DadysGirl

Čeho se na nás dopustili jiní, s tím už s nějak vyrovnáme. horší je to s tím, čeho jsme se dopustili sami. Václav Kopta byla moje velká láska. Veronika Freimanová byla můj idol. Pobaví i po letech... Navíc mě tu baví i Suchánek a všechny ty hlášky... ()

topi80

Když jsem film viděl jako malý, byla to pro mě taková docela legrace. Když jsem ho viděl jako teenager, byl jsem jako jeden z té povedené Cabadajovy partičky. A když se dívám dnes, tak na to koukám pohledem profesora Kardy a usmívám se nad naivností mladé učitelky v podání Veroniky Freimanové. Takže je to takový mix pěkného nostalgického výletu a exkurze do vývoje vaší vlastní duše. Ale dost filosofování, nasedat, pojedeme. Navléci šusťáky, sbalit staré lyže Artis, vzít si batoh po tátovi, zabalit řízky, nějaké to pití do plastové flašky od octa a jedeme. Budeme trochu rovnostářští, takže si nebudeme porovnávat značky hadrů a sportovního náčiní (jak jsem řekl, staré artisky máme všichni) a může se jet užít si trochu té legrace, která se trošku přežene. Rozhodně doporučuji i všeobecně haněné pokračování po 20 letech, které je zajímavou ukázkou toho, kam vás může život zavát a že vracení se do vzpomínek nemusí být vždy jen zábavou. Tato retro exkurze mi ale neuvěřitelně sedí. ()

alldo.raine

Nejde jinak. Kdo nezažil, nepochopí. Nejlepší období, kdy se jezdilo na školní výlety a nemusel to být jen lyžák (na tom jsem paradoxně nebyl:) Školní výlet plný poznávání alkoholu, tajné návštěvy pokojů po večerce, randění s instruktory. ()

Judy24

Klasika, která výborně připomíná, jak probíhá takový standardní lyžařský výcvik na střední škole. První...řekněme dvě třetiny jsou skvělé - všechno to padání do sněhu, lámání běžek, stavění sněhuláka a hraní otravných večerních her naprosto nemá chybu, jenže s příchodem alkoholu se to zvrtne. Mě ten moment pokaždé otráví a většinou všechny ty sklepové scény vynechávám, dokázala bych si představit i výrazně lepší a odlehčenější závěrečnou zápletku. Navzdory tomu ale sněhové scény stále vedou. ()

Megynka

Jeden z nejlepších českých filmů. Vlastně všechny z té doby jsou úžasné, kam se hrabe kvalita těch dnešních. Až je mi z toho smutno. ()

ANTYCHRYST

Kultovní filmové dílo o jednom povedeném lyžáku :) :) desítky hlášek, které znají celé generace :) :) a tisíce lidí, kteří se v tom filmu vidí - jelikož, přesně takhle to v reálu chodí :) :) ....... Teda ty máš péro, Viky :) 90 % Asi jeden z nejlepších kousků České kinematografie alá teenager komedie. ()

Knor

Super česká komedie, kde je jasně vidět, že mladý lidi, studenti atd. se chovají pořád stejně a dělají vlastně skoro ty samý věci ať už na ně dohlíží soudružka nebo paní učitelka. A kultovní ,,Vydrž Prťka Vydrž'' žije vesele dodnes ... ()

IvonaK

Tak já bych do této úlohy určitě nešla protože padat šikovně z lyží aby se mi něco nestalo, tak to by u mě nepřicházelo v ůvahu. Já bych si určitě při natáčení zlomila nohu. Jinak to ze začátku vypadalo jako zajímavý námět, ale poté co si tam mládež na horách začala vzájemně škodit, tak to bylo spíš trapné než aby se u toho člověk válel smíchy. Ale pro jedenkrát se to dalo zhlédnout. ()

SONY_

„Vydrž, Prťka, vydrž.“ Jsem také absolvent lyžařského kurzu a mohu říct jediné: Nebyl jiný. Dost trefný a pravdivý film. /80%/ ()

Zdenda

Výborná komedie. Navrch z české kuchyně na což nejsem zvyklý... A taktéž velice netradiční konec, ne žadný sladkobolny happy-end ()

OL@F

No,tak když se tady všude píše,že to je komedie,tak se nedivím, že pokračování bylo pro většinu z vás zklamáním.. ()

curfew77

Dnes už bez nadsázky slavný český film, který má dvě roviny. Ta první je zábavná a nabízí spoustu nezapomenutelných hlášek bavících i po pětadvaceti letech a snad stejném počtu projekcí (osobně mám ze všech nejradši "ztrátu Moravcova pera"). Jak už tady ale trefně někdo podotkl, čím je člověk starší, tak se Sněženkám a machrům směje míň a míň... a přichází na to, že ona to vlastně zas taková legrace není. Zatímco zamlada mi vždycky strašně vadil právě ten hořký konec, po třícítce mě zase lehce tahá za uší občasný patos spojený s citováním francouzských literárních klasiků... a také mírné přehrávání některých studentských polonaturščiků. Jinak ale v dobrém slova smyslu moudrý a zároveň vtipný snímek, který i přes ďábelské dobové účesy, hadry a lyžařské vybavení zatím vůbec nezestárl. 80 %. ()

Maxmilian

Jeden z nejlepších českých filmů o studentském životě. Kam se hrabou Rafťáci a Snowborďáci a tak dále. Hodně skutečný a fiktivní příběh. Sám jsem byl na horách ve studentských letech a mohu jen souhlasit. No a nakonec nezapomenutelná věta: VIKY TY MÁŠ TEDA ALE PÉRO. ()

Cortesz

Určitě nejlepší teen komedie, která v našich končinách vznikla s kultovníma hláškami, situacemi, herci, hudbou a nakonec i trochu toho dramatu. ()