• vypravěč
  ***

  Kolekce hereckých etud navěšená na ose banálního vyprávění z Večerů pod lampou, přesyceného dětinskými i jinošskými afekty, rodičovskými city, výbušnými i dušenými, a dalšími nejroztodivnějšími stereotypy. Ocenil jsem jen stálý důraz na svébytnost ženství: provinil-li se kdo, byl to muž, prohlédl-li někdo tmou, byla to žena. Obávám se však, že tento akcent vyvolala podbízivá snaha producenta, nikoliv upřímná snaha po emancipaci.(28.12.2018)

 • Skuby47
  ***

  Už sám název filmu upozorňuje diváka o jaký sentimentální snímek se jedná. Mám staré romantické filmy ráda a takové jako tento se točí ještě dnes pod hlavičkou telenovela. Ke svému zármutku musím přiznat, že v tomto případě bychom marně hledali nějaký nosný příběh a dobré herecké výkony i když kvalitní herci tam nechyběli. Jindy spolehlivá Věra Ferbasová ani duo Nedošínská - Pištěk to tentokrát nezachránili. Jediný, kdo za něco stál byl slizký svůdce Hradilák. Problematika manželské nevěry nebo svobodné matky nebyla v tehdejším filmu ojedinělá ani originální. Pokud lze něco pochválit, tak tradiční dobovou studiovou výpravu jako ukázku tehdejšího bydlení a to je trochu málo. Je to takový černobílý film obrazně i fakticky určený spíše pro ženy.(22.3.2016)

 • klúčik
  *

  Film ma zaujal hrozným hereckým výkonom ženských postáv. Tak niečo neprirodzené a umelé, to sa len tak nevidí. Jedine čo ma potešilo bola dvojica Nedošinská a Pištek a ešte František Paul v postave zamilovaného maliara. Nevedel som sa rozhodnúť medzi 2 alebo 1 hviezdičkou, ale tie herečky ma presvedčili , dávam 15%.(7.5.2013)

 • Marthos
  **

  Někdy i sebelepší plán vezme za své, je-li nablízku producent se svými komerčními zájmy. Režisér Slavínský se ostatně "vyšším cílům" filmových magnátů nikdy nemusel přizpůsobovat; rajskou hudbou pro jeho uši býval spokojený zástup diváků před vyprodaným biografem. Drama manželské nevěry a milostných bloudění skutečně nepatří k zvláště osvíceným příběhům, nehledě na banálnost ústřední zápletky, která je sama o sobě jen stěží uvěřitelnou rozbuškou k následujícím událostem. Jakási vnitřní nezúčastněnost hereckých představitelů v čele s Jiřím Plachým, který byl tehdy umístěn v neadekvátní galerii filmových milovníků, dodává celku takřka tragický charakter. Ten bohužel nezachrání ani příjemná dvojice Pištěka a Nedošinské, ani předpokládaný happyend.(3.10.2008)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Je pravda, že od tohoto typu filmů mnoho čekat nemůžeme, ale za to hned víme, na čem jsme, darebák vypadá jak darebák, milovník jako milovník, atd. Např. Karel Hradilák ztvárňuje postavu profesionálního svůdce, v jehož podání je dokonalý úlisný slizák. Jak to, že ty baby v tom filmu to hned nepoznají?:-))(13.9.2003)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace