Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský občan Harry Pendel vlastní v Panamě věhlasný krejčovský salón s nejpočestnější tradicí, kde se obléká mužská část místní smetánky. Harry má duši umělce a snílka a může se pokládat za úspěšného člověka. Jeho žena je zaměstnaná na správě Panamského průplavu. Andy Osnard je špión, pověřený dohledem nad průplavem v zájmu Velké Británie, jež ho odevzdala Panamě v roce 1999. Sdílný Harry je pro Osnarda skvělým zdrojem informací. Lze ho využít tím spíš, že Osnard brzy vypátrá, kde se Harry ve skutečnosti vyučil krejčovskému řemeslu. Harry ostatně skrývá před světem a před svou ženou i jiná tajemství, a tak je pro Osnarda snadné přimět ho ke spolupráci. Protože nemá na vybranou, začne si Harry vymýšlet senzační zprávy, které ohromí nejen Osnarda, ale hlavně jeho nadřízené. Kdo prodává průplav, kdy a komu? Harry má po ruce odpovědi, které Osnard náležitě vyšperkuje. Až se o tutlaný skandál začne zajímat zvědavý novinář a dokonce i Pentagon... (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (61)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

James Bond meets True Lies. Na můj vkus občas zbytečně komplikovaně vyprávěné (typický le Carré), protože ve finále je zápletka vlastně docela banální - aneb, co dokáže jedna lež. Snímek sice balancuje na hraně parodie, ale za komedii bych ho určitě neoznačil. Absurdní je spíše ona situace, do které se postavy postupně dostanou. Pierce Brosnan mi přišel slizkej už jako James Bond a jeho Andy Osnard je jeho vyloženě nechutnou sexistickou parodií. Role Jamie Lee Curtis je tu neméně povědomá. Nejvíce mě ovšem překvapil Brendan Gleeson. Nejen svou vizáží, ale i mluvou a přízvukem. Do poslední chvíle jsem si nebyl 100% jistý, jestli je to vůbec on. Zasazení do Panamy je osvěžující, ale z toho prostředí by určitě šlo vytřískat víc. ()

altaica 

všechny recenze uživatele

PRO MUŽE:Žít dlouho nudně spořádaným životem s malým tajemstvím z minulosti, musí pak jeden zpozornět, když se objeví fešulín à la Bond a plká něco o ..já vím, kdo jsi. Také se tehdy nechat chytit se sirkama v ruce hned poté, co jako laskavost podpálíte strýčkovi sklad, nebyl zrovna zářný příklad vaší obratné vychytralosti. Teď ten hajzl sumíruje všechny vaše úspěchy a klopýtnutí a ještě má o vaši finanční situaci zatraceně lepší přehled, než vlastní žena. Prekérně ožehavá situace. Kdo to je? Novej kluk z ambasády. Za MI6. Říká, že je to osamělá práce, jako orální sex, ale někdo to dělat musí. Co chce? Věci, co víš a ani nevíš, že je víš. A to za nejlepší ceny. Má prachy, chce informace, vy máte dluhy a jinak hovno. Za daných okolností je potřeba vyhovět. Když chybí informace, ale nechybí fantazie, začíná hra. Zpravodajská hra. To, co je na začátku úsměvnou komedií, končí jako nefalšované drama. Snímek si utahuje nejen ze špionážních agentur, ale i tupounů, co jim skočí na špek. Bohužel pak přestává všechna sranda. Přes přehnanost některých pasáží lze v klidu doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: V Panamě si, madame, nikdo pověst nezničí, jen ji na čas odloží do šatníku, aby opět dostala tvar, když ji zase nasadí je jako nová. A když Američané odstranili Noriegu, dostali sice Alibabu, ale uteklo jim 40 loupežníků. Milí hoši z vlády a bohatí chlapci, co je vlastní. Nehezkou vlastností mocností a rádoby mocností je, že do všeho musí strkat čumák (ano je to em, řeč jde o tom, že chtějí všechno vědět a až potom rozjebat) a aby, přes něj hned nedostaly, vydržují si po světě všetečné slídily a často i obratné pohádkáře. Hvězdné herecké obsazení, vynikající výkony, inteligentně a vtipně postavené dialogy. Scénárista sice od určitého momentu začal sjiždět o dost silnější matroš, ale i tak je to dobrý film.          HLÁŠKA:Všichni máme sen, že bychom mohli být víc, než jsme.//Oblékáte se nalevo, nebo napravo, pane? Nikdy nevím, kde skončí. Lítá jako korouhev.// Klid, Harry, hodíme se k sobě, ty máš dluhy, já mám prachy. Co tvoje vlastenectví? Vyndali mi ho ve vězení. Bez narkózy.// Nikdy na kolenou, a samozřejmě ani na prdelích.//Chtějí ty pravé muže dneška, zítra není včera a my nejsme žádná charita pro zkrachovalce.//Mami, maminky, co hodně pracujou cítí dluh ke svým dětem. Proč ty ne? Protože váš táta je dobrá máma.//Protože ve věcech rozvědky, Harry, stejně jako v jinech věcech se Anglie přiživuje z americkej cecků. Říká se tomu výjimečný vztah. ()

Reklama

Gromit 

všechny recenze uživatele

Stejně dobré jako knižní předloha. Chytrý, vtipný a napínavý politicko-špionážní thriller s neuvěřitelně cynickým koncem. Pierce Brosnan s gustem paroduje svého Jamese Bonda a neméně skvělý je i Geoffrey Rush v roli "Krejčího z Panamy" (právě tak se jmenuje kniha - a stejně se v originále jmenuje také film). John le Carré může být nanejvýš spokojen, je vidět, že filmaři jeho knihy nejen poctivě čtou, ale i patřičně ctí. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Není moc lidí, s kterými to jde.. Však víš !! Říkat jim pravdu.." Mno.. Co na to říct ?? Pokud by jeden pominul skutečnost, že Agent z Panamy adaptuje další skvostný Le Carrého román, platil by tenhle nesmírně cynický - Inu, svéráz John Boorman už zkrátka jiný nebude !! - snímek bez hrdinů za výbornou a překvapivě svižnou (po)špionážku plnou invence, výborně odehranou, s Boormanovým oblíbencem Gleesonem na čele.. Ale pak se dostaví to finále a jednomu zbude jen pachuť z trpkého zklamání.. A pokud onu nezbytnou připomínku ohledně knižní předlohy vezmeme v potaz, vypadá tenhle biják jako ještě větší blamáž.. Takový bizarní Boormanův Kingsman.. A to nemluvím jen o té šílené krejčovské jehle.. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Komplikovaným spôsobom prerozprávaná zápletka, ktorá sa nakoniec ukazuje ako pomerne jednoduchá, len je do hry zapojených až príliš mnoho postáv. Najväčšími kladmi je špičkové a presné obsadenie a najmä zasadenie do exotického prostredia panamskej metropoly. Ako pozvánka na dovolenku funguje film perfektne, ako špionážny trhiller s miernou nadsázkou mierne nadpriemerne, nedosahujeme tu predsa len kvalít Vrtieť psom. No a kto si chce skompletizovať adaptácie Johna le Carrého, ako napríklad ja, tak pre toho je film povinnosť. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Andy Osnard měl být původně na konci filmu zabit Harrym Pendelem. (Karlos80)
  • Herecký debut Daniela Radcliffa. On a Brendan Gleeson se později znovu setkali při natáčení čtvrtého dílu Harryho Pottera (2005). (Karlos80)
  • Slovo "fuck" je ve filmu použito 28x. (D3VIL)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno