Hlavná hrdinka príbehu - Katrina, prichádza do Hong Kongu, aby zistila fakty o minulosti svojho otca. Nový spoločník jej podstrčí do kufra heroín a pri prísnej kontrole po príchode do Bangkoku ho odhalia. Dostane sa do väzenia, je obvinená z pašovania drog. Hrozí jej trest smrti. (oficiální text distributora)

tron

Sú tam miestami priveľké skratky (tešíte sa na súdny proces a nakoniec ho vlastne vôbec nevidíte...) a občas si poviete, že si scenáristi niektoré veci súvisiace s väzením v Thajsku predstavuje troška zjednodušujúco. Otázkou je aj to, prečo Hal Stanton vlastne pátral po hlavnom strojcovi celého nešťastia, lebo keď nakoniec odhalil nielen jeho identitu, ale dokonca bydlisko (!)... tak sa nič nestalo a vyšumelo to do prázdna. A Hal vyzerá po dvoch desaťročiach rovnako, ako v minulosti; aspoň parochňu mu veru nasadiť mohli. Inak ale silný, vydarený a kvalitný dramatický seriál. Mladučká Nicole Kidmanová tomu dosť dáva ako obeť, o ktorú sa môžeme báť – je naivná, ale nevinná a hoci občas môže pôsobiť jemne arogantne (jej postava je ostatne z prominentného austrálskeho klanu), držíme jej palce. Nasleduje skvelý Hugo Weaving ako právnik a ešte lepší Denholm Elliott (ktorý mal v tom čase pred sebou už len necelé tri roky života). Svoje robí aj atraktívne exotické prostredie, zaujímavý hudobný sprievod, silné scény (poprava, gynekologická prehliadka) a napínavé finále s vcelku dojemnou bodkou na letisku, ktorá o čo je skromnejšia a kratšia, o to je v nej možno naakumulovaných viac citov. ()

T2

Nicole Kidman dokázala ako neznáme herečka preraziť a viac sa zviditeľniť práve týmto výborným niekoľko-dielnym Austrálskym seriálom o tom ako to vypadá v temných zákutiach Bangkokského väzenia, po tom ako niekoho obvinia s prechovávania drog. Jeden z najlepších krátkych seriálov vôbec. Napätie a hustá atmosféra tu veru nechýbala. ()

AxelWers

Odstrašujúci príklad toho, čo sa môže stať ak vám náhodou počas cestovania do Thajska nájdu v batožine drogy. Väznice v juhovýchodnej Ázii sú kruté a s pašerákmi drog sa nemaznajú. Tresty bývajú vysoké a nezriedka končia doživotím alebo popravou. Útek z väzenia je preto často jedinou možnosťou ako sa dostať na slobodu a obhájiť svoju nevinu. Nicole Kidman v jednej zo svojich najlepších rolí. ()

Anderton

Svojho času to bol kult, ktorý pozerali všetci vrátane mňa a ktorý každého bavil. Takže z nostalgie dávam za štyri. Opakovanie seriálu som už nikdy po premiére nezaregistroval. Podľa tunajšieho hodnotenia sa nejdnalo o žiadny guilty pleasure, seriál to musel byť aj optikou vyspelého diváka kvalitný. To som vtedy nechápal. ()

Rex Mundi

V detstve môj milovaný seriál. Drsný a napínavý, varujúci všetky neposlušné deti pred tým, čo sa môže stať, ak nebudú dosť opatrné :-) Žartujem. Okrem tohto seriálu som neskôr čítala aj knihu jednej francúzsky, ktorá si prežila podobný a ešte horší príbeh na vlastnej koži a veru to nebol med lízať. Nicole Kidman zahrala veľmi dobre, ale neukradla seriál pre seba, lebo popri nej dostali príležitosť aj iní dobrí herci a tak možno zostáva najznámejšou, ale určite nie jedinou hviezdou. ()