Kolekce hereckých etud navěšená na ose banálního vyprávění z Večerů pod lampou, přesyceného dětinskými i jinošskými afekty, rodičovskými city, výbušnými i dušenými, a dalšími nejroztodivnějšími stereotypy. Ocenil jsem jen stálý důraz na svébytnost ženství: provinil-li se kdo, byl to muž, prohlédl-li někdo tmou, byla to žena. Obávám se však, že tento akcent vyvolala podbízivá snaha producenta, nikoliv upřímná snaha po emancipaci.(28.12.2018)

Už sám název filmu upozorňuje diváka o jaký sentimentální snímek se jedná. Mám staré romantické filmy ráda a takové jako tento se točí ještě dnes pod hlavičkou telenovela. Ke svému zármutku musím přiznat, že v tomto případě bychom marně hledali nějaký nosný příběh a dobré herecké výkony i když kvalitní herci tam nechyběli. Jindy spolehlivá Věra Ferbasová ani duo Nedošínská - Pištěk to tentokrát nezachránili. Jediný, kdo za něco stál byl slizký svůdce Hradilák. Problematika manželské nevěry nebo svobodné matky nebyla v tehdejším filmu ojedinělá ani originální. Pokud lze něco pochválit, tak tradiční dobovou studiovou výpravu jako ukázku tehdejšího bydlení a to je trochu málo. Je to takový černobílý film obrazně i fakticky určený spíše pro ženy.(22.3.2016)

• klúčik

Film ma zaujal hrozným hereckým výkonom ženských postáv. Tak niečo neprirodzené a umelé, to sa len tak nevidí. Jedine čo ma potešilo bola dvojica Nedošinská a Pištek a ešte František Paul v postave zamilovaného maliara. Nevedel som sa rozhodnúť medzi 2 alebo 1 hviezdičkou, ale tie herečky ma presvedčili , dávam 15%.(7.5.2013)

• Marthos

Někdy i sebelepší plán vezme za své, je-li nablízku producent se svými komerčními zájmy. Režisér Slavínský se ostatně "vyšším cílům" filmových magnátů nikdy nemusel přizpůsobovat; rajskou hudbou pro jeho uši býval spokojený zástup diváků před vyprodaným biografem. Drama manželské nevěry a milostných bloudění skutečně nepatří k zvláště osvíceným příběhům, nehledě na banálnost ústřední zápletky, která je sama o sobě jen stěží uvěřitelnou rozbuškou k následujícím událostem. Jakási vnitřní nezúčastněnost hereckých představitelů v čele s Jiřím Plachým, který byl tehdy umístěn v neadekvátní galerii filmových milovníků, dodává celku takřka tragický charakter. Ten bohužel nezachrání ani příjemná dvojice Pištěka a Nedošinské, ani předpokládaný happyend.(3.10.2008)

Je pravda, že od tohoto typu filmů mnoho čekat nemůžeme, ale za to hned víme, na čem jsme, darebák vypadá jak darebák, milovník jako milovník, atd. Např. Karel Hradilák ztvárňuje postavu profesionálního svůdce, v jehož podání je dokonalý úlisný slizák. Jak to, že ty baby v tom filmu to hned nepoznají?:-))(13.9.2003)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)