Poté, co při automobilové nehodě ztratili svého jediného vnuka, unesou lékařka Audrey (Sheila McCarthy) a Henry (Julian Richings) těhotnou pacientku s úmyslem provést „obrácený exorcismus“ a Jacksona umístí do jejího nenarozeného dítěte. Netrvá dlouho a zjistí, že Jackson není jediným duchem, kterého prarodiče pozvali do svého domova. Nyní začíná závod s časem pro pár, stejně jako pro těhotnou ženu, aby zjistili, jak se dostat ze situace, kterou udělali. (Flekoun58)

gumolit

Objavovanie originálnych námetov v horore je ako hľadanie ihly v kope sena. Preto stojí vždy za pozornosť keď sa podarí nejakú ihlu nájsť. Anything for Jackson je príbehom párov dôchodcov, ktorí prišli o svojho milovaného vnuka, tak sa rozhodli upísať diablovi aby ho mohli pomocou čiernej mágie priviesť späť na tento svet. Už fakt že hrdinovia sú starí ľudia je neobvyklý. Zápletka potom na celej lákavosti pridáva. A aké je spracovanie? No aj keď mám príbehy s diablom či satanom vždy rád (prvý The Exorcist a Rossemary baby už asi nebudú nikdy prekonané) nie je bez chyby. K hereckému výkonu Juliana Richinngsa by som pár výhrad mal, ale výsledný dojem z filmu to našťastie nemení. A aj keď ide o príbeh komorný je tu dosť priestoru aj na ľakačky či slušné efekty a príšerky. Režisér Justin G. Dyck vyťažil zo svojho debutu nápadov na maximum a preto hodnotím trochu vyššie než si film objektívne zaslúži. Mám proste rád ak je príbeh nepredvídateľný a dokáže prekvapiť a tu som sa toho dočkal. Po dlhšej dobe horor podľa mojej chuti. ()

Flopik

Novinka z Kanady ma po prečítaní pár dobrých komentárov skôr sklamala. Za zmienku stoja výborné masky a herec zo supernatural ( Death). Inak je to dosť pomalý film, ktorý ma väčšinu času nudil. Občasné strašenie tam je, ako duch čo si trhá zuby a polámaný černoch, čo mimochodom sú aj najlepšie momenty filmu. Herec čo hral hlavného satanistu, úplne mimo. V podstate sledujeme unesenú ženu, milý postarší párik a občasného ducha. Celkovo by mi to na 3* stačilo, koniec je však hrozná blbosť a celý film pochoval. Skôr nedoporučujem ale nie je to ani najhoršie, za mňa 2*. ()

petikacka

Tak tohle mě fuckt potěšilo i pobavilo, tedy až na ten nesmyslný konec. Brala jsem to od začátku jako černou komedii, která je hustá jak bahno a když k ní usednete, už vás nepustí. I když je to celé jeden šutr za druhým, tak možná právě proto, to dokonale funguje. Rozhodně zajímavý bizárek, který vřele doporučuju. Za mě 88% ()

lardko

Ani nevím proč , ale už přes půl roku co jsem si všiml tohoto filmu jsem si myslel že to má něco společného s Pátkem třináctého. Sice nemá ,  ale film má co do sebe.. jen sem čekal mnohem větší zážitek a víc lekaček. *** ()

KosiR_ksr

Příjemné žánrové překvapení, které vyčnívá z hromady zcela předvídatelných a opakujících se scénářů současných hororů. ()

warrenur

Gulas. "Divne" tvare hercov pod dobrym uhlom kamier navodi sice nepohodlie, avsak scenar a nasledny celok so slabou atmosferou a prvoplanovym unosom, ma vobec nechytil. Nulova originalita a bezradny zaver. Strata casu. 35% ()

kkarx

Tohle mě vůbec nebavilo. Nemám rád horory, které se odehrávají na jednom místě skoro po celou stopáž. Přišlo mi to takové průměrné. Bisson nevyužitý.... ()

BOURQUE

Dve tretiny filmu sú vedené na slušnej úrovni. Už hneď tie úvodné scény (únos tehotnej slečny) a odhalenie diabolských plánov starého páru naznačujú, že sa tu nejedná o žiadny ich náhle rozhodnutie. (Ako to však býva, zahrávanie s temnými silami vždy má svoju cenu.) Režisér celkom slušne operuje s dvoma – tromi priestormi, kde sa celý príbeh odohráva. Traja hlavní aktéri (Sheila McCarthy, Julian Richings, Konstantina Mantelos) takmer vždy spoľahlivo pôsobia na svojich miestach. Zbytočne zamiešaný, miestami obsahujúci neprehľadný prvky, záver však takmer zruinuje krehkú kompozíciu filmu. P.S.: Konstantina Mantelos (na prvý pohľad) mi miestami pripomína Claire Forlani. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helraiser

