Pane Šteindler, to se vám ale povedlo, tohleto...Všichni jsme to viděli n x ale stejně mě to zaujalo, pobavilo. Všimněte si detailů typu :Vždyť on nic neudělal, jenom opakoval...a stejně ho zavřeli. Dušek! Opět nebo poprvé funkcionář-jako kdyby se připravoval na Pelíšky už v r. 89. Vietnamci budující naše strojírenství. Vy jste se nevyhranil soudruhu! Zasadní otázka výzkumu. Povznáší člověka fyzická práce nebo se z ní blbne? Uzavřel bych to tak, že více než polovina z nás ještě zodpovědný přístup k životu hledá... a nenaléza!(26.2.2008)

Zajímavý námět, který hyzdí hlavní hrdina. Osobně nic proti, ale nevím jestli zrovna Šteindler může hrát třicetileté fotříka, natož dvacetiletýho floutka, když vypadá na slušnýho čtyřicátníka a to moc nepřeháním.. Ale proti gustu bla bla bla.... Já se ve finále bavil a že by mě to až tolik sralo se taky říct nedá.....(30.6.2014)

Hořká komedie v zastoupení sklepáků v čele s Milanem Šteindlerem. Jak se asi člověk cítí, když se coby živitel rodiny ocitne mezi omladinou na prahu dospělosti z ryze výzkumných důvodů? Zákonitě to zanechá následky, pokud se člověk plně angažuje a jeho zájem o danou problematiku není povrchní. Když se vcítím do hlavního hrdiny, je mi z toho smutno. Rodinný stereotyp střídá snaha o to zapadnout a splynout. Být zkrátka spontánní. Což Víťovi chybí ze všeho nejvíc, je svázaný konvencemi a pocitem pracovního nenaplnění. Zkrátka smolař bez tvrdých loktů. Celý film se mi líbí a můžu se na něj dívat donekonečna. Pokaždé si odnáším jiné hlášky a uvědomuji si ironii osudu.(10.5.2008)

Nejlepší dílko Milana Šteindlera jako reřiséra a také herce , v roli sociologa , který pronikne mezi maturující mládež , aby získal poznatky pro svůj "samostatný výzkum" a vrací se tudíž zpět do svých školních let a nechává se unést bezstarostným životem mladých , což ovšem nemá dlouhého trvání , neboť se časem provalí jeho opravdová identita a věk a nakonec mladá dívka pronese na jeho adresu tu památnou větu: Vrať se do hrobu! Kdo viděl ví o čem píšu , kdo ne , ať se na film podívá , stojí to každopádně za to! Film: 88%(28.9.2005)

Název jak od starýho Romera, pozadí uklízečky Haliny přes celou úhlopříčku a sebedestruktivní projekt sociologa Víti, na jehož hlavě by šlo naštípat šest hektarů lesa a on by vám přitom ještě teskně zapěl "O Tannenbaum".. Krutě pravdivá pouť po kouzelných scenériích bezstarostné existence až po song Nikdy se nevrátí pohádka mládí, přičemž výsledek výzkumu nepřinesl (jako tradičně v téhle branži) nic objevného a já jdu vynést odpadky. Šteindler, hlavně v prvních dvaceti minutách, evidentně odkoukal grimasy bezradného trouby od nejslavnější postavy Rowana Atkinsona..(13.10.2011)

• - Jana Trávníčka (spolužák Bohdan Milický) při postsynchronech nadaboval Libor Terš. (funhouse)

• - Film měl pracovní název “Po maturitě“. (Stocki)

• - Film získal v roce 1990 cenu za první film na tehdejší soutěži Dny českého a slovenského filmu v Bratislavě. (Stocki)