Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O tom, že poznat toho pravého není nic jednoduchého, se můžete přesvědčit v české filmové veselohře. Důvěřivou dceru krachujícího velkostatkáře by ani ve snu nenapadlo, že se neprovdala za bohatého muže, jenž měl její rodinu zachránit, ale za sňatkového podvodníka, jenž se za něho vydával. Veselá taškařice plná omylů a nedorozumění dodnes zaujme dějovým spádem i pohotovými dialogy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Půvabná ČB komedie z rukou Vladimíra Slavínského, zajímavý příběh se skvělým scénářem o jednom ne příliš promyšleném sňatku. Výborný Jan Pivec, gentleman každým coulem, sehrál svůj part s takovou noblesou, která se dnes jen zřídkakdy vidí. V malé roličce kuchařky potěšila i Ella Nollová "Milostpane, prosím vás, vemte si ji.." a zahradník Ferenc Futurista "Ono se ti stejská po zalití, viď? Ty šotku lehkovážnej". ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Příjemný prázdninový příběh, zasazený do atraktivního prostředí luxusního lázeňského komplexu v Luhačovicích, plně vyhovuje svému komediálnímu účelu – ve sledu prekérních nedorozumění uvázne jak zadlužený velkostatkář s dobráckým srdcem a jeho sličná dcerulinka, tak zámožný pan inženýr s přepychovou vilou a ušlechtilými způsoby. Slavínského trefa naslepo, tedy obsazení hlavní dívčí role Martou Fričovou, nevlastní dcerou známého režiséra téhož jména, sice minula cíl, ale zásluhou dalších zúčastněných se žádná zoufalá prohra nekonala. Marvanův nezdolný temperament, nabývající na divácké popularitě především v protektorátních časech, tady sklízí zasloužené ovoce, to samé platí i o Janu Pivcovi, který se s úspěchem dokázal pohybovat i v ryze konverzačních komediích... a Raoul Schránil? Ten se mohl pyšnit vysportovanou postavou a atraktivním zevnějškem, tedy přesně tím, čím má správný milovník okouzlovat svůj protějšek, třebaže se jedná o sňatkového podvodníka. Sympatický film, unášený na vlnách jemného situačního humoru, poskytl dobovému publiku vděčný azyl před vší tou hrůzou a starostmi, která čekala tam venku, za zdmi biografů. A to není málo. Naopak. ()

Reklama

honz 

všechny recenze uživatele

Jeden z klenotů protektorátní filmové tvorby. Velkostatkář, vdovec, se ocitne v tíživé finanční situaci. Aby zabránil blížícímu se krachu, rozhodne se, na radu svého bankéře, provdat svou dceru za dobře situovaného mladého muže. Události však dostávají jiný spád, když se z budoucího zetě vyklube sňatkový podvodník... V této velmi vtipné situační komedii se pod režijní taktovkou Vladimíra Slavínského blýskla řada hereckých es - J. Marvan, J. Pivec, R. Schránil aj. Výborná byla též Marta Fričová. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie, které ve druhé půlce přebývá deset - patnáct zbytečných minut. 1) 39letý Jaroslav Marvan tu nehraje nerudného dědka ani komisního úředníka, ale civilnější roli krachujícího velkostatkáře. Občasné náběhy do grotesky na mě působí rozpačitě, jako by herec nevěděl, co si s tím počít. 2) 33letému Janu Pivcovi (ing. Koval, majitel vily) to slušelo. 3) Zajímavý koment: Marthos ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hodně sentimentální film, který jak už tu bylo zmíněno opravdu měl a nebo nám má stále co říct a nabídnout i téměř po sedmdesáti letech. Nevím jestli zrovna nadčasový, ale zajímavý příběh z dobrým nápadem v podobě skvělého scénáře ze života obsahoval. Jaroslav Marvan jako skrachovalý velkostatkář (Králíček), který byl na mizině a svou jedinou dceru Helenku (Marta Fričová, nevlastní dcera filmového režiséra a herečky z němé éry Suzzane Marwille), si za jednak hýčkal a chtěl ji proto také dobře provdat, ostatně jako dnes, ale neuvědomil si že ve skutečnosti jen naletěl sňatkovému podvodníkovy Gustavovi (Raoul Schránil), který se vydával za svého pána a pak mazaně utekl. Ze začátku to nebylo vůbec znát, a na něm samotném by to sotva někdo poznal. Inu ostatně jako dnes, tyto lidé mají vesměs drzé čelo a vždy to velice dobře zamaskují. A nakonec v hlavní roli se nám představil Jan Pivec jako ing. Petr Koval kultivovaný elegán, navíc bohatý a velmi solidní muž. V malé roli se mi líbil ostatně jako vždy třeba zahradník Rambousek v podání Ference Futuristy. Ten byl též k nepřehlédnutí a svou řečí na sebe poutal značnou pozornost. Jeho kropení a neustálé křičení a rozčilování se nemělo chybu. Sám to poznal na vlastní kůži i Jaroslav Marvan. Pěkný film s vtipnými a zajímavými momenty (např. ty v lázních v Luhačovicích, nebo odhalení, přiznání a posléze i zatčení sluhy Gustava) od převážně komediálního režiséra Slavínského a skvělá příležitost pro tehdy mladého Jana Pivce, který měl však tou dobou ještě daleko do svých všemožných mrzutých a lakotných dědků s jeho typickým "ježišmarjááá". ()

Zajímavosti (1)

  • Film sa natáčal v Luhačoviciach. (dyfur)

Reklama

Reklama