MUDr. Přeloučovi předpoví kartářka, že se ožení s třetím chudým děvčetem, které potká. Míle, dceři továrníka Janoty, se doktor líbí a s pomocí jeho hospodyně Amálky se v přestrojení za chudou prodavačku tkaniček vloudí do jeho domácnosti. Na svou roli se nejdříve připraví obhlídkou periferie, kde se seznámí s Vendelínem Pletichou, jenž se stane jejím průvodcem po tamních hospodách a učitelem lidové řeči. Dr. Přelouč je chudou, nevzdělanou dívkou nadšen a snaží se ji učit základům společenského chování i spisovné mluvě. To vše až do okamžiku, kdy zjistí, že ho Míla podvedla a že ani Pleticha není jejím otcem, za něhož ho vydávala... (ČSFD)

Vesecký

Kombinace Nový - Ferbasová - Veselý je dost nešťastná, aby z toho vzniklo něco, čemu se budeme smát. Pygmalion po česku? Možná trochu parodie,ale spíš velice naivní a nudná podívaná, při které se mu podařilo dvakrát usnout. Nedošinská ovšem hraje klasicky výborně. Veselý se mi líbil v máločem, Nový jak kdy, Kohoutův humor mi nesedí. A to ostatní křoví nestálo za řeč. Prý se v tom objevil i Olda Kovář, asi v té hospodě, nevšiml jsem si... ()

IvcaG

Mám ten film prostě ráda, další skvělá nezapomenutelná česká klasika, kde humor je tak přirozenou věcí.... ()

domirovec

,,A jestli mě tady nebude chtít pustit, tak mu vemu roha. - Cože, a co s ním pak chcete dělat? -  S čím? - S tím rohem..'' Velmi příjemná komedie! Úžasný Oldřich Nový a roztomilá Věra Ferbasová, hezký nápad a skvělé hlášky. Ano, možná to není na tak, řekněme ''vyšší'' úrovni jako jiné počiny s Oldřichem Novým, ale furt se jedná o velice, mně sympatický snímek, který mne ani trošilinečku nenudil. A ne, to že se mi ten film bude líbit, mi nevyluštila nějaká kartářka :) 4/5 ()

Véronique

Pro Věru Ferbasovou, jakkoli naivně a podobně své role hrála, mám slabost. Zde však na mě její herecký um příliš neplatil. Film se mi zdá zbytečně dlouhý, tu stopáž opravdu nechápu. Dvojice s Oldřichem Novým se také příliš nevyvedla. Říká se, že protiklady se přitahují, ale tady se to nepotvrdilo... Tři hvězdičky, 55%, v tomto "českém Pygmalionu" dávám za přítomnost mých oblíbených herců, občasný vtip a celkovou prvorepublikovou atmosféru. ()

chrispe

Občas si říkám, jestli na mě není Věra Ferbasová trochu moc. Ale zatím jsem ji vždy ustála - nejspíš ji mám ráda takovou jaká je :)) Obsazení Nový - Ferbasová - František Krištof-Veselý, to si nechám líbit. ()

tranquill

Věra Ferbasová je opravdu skvělá komediantka. A u slangové mluvy Járy Kohouta jsem se parádně bavil. Oldřich Nový už byl jen takový bonus :-) ()

haWranka

Ále, vždyť je to docela sranda. Neříkám, že nějak inteligentní, ale copak to někdo po tomhle filmu může chtít? ()

Brinkley

Tohle je tak pitomoučké, až jsem se u Falešné kočičky prostě nemohla nebavit. Když už lidová zábava v duchu československých 30. let, tak se vším všudy... Hvězdička navíc za pojem "ženský primitiveček", nonšalantně pronesený okouzlujícím Oldřichen Novým. Zajímavé by bylo nahradit Pletichu Járy Kohouta (přestože výborného) Vlastou Burianem, jenž si tuto roli střihl v němé verzi z roku 1926. ()

