"Prosímtě udělej něco! Udělej něco! Nebo mě zejtra tasí!" ... Kdyby se dalo dát 6 hvězdiček, tak bych je klidně dal. Tohle je film, který nedokážu vynechat, kdykoliv ho v televizi dávají. Je v něm spousta dnes už neaktuálních reálií z perestrojky konce 80. let, ale to mi vůbec nevadí. Hlavní osa příběhu stále bezchybně funguje a Víťa Jakoubek - kterému je něco mezi 19 a 21 roky, vlastně přesně 22 - v podání Milana Šteindlera je famózní. Mám rád jeho naivně civilní herectví a Víťa je jeho nejlepší komediální role. ... "Víťo, vždyť ty nevypadáš ani jako vekslák, ani jako depešák, ani jako somrák... ale jako můj fotr..."(12.10.2011)

Po delsi dobe jsem tento film opet videl a uvazoval jsem, ze pujdu o hvezdicku dolu. Nakonec tak ale neudelam, protoze vtipne situace zustaly vtipnymi i po letech. Kazdemu musi byt jasne, ze se nejedna o zadny velkofilm, u tohoto dila s hodnocenim ale udelam vyjimku, nebot svym humorem a nejake te lidskosti se tento film stava nesmrtelnym:-). Jen si dam tak na deset let pauzu. Do te doby doufam, ze se Steindler sebere a jeste nejaky narez natoci!(12.3.2006)

Skvělá komedie o vztazích s vážnějším přesahem. Film nastiňuje otázky týkající se zodpovědnosti, ztráty ideálů, ponoření se do stereotypů a šedi, revolty, svobody. Je mi jednadvacet, ale Víťův dialog s Janou v restauraci na mě docela silně zapůsobil. Kam směřuje jednání dospělých lidí? Co vlastně člověku dospělost dává? A co mu bere? Představa, že jednou nebudu tím bezstarostným študákem, vychutnávajícím si krásy všednodenního života, nebudu moct "blbnout" s ostatními a můj život se stane řetězem plnění (byť krásných) povinností, mě docela děsí. Asi půjdu vylézt na nějaký strom, dokud mám čas a můžu se těšit ze svého mládí. Protože ona pohádka se bohužel opravdu nikdy nevrátí. (364.)(10.5.2008)

Návrat do studentských let v podání Milana Šteindlera je opravdu komický a rok výroby také umožnil perfektní zesměšní nejen podnikových straníků "jak po mně po deseti letech funkcionářskýho života můžeš chtít, abych byl přirozenej?" Jarda Dušek si tady předcvičil nefalšovaného Šmída z Kouře. Všudy přítomná atmosféra konce 80tých let s pankáčema, depešákama a s Víťou a jeho zoufalým pohledem. Po režijní stránce, jde podle mně o průměrný film a herectví Milana Šteindlera není zrovna lehce stravitelný. Tři tady rozhodně drží humorná stránka filmu.(12.11.2012)

Já bych obří vyšpulenej zadek teda spíš nakop, než plácnul aneb kdybys měla pupek, dal bych ti do něj pěstí:) Zdařilej pseudointelektuální škvár na způsob Básníků, ještě než Šmilandler mohl svobodně zešílet a začít dělat Českou Sodu... ale v podstatě tak spoluzapříčinil revoluci jako Visáči;) Takže nevěřte nikomu, komu je přes desééét!(5.12.2016)

• - Básnička z filmu zní: "Chudí, spoutaní, Jen rychle ukradnout smíme někdy vzácnou chvilku radosti a blaha. Lidé pracující mají nejvíc pout. Milence však pro ta pouta bolí hlava. Přesto však drahá na paměti měj, My že svému osudu i sami trochu chceme. Zvítězíme? Ustoupíme? Prohráme? Chtěl bych tě tu.. Spolu bychom rozhřáli snad ledy. Láskou v sobě také křídla dáváme. Chtěl bych se statečnou ženou vzlétnout naposledy." (sator)

• - Film získal v roce 1990 cenu za první film na tehdejší soutěži Dny českého a slovenského filmu v Bratislavě. (Stocki)

• - Název Vrať se do hrobu se tehdejšímu schvalovací komisi vůbec nezamlouval. "Prý, že na to nikdo nemůže do kina přijít a jestli prý pro to máme nějaký argument. Řekli jsme jim, že jediný argument, který na to máme, je, že právě na to každý půjde,“ uvedl s úsměvem Milan Šteindler. (alonsanfan)