Epizody(8)

Bangkok, rok 1975: Charles Sobhraj je zloděj a podvodník, který se vydává za obchodníka s drahokamy a láká mladé lidi ze Západu do svého bytu, kde je zdroguje a okrade, a mnozí z nich nepřežijí. Herman Knippenberg, mladý diplomat na nizozemském velvyslanectví v Bangkoku, začne vyšetřovat, kde se nachází pohřešovaný nizozemský pár, a tím se zaplete do Sobhrajovy spletité sítě zločinu. Herman je odhodlán zjednat spravedlnost obětem a jejich rodinám, ale Sobhraj a jeho komplicové nemají v úmyslu nechat se chytit a vydávají se na ničivou eskapádu po celém světě. (Viasat)

Lily.Rush

Tak tohle byla velká nádhera. Zhltla jsem to během jediného dne téměř bez dechu. Moc moc dobře se na to koukalo. Tvářičky hodně koukatelné. Dlouho mě nic tak nezaujalo. Dobře! ()

Saxos

Uzavřená minisérie E01-08. Je až překvapivé, že se točilo vlastně teď. Dýchnou na vás 70 léta, jako by běžela live kamera. Věrně zmapovaná část života manipulátora, podvodníka, zloděje, překupníka, mistra útěků a hlavně sériového vraha, který si vysloužil přezdívky - Bikiny Killer, Had, Ted Bundy východu /trochu zkreslené, vše bez sexuálního podtextu/. V současnosti mu je 77 let a jako již spousty narozenin pořád je slaví v base. Teď si užívá doživotní pohodlí v Káthmandské věznici. Odhadovaný počet obětí lehce nad dvacet. Prokázané dvě vraždy a jedno zabití. Samozřejmě spousta krávovin k tomu. Vydány čtyři biografie, spousta článků a shodou okolností čtyři film/dokumenty včetně posledního The Serpent. Klady: atmosféra, napětí. Závěr: určitě doporučuji. ()

oli9

Seriál inspirovaný skutečnýma událostma. Skvělé herecké výkony které do seriálu prostě zapadly. Také lokalita exotického Vietnamu, Thajska, Indie nebo Nepálu k tomu 70, 80, léta diváka jistě nadchne a pobaví. Jediné co mi trošku vadilo bylo že jsem se u prvního dílu trochu ztrácel v tom přeskakování v čase. Potom to ovšem všechno do sebe zapadlo. Víc neprozrazuju . Opravdu povedený seriál ()

hony23

Seriál, který mě navzdory zajímavému příběhu vůbec netrefil. Hlavním záporákem je opravdu slizký zmrd Charles Sobhraj, který v 70 letech vraždil turisty v Bangkoku a kradl jejich peníze i totožnost. Ten příběh natočený dle skutečných událostí je vlastně fascinující a naivita těch turistů byla neskutečná. Jenomže vše kazí samotné filmové zpracování, neustále se přeskakovalo v čase do minulosti a zase zpět, což dělalo v ději neskutečný maglajz. ()

Veber

O Sobhrajovi jsem do této doby neslyšela, ale to je výhoda těchto seriálů/dokumentů, protože ke svému překvapení zjištuji, že podobných zajímavých případů je celkem dost. Časové skoky mi nevadily (ano, zpočátku trochu, ale zvykla jsem si rychle). Jena Coleman je zde velmi kritizovaná, na mě ale celou dobu působila dojmem laně paralyzované světlem reflektorů, podle mého názoru k dané roli zcela OK. Jak je vidět, tak ani běžná úřednická práce nemusí být tak nudná. Nenudila jsem se ani u jedné epizody. ()

bonovox

Netflix opäť úspešne a pútavo previedol do seriálovej podoby príbeh vraha naivnych turistov zo 70-tých rokov. Skvelá dobová výprava, výborní herci. Skoky v deji sú síce zo začiatku mätúce ale dá sa na to celkom zvyknúť. 80% ()

hortenz1e

Už po 1. díle víte, o čem to celé je. A pak se to celé upřesňuje a upřesňuje a i když je to udělané dobře, tak vydržet to téměř 8 hodin je opravu fuška. Kdyby to bylo dvouhodinové, hodnotila bych rozhodně výš. ()

