Denholm Elliot je famósní.(23.6.2013)

Nicole Kidman dokázala ako neznáme herečka preraziť a viac sa zviditeľniť práve týmto výborným niekoľko-dielnym Austrálskym seriálom o tom ako to vypadá v temných zákutiach Bangkokského väzenia, po tom ako niekoho obvinia s prechovávania drog. Jeden z najlepších krátkych seriálov vôbec. Napätie a hustá atmosféra tu veru nechýbala.(22.1.2008)

Brilantný televízny seriál. Základný námet je samozrejme neoriginálny (nevinná osoba vo väzení), ale treba mať na pamäti, že to bolo natočené v osemdesiatom deviatom. Strhujúci je najmä spôsob, akým je príbeh podaný. Odpornosť väzenského prostredia či kšefty väzňov medzi sebou alebo s dozorcami tu nie sú príliš intenzívne, tj. okato predvádzané, ale nechýbajú tu a keď na ne dôjde, sú nenápadne pôsobivé. Podobne nepríliš vtieravo, ale o to otrasnejšie je sfilmovaná jedna dvojitá poprava guľometom atď. Dĺžku diela ako celku kompenzuje čiastočné rozdelenie deja na väzenskú líniu a líniu pátrania po pravom viníkovi, pri ktorej sa po rokoch stretávajú a vzťah napravujú dvaja bratia. Len jedinú vec možno B. H. vytknúť: nepríliš pravdepodobný spôsob, akým sa tu napokon rieši východ hlavnej hrdinky (v podaní mladej N. Kidman) z väzenia. Avšak nemám problém hodnotiť ho plným počtom bodov, a to určite nielen vďaka viac ako pätnásť rokov starej nostalgii.(27.11.2010)

V detstve môj milovaný seriál. Drsný a napínavý, varujúci všetky neposlušné deti pred tým, čo sa môže stať, ak nebudú dosť opatrné :-) Žartujem. Okrem tohto seriálu som neskôr čítala aj knihu jednej francúzsky, ktorá si prežila podobný a ešte horší príbeh na vlastnej koži a veru to nebol med lízať. Nicole Kidman zahrala veľmi dobre, ale neukradla seriál pre seba, lebo popri nej dostali príležitosť aj iní dobrí herci a tak možno zostáva najznámejšou, ale určite nie jedinou hviezdou.(25.4.2005)