Nocturno culto

Klasika Oldy Nového, tentokrát v roli podvedeného Pygmaliona, náramně mu to sedlo, stejně jako Antonii Nedošínské, která sehrála takových postav tucty ale pořád má jiskru .. Věře Ferbasové to sekne ale nějak nechápu proč měly dámy v takových filmech tak vysoký hlas, bylo to schválně či si to přála doba a bylo to nezbytné.... ()

crackonosh

Dost možná vůbec nejlepší počin s Věrou Ferbasovou a zároveň velmi podařená parafráze/parodie na Pygmalion. Scénář jako takový je v zásadě velmi fádní a předvídatelný, ale barometr zábavy drasticky stoupá, kdykoliv Ferbasová rozjede svůj jazyk periférie, jemuž se přiučila u Vendy Pletichy. A právě postava, jíž propůjčil duši Jára Kohout, jakož i její jazykové i pohybové kreace si zaslouží speciální uznání — bavil jsem se náramně. ()

DadysGirl

Věra Ferbasová byla skvělá herečka... Ať už v uličnici nebo tady... Pobaví neuvěřitelně a já být chlap, zobu jí z ruky... Česká My faur lady trochu jinak :) A zcela přiznaně... Písničku Falečná kočičko, na mě už nekoukej... si sem tam prozpěvuji a pak mám chuť kouknout se na ten film znovu :) ()

IvonaK

Obyčejné prvorepublikové filmy které mě něčím neobohatily dávám běžně tři hvězdičky. Ale hlavně trvají přijatelnou dobu. Tento film je naprostá ptákovina a toto co se tam děje se v normálním životě vůbec nemůže stát. Ale hlavně ně vadilo že to trvalo strašně dlouho a bylo to tak nudné. Když přitom každý už od začátku musí vědět jak to dopadne. Takže jednu hvězdičku uděluji Ferbasové a druhou hvězdičku za to, že režisér měl snahu něco natočit. ()

Rattlehead

Celkem hezké, ale přeci jen trochu dlouhé. Ovšem duo Ferbasová-Nový nemůže zklamat a periferní mluva je občas vyloženě k popukání. Silné tři hvězdičky. ()

Olafson

Skvělý remake původní komedie s Vlastou Burianem. Naprosto skvostně vypointovaná kýčovitá komedie ukazující "výchovu dívek v Čechách" ze strany Oldřicha Nového. Chce to prostě vychovat si vlastního ženského primitivečka , ale hlavně opatrně, aby Vám Vaši lásku nepřebral populární tenista a hokejista Chládek, který se zejména umí schovávat pejskům v tlačenici. Životní role Věry Ferbasové jako rozhýčkané továrníkovic dcerky Janotové, otravný strejc z periferie Vende Pleticha Járy Kohouta a výborná Antonie Nedošínská : "Pane doktore, jestli ta žába tu sůvu neodvolá.." Škoda, že už takové filmy v bičifóru nedávají. ()

offlineman odpad!

Když sem viděl trapného Kohouta, došlo mi, že jeho emigrace čs filmu velice prospěla! Jinak typická předválečná slátanina! Továrníci, doktoři, majitelé nemovitostí a hloupoučké slepičky, pardon, kočičky! ()

Pitryx

Nemohu si pomoci, ale Ferbasová se tu někdy směje jako idiot. Je tu dosti zbytečných scén, například kartářka. Ale jinak jde o velmi dobrý film, byť je to přeci jen slaďák jako poleno. Ovšem Jára Kohout je zde naprostá pecka. Dějově blbina s velkou dávkou legrace. ()

ostravak30

Věra Ferbasová uměla být okouzlující. Věřil bych, že jen kvůli jejím očím a úsměvu by muži vraždili. Oldřich Nový předvádí svůj standartní výkon a mě se moc líbilo ztvárnění postavy Járy Kohouta. Bohužel i venkovní záběry jsou z velké části točeny ve studiu a celkově se zase o tak dobrou komedii nejedná, neboť i přes dobré výkony hlavních představitelů jsou některé věci značně přehnané. ()