Epizody(8)

Bangkok, rok 1975: Charles Sobhraj je zloděj a podvodník, který se vydává za obchodníka s drahokamy a láká mladé lidi ze Západu do svého bytu, kde je zdroguje a okrade, a mnozí z nich nepřežijí. Herman Knippenberg, mladý diplomat na nizozemském velvyslanectví v Bangkoku, začne vyšetřovat, kde se nachází pohřešovaný nizozemský pár, a tím se zaplete do Sobhrajovy spletité sítě zločinu. Herman je odhodlán zjednat spravedlnost obětem a jejich rodinám, ale Sobhraj a jeho komplicové nemají v úmyslu nechat se chytit a vydávají se na ničivou eskapádu po celém světě. (Viasat)

Trailer 2

Chundys

Po trochu rozpačitém začátku to nasadilo tempo brutální a krásné i když občas to bylo až vtipné, že vše na poslední chvíli se vyřešilo, nebo se zrovna v tu stejnou dobu potkali ti a ti lidi. Bylo to hezky přehledné to skákání v čase a řekl bych, že to bylo i dost srozumitelně vysvětlené. V životě jsem o tomto sériovém vrahovi neslyšel, ale byl to dost dobrej manipulativní magor teda, respektive je že jo ()

Ivoshek

Vytáhli tu skvěle atmosféru sedmdesátek. A taky super herce pro obě hlavní role, což je Sobráž a jeho vražedná kuběna. Ostatní věci jsou trochu slabší, což je dané i tim, že většina vrahounových úspěchů byla daná tím, že na to policie dost kašlala. Proto i vývoj místy trochu postrádá dynamiku a možná by seriálu trochu prospělo zkrácení třeba na 6 dílů a větší soustředění na zásad i věci - třeba ty naprosto neuvěřitelné útěky. Celkově je to ale povedené a docela radostně jsem to dokoukal. ()

Daddko

Deti prírody si tentokrát nedávali kvety do vlasou v slnečnej Kalifornii ale v exotickom Thajsku, Indii, Nepále. A pre niektorých to zle dopadlo. Nové prostredie, novátorské prístupy kriminality. Pod taktoutou asiat-žabožrúta je to originálny prístup chladnokrvných vrážd a lúpeží. Odporúčam, u mňa spokojnosť. ()

Hennesy

Po prvom dieli to vyzeralo nádejne, po treťom mi už ale bolo jasné, že to bude trápenka. A to ma čakalo ešte ďalších päť. Sabráž bol fajn, ale tá jeho nemenná stoická nadradenosť začala byť postupne trochu otravná. Tempo bolo nastavené pre nadmieru trezlivých, lebo dej sa posúval vpred asi tak každý druhý diel a v podstate sa dookola dialo to isté - dementi s batôžkom prišli, dostali špeci drink a pošli..možno to bolo dobou, alebo prehulené hippiesacké mozgy boli extra nainvné, ale niekedy bolo ťažké uveriť a sledovať koľko vecí a ako ľahko mu prešlo. Miestami sa objavili aj silnejšie momenty, ale tie boli prebité fádnou réžiou bez emócií a neraz mi napadlo, že by som niektoré časti aj skipol a o nič by som neprišiel. Keby to malo 4 časti namiesto 8, asi by to bolo kompaktnejšie a napínavejšie. Takto nevýrazne 3*. ()

BoredSeal

Sázka na exotické prostředí a neokoukané mezinárodní herce se vyplatila, ale skoky vyprávění do různých časových období se moc nepovedlo a scénář je místy hloupý (většinou ve scénách s diplomatem detektivem). Přes nějaké typické neduhy netflixovských seriálů se tentokrát tolik neředí, ale ke konci už jsem se těšil na finále, protože už scény s démonickým manipulantem nefungovaly jako na začátku. Se zmíněnými výhradami se jedná o povedený seriál o vrahovi. ()

• Skuteční Herman Knippenberg a Nadine Gires navštívili místa natáčení v Bangkoku. (HonzysKISS)
  • Jenna Coleman (Marie-Andrée Leclerc) byla požádána, aby se zúčastnila konkurzu ve francouzštině, kterou neovládá. Musela se výslovnost naučit foneticky. (HonzysKISS)
  • Charles Sobhraj (Tahar Rahim) byl přezdíván „Had“ kvůli svým podvodnickým způsobům a neustálému útěku před pokáráním. Přezdívalo se mu také „Bikini Killer“ kvůli oblečení, které měly jeho oběti. (HonzysKISS)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)