Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželský rozvrat v rodině proslulého obhájce doktora Nedbala těžce nese jeho dospívající dcera Věra. Při své cestě domů ze švýcarského penzionátu se Věra ve vlaku zamiluje do svého sympatického spolucestujícího, studenta Jaroslava. Domluví si spolu schůzku, doma však zjistí, že její otec uvěřil klepům o nevěře své ženy a vyhnal ji z domu. Věra dostane nervový záchvat a zhroutí se. Ovlivněna okolnostmi v rodině nechce pak opravdovosti Jaroslavových citů uvěřit. Ani v Jaroslavově rodině však není vše v pořádku: jeho sestra Eva je milenkou profesionálního svůdce žen Petra a nyní s ním čeká dítě. Zdrcený Jaroslav se rozhodne ji pomstít... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Kolekce hereckých etud navěšená na ose banálního vyprávění z Večerů pod lampou, přesyceného dětinskými i jinošskými afekty, rodičovskými city, výbušnými i dušenými, a dalšími nejroztodivnějšími stereotypy. Ocenil jsem jen stálý důraz na svébytnost ženství: provinil-li se kdo, byl to muž, prohlédl-li někdo tmou, byla to žena. Obávám se však, že tento akcent vyvolala podbízivá snaha producenta, nikoliv upřímná snaha po emancipaci. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je opravdu takový hloupoučký film, který se snaží zavděčit divákovi, ale moc se mu to nedaří. Je to strašně správňácké, což je další prvek, který je protivný, ale když už nic jiného, byla tam jedna hláška, které jsem se opravdu zasmál. Jen už nevím, jaká to byla. Asi zase mezi až tak skvělé nepatřila. ()

Reklama

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že od tohoto typu filmů mnoho čekat nemůžeme, ale za to hned víme, na čem jsme, darebák vypadá jak darebák, milovník jako milovník, atd. Např. Karel Hradilák ztvárňuje postavu profesionálního svůdce, v jehož podání je dokonalý úlisný slizák. Jak to, že ty baby v tom filmu to hned nepoznají?:-)) ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Už sám název filmu upozorňuje diváka o jaký sentimentální snímek se jedná. Mám staré romantické filmy ráda a takové jako tento se točí ještě dnes pod hlavičkou telenovela. Ke svému zármutku musím přiznat, že v tomto případě bychom marně hledali nějaký nosný příběh a dobré herecké výkony i když kvalitní herci tam nechyběli. Jindy spolehlivá Věra Ferbasová ani duo Nedošínská - Pištěk to tentokrát nezachránili. Jediný, kdo za něco stál byl slizký svůdce Hradilák. Problematika manželské nevěry nebo svobodné matky nebyla v tehdejším filmu ojedinělá ani originální. Pokud lze něco pochválit, tak tradiční dobovou studiovou výpravu jako ukázku tehdejšího bydlení a to je trochu málo. Je to takový černobílý film obrazně i fakticky určený spíše pro ženy. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Někdy i sebelepší plán vezme za své, je-li nablízku producent se svými komerčními zájmy. Režisér Slavínský se ostatně "vyšším cílům" filmových magnátů nikdy nemusel přizpůsobovat; rajskou hudbou pro jeho uši býval spokojený zástup diváků před vyprodaným biografem. Drama manželské nevěry a milostných bloudění skutečně nepatří k zvláště osvíceným příběhům, nehledě na banálnost ústřední zápletky, která je sama o sobě jen stěží uvěřitelnou rozbuškou k následujícím událostem. Jakási vnitřní nezúčastněnost hereckých představitelů v čele s Jiřím Plachým, který byl tehdy umístěn v neadekvátní galerii filmových milovníků, dodává celku takřka tragický charakter. Ten bohužel nezachrání ani příjemná dvojice Pištěka a Nedošinské, ani předpokládaný happyend. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)

Reklama

Reklama