Zajímavý námět, který hyzdí hlavní hrdina. Osobně nic proti, ale nevím jestli zrovna Šteindler může hrát třicetileté fotříka, natož dvacetiletýho floutka, když vypadá na slušnýho čtyřicátníka a to moc nepřeháním.. Ale proti gustu bla bla bla.... Já se ve finále bavil a že by mě to až tolik sralo se taky říct nedá.....(30.6.2014)

"Ahoj Víťo, kdy už se konečně otevřeš a přijdeš mezi nás?" | "Valná většina dnešní mládeže již našla zodpovědný přístup k životu, existuje však ještě nejméně 50% těch, kteří životní zodpovědnost teprve hledají." | "Proč tak řvou?" - "Nevim, asi se hlásí o svá práva." | "Posiluje na erárním zařízení, jak činí každovečerně." Ale je třeba říct, že druhá půlka byla ucouraná a muzika na přesdržku. (75%)(9.1.2016)

Je to film, který má myšlenky a který se snaží něco říct, ale to, co říká, mi prostě nesedlo. Tohle není pohled na svět, která bych sdílel, a to ani ve svých téměř třiceti letech. Asi především z toho titulu mi to moc nesedlo a nebavil jsem se a ani jsem příliš nesouzněl s jednotlivými postavami a s jejich motivacemi. Nelze tomu ale vzít, že nápady scénář má.(10.2.2015)

• czejny

I když věřim tvrzení, že to je nejlepší film Milana Šteindlera, musim zkonstatovat, že celý ten film už stojí jednou nohou v hrobě. Ať už nepřesvědčivými hereckými výkony, vtipy, které nevyznějí, nepřirozeným chováním hlavních hrdinů nebo takřka funebráckou hudbou. Vrať se do hrobu je krásným příkladem toho, jak silný námět může dovést film do koukatelné podoby i přesto, že ostatní věci moc nefungují.(17.1.2010)

Nejlepší dílko Milana Šteindlera jako reřiséra a také herce , v roli sociologa , který pronikne mezi maturující mládež , aby získal poznatky pro svůj "samostatný výzkum" a vrací se tudíž zpět do svých školních let a nechává se unést bezstarostným životem mladých , což ovšem nemá dlouhého trvání , neboť se časem provalí jeho opravdová identita a věk a nakonec mladá dívka pronese na jeho adresu tu památnou větu: Vrať se do hrobu! Kdo viděl ví o čem píšu , kdo ne , ať se na film podívá , stojí to každopádně za to! Film: 88%(28.9.2005)

• - Restaurace, ve které Víťa Jakoubek večeří se svou ženou, byla v 90. letech přebudována na prodejnu koberců. (rawboy)

• - Film získal v roce 1990 cenu za první film na tehdejší soutěži Dny českého a slovenského filmu v Bratislavě. (Stocki)

• - Mládenca, ktorý Víťu púšťa sadnúť v MHD, si zahral spevák skupiny Plexis Petr Hošek. (Jello Biafra)