Tak tohle je tedy pro mě obrovské překvapení, které v dnešní době plné remaků a laciných duchařinách působí jako pěst na oko a rána to je opravdu pořádná. Scénář je opravdu vymakanej a musím říci, že mě opravdu strašně sednul. Co ovšem byla největší pecka tak byla atmosféra a opravdu strašidelné strašení, které opravdu fungovalo na jedničku. Další velký klad filmu byly jednoznačně masky přízraků a to dost velký, protože něco takového se v dnešní době už opravdu moc nevidí, s těmi si daly opravdu záležet a hlavní démon byl opravdu parádní a naštěstí dostaly dostatek prostoru. Jsem opravdu překvapen a mohu opravdu doporučit. Skvělá záležitost. ()

TomStrom

Bohužel to zpočátku působí dost přiblble a ti dva staří manželé, na ty bych teda vybral jiný herce, ale jinak v tom filmu bylo mnoho dobrýho, tak tomu přece jen tu čtvrtou ještě přiklepnu, že jsou ty Vánoce. ()

ŠpetaMarek

Pokud si film pustite s vedomim ze na Shudderu jsou povetsinou poloamaterske veci, tak pak můžete být jenom překvapeni. Vlastně jsem nadsen, jak originalni to ve vysledku je. ()

SAINTS

"Nemožete apelovat na moju moralku,uzavrel som zmluvu s diablom".To hovori Henry Walsh svojej tehotnej pacientke Shannon ,ktoru lekar uniesol a priputal na lôžko.Henry a jeho manželka Audrey stratili dceru a vnuka Jacksona pri autonehode.Kedže si nevedia predstavit život bez ich vnuka obratia sa k okultizmu,aby vyriešili svoj problem.K tomu im ma pomôst takomna kniha ktoru ziskali.Po vykonani rutualu nad Shannonovym bruchom začnu mat v dome neželane navštevy. Niečo asi nevyšlo.Demoni a duchovia vo filme su čoraz strašidelnejši,vratane ženy ktora si doslova vyprazdnuje zuby z ust a ohybajuceho sa krutiaceho tvora.Film drži pohromade aj vdaka vybornym hercom.McCarthy presvedčivo vyjadruje ako obro vsky smutok môže viest ludi k zlym rozhodnutiam.Režiserov smer je sebavedomy,zvlašt ked vezmeme do uvahy obmedzeny rozsah filmu,ktory sa z velkej časti odohrava v spalni.Film,je zaujimavym pohladom na satanske kulty,reinkarnacie,demonov a všetko čo k nim patri.Je to jeden z filmov ktore vas chytia a nepustia,otvoreny koniec nemusi každemu vyhovovat. ()

Olafsson

Na to, že se jedná zjevně o spíše komorní nízkorozpočtový počin, tak jsem byl spokojen, atmosféra je skvělá a nuda při sledování určitě nehrozila. Jen ten konec jsem moc nepochopil...  Příjemné překvapení ()

xxmurphyxx

Malý nenápadný low budget kidnap thriller/horor o troch hercoch plus nejaké to krovie do počtu a na mord. Príbeh vcelku vydarený, neotrepaný za čo ďakujem, lebo mám pocit že už v každom druhom dome straší stará baba v záclone alebo vraždí nejaká bábika. Herci pre mňa menej alebo až úplne neznámi, čo tiež bolo príjemné spestrenie, že sa zas nemusím dívať na vráskavý xicht Lin Shaye. Musím pochváliť aj rozumnú stávku na istotu v podobe masiek. Tvorcovia mali zjavne malý rozpočet a preto sa snažili staviť radšej na dobre dávkované nekomfortné scény, ktorých snaha nebola za každú cenu vylakať ale skôr navodiť nepríjemný pocit a vsadili na primitívne jednoduché, ale do danej scény naozaj dobre zvolené masky. Napríklad malý harant v obyčajnej plachte, klope od dverí k dverám len preto aby následne narástol do troj metrovej výšky a behal po byte. Super nápad za málo peňazí. To isté platí aj pre scénu s dentálnou hygienou. Potešil aj čierny gymnasta alebo záverečný pekelník. Určite lepšie pri malom rozpočte vsadiť na jednoduché ale účelné masky, ako digy efekty ako zo syfy kanálu a byť na smiech. Trochu škoda konca, tam to logické chovanie postáv vzalo roha, ale celkový dojem to až tak moc nenaštrbilo. ()

J.Mayen

Zprvu jsem uvazoval o 3 hvezdach,ale prece jenom budu o neco zdrzenlivejsi, protoze jsem film daval na asi 5x pokusu. Zacatek je opravdu dosti nudnej a jedinej kdo me bavil byl ten vyfetlej typek provozujici cernou magii, skoda, ze dostal tak malo prostoru, mohl bych dat o neco vyssi hodnoceni. Urcite se k filmu vracet nebudu. ()