kokofek

Obdivuhodný zápal pracovníka nizozemské ambasády, který vydržel bojovat s byrokracií a nečinností policie v Bangkoku. Asi bych to už dávno vzdala. Nádherné exteriéry Nepálu, Indie,Thajska. Jsem taky člověk v podstatě důvěřivý a věřící především v lidské dobro,takže bych určitě v těch letech při cestování dopadla špatně. Překvapující není,že existují vrazi bez skrupulí a citu,ale ambasády v jednotlivých zemích. Žila jsem v domnění,že jsou v dané zemi nápomocni svým krajanům. ()

cist

Blbej zvuk = všechno zní jak v jedné místnosti, nehledě na prostředí. Blbá výprava = paruky hlavních hrdinů, co jim vzadu trčí, když skloní hlavu, jsou tak pro ochotníky. Blbej střih = žádný budování napětí, je to jak reklama na puding. ()

Dr.dogous

scénář 4, režie 4, herci 5, výprava 4 tj. 18, celkem 85% Bezstarostné cestování batůžkářů v době, kdy byla globalizace v plenkách. Vykořeněný francouzský Saigonec si udělat z vraždění naivních hipíků výnosný byznys. Jeho široké pole působení za použití jedů, od Thajska po Tibet až Indii, znesnadnilo jeho polapení. ()

JaRCii

Vynikajúco natočený seriál, síce je štart pozvoľný, postáv na začiatku mnoho a človek hneď do seriálu nevtrhne, po čase to však pohltí a je zvedavý na ďalšie a ďalšie zločiny Hada. Prvé dve časti ma veľmi nechytili, následné však už úplne a výbornú atmosféru dotvárajú aj lokácie (najmä Thajsko) a celkovo vynikajúci výkon Tahar Rahim (extra vystihol manipulatívnosť Charlesa), aj premena Jenna Coleman, čoby Marie, začne ukazovať kvalitu hercov a kastingu celkovo, aj keď popravde herec hrajúci Ajaya mi nejako nesedel. Knippenberg je na začiatku taký nemotorný holanďan, ktorého človek nemá veľmi v láske, až po čase si nejako na daný charakter zvykne a začne mu fandiť. Réžia, výprava a aj scenár je na veľmi dobrej úrovni, ono, možno keby to bolo o dve časti kratšie, tak by to tomu absolútne neublížilo, avšak aj daných 8 častí je fajn aj keď seriál negraduje nejako rýchlo, stane sa to najmä ku koncu, čo je však pochopiteľné. Pre našu generáciu(90te roky +) je to takmer nepoznaný sériový vrah a tento thriller-sčasti-dokument nám ho prezentuje v plnej kráse a ukazuje nástrahy backpackingu, ktorý sa na svete bude snáď po korone praktizovať znova vo veľkom. ()

Slack

Pôvodný seriál Netflixu... Vážne o tom pochybujem. Vôbec to nezapadá do ich portfólia na ktoré sme si už všetci za tie roky zvykli. Ako už bolo niekoľkokrát spomínané, necítiť z toho žiadnu loby. Len snahu prerozprávať príbeh. A prerozprávali ho naozaj vynikajúco. Postavy, dialógy, lokácie, scenár, spôsob rozprávania príbehu. Pozreté v priebehu jedného upršaného víkendu. ()

VashCZ

Obsahově ten seriál v podstatě nemá chybu, ale stopáž je přepálená minimálně o dva díly. Osobně mám radši klasické kriminálky, kdy se něco opravdu zjišťuje, takže mě to nepřijde až tak zajímavé, i když mě to chytlo pěkně. Ale buďme upřímní, po třetím díle už člověka nemělo co překvapit a vše důležité řečeno bylo. Takže... asi dobré a zaujalo, ale ku konci nuda nuda, prostě psychopat. 50% ()

vinducha

Výborný seriál , Charlesu Sobhrajovi v podání Tahara Rahima máte od 1. minuty chuť skočit do ksichtu a nepřestat dupat , takhle perfektně zahranou svini už jsem dlouho neviděl , katalogový vzorek lidského odpadu , podle skutečné události , bravo Netflix. ()

Oxiduji

Parádní výprava, skvělé obsazení. Dobovky prostě Netflix umí. Občas mi bylo až fyzicky zle...představitel Hada byl hodně přesvědčivý. Hnusil se mi a zároveň mě přitahoval...no blbá ženská...Pomocníček od pohledu k zblití. K závěru to trochu ztrácí dech...takže pátá hvězda nebude. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD