Taffey

Osobně mám tento film z celé trilogie nejraději. Každopádně na mě působí nejsilněji právě proto, že je z pohledu obyčejného člověka. Když k tomu připočtu naprosto brilantní hudbu Kitara, je to jeden z mých favoritů vůbec. ()

syphoon

Nevím, mě to teda moc nezaujalo a nebýt perfektního výkonu Lee Jonese a lítosti k Vietnamské národnosti, pak bych se asi opřel do kritizování i více. Spousta nudných a zbytečných dialogů, a systém vyprávění se mi taky příliš nezamlouval. Slabých 68% ()

Looka

60% Dokud se na plátně nezjeví T.L. Jones je to perfektní film. Poté se začne utápět v sladkobolné romanci, příjezd do Ameriky a její vykreslení jako království konzumu, začne film opět nabírat na intenzitě. Poté už se křivka kvality opět propadá a dech nabere až před koncem, při návštěvě již poameričtěné vietnamky. Jedná se tedy o nevyrovnaný film, s naprosto geniálními momenty (srovnání životního stylu, v němž američané již tradičně nevycházejí moc dobře) střídajcími se s nudnými pasážemi. ()

wege

Ze všeho, co Oliver točil o Vietnamu, je zde asi největší nastavené zrcadlo. Zároveň se ukazuje, že umí točit Vietnam, ale s tou Amerikou to nějak nebylo ono. Ano chápu, že to je podle knih, ale i tak ta Amerika hodně slabší. Zároveň i když se zde hodně nastavuje zrcadlo, je to jeho jednoznačně nejslabší Oliverův film z Vietnamu. Četu prostě v té její dokonalosti nic nepřekoná. ()

DJ Kritik

Dospievanie vietnamskej dievčiny počas americkej agresie je pojaté veľmi realisticky. Stone vie ako navodiť dramatickosť a nestratiť nadhľad. Jednotlivé situácie sú výborne rozpracované a obrazová stránka je priam úchvatná. Tempo sa ku koncu mierne spomalí, ale i tak je to majstrovský kúsok. ... Akcia: *** Reálnosť:***** Vtiahnutie do deja:**** Hudba: ** Obrazové scenérie: ***** ()

4k7

Pro mě asi nejlepší film z triologie o Vietnamské válce, od Olivera Stoneho. Oproti Born on the Fourth of July, ve kterém mě nehorázně iritoval ufňukánek Cruise nebo snímku Platoon, kde se film zaměřil až moc na takové hrdiny za každou cenu, je Heaven & Earth snímkem, který nejlépe ukazuje jaký otřesný dopad měla Vietnamská válka na život vietnamských obyvatel i jak dokázala změnit celou osobnost amerických vojáků... nic už nebylo jako dřív. První polovina filmu se dost táhne, takže máte možnost se rozhlídnout očima mladé dívky Le Ly, jak rákosníci žili před válkou i během války. V průběhu svého nesnadného života potkává amerického vojáka (Tommy Lee Jones), s kterým uteče do Ameriky. Nyní krásná možnost porovnat, jak se v té době žilo američanům oproti vietnamcům. Le Ly stejně nakonec zjistí, že ani americký život se vším pozlátkem není ideální, a také z jejího manžela se vyklube někdo uplně jiný... Už se necítí jako pravá vietnamka, ale ani jako američanka. Je prostě jen někde mezi nebem a zemí ()

Boulderman

Těžko komentovat, jak film působil. Za prvé mě neskutečně štval příšerný český dabing. Ani děj mě moc nenadchl. Přemýšlel jsem proč a asi jsem na to i přišel: Zatímco předchozí Stoneovy vietnamské filmy byly o příhodách američanů bylo záhodno točit z amerického pohledu, tak příběh o vietnamce tak nepůsobil. Oliver Stone vietnamec není, četa i 4. červenec jsou fantastické zážitky. Tohle měl ovšem natočit spíš nějaký asiat. Špatné to nebylo, ale myslím, že zdejší přehodnocení je neodpovídající. Chvílemi jsem se dost nudil, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem to viděl. ()

warhammer

Velice zajímavý příběh vietnamské dívky a její nelehké cestě životem. Jeden z mála snímků ve kterých může člověk sledovat období války ve Vietnamu očima jeho vlastních obyvatel a následné možnosti dostat šanci na lepší život. Ale bohužel ani po té není vše růžové jak se zdá. Tommy Lee Jones zde předvedl zřejmě jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. ()

Katka232

Hodně se mi tento film vryl do paměti a stále musím myslet na tu scénu, kdy Le Ly řekla manželovi, že stáhne všechny žaloby, zruší žádost o rozvod a vezme ho zpátky. A ve finále ho najde naheho v autě s prostřelenou hlavou. To jsem byla v šoku. Tommy ho zahrál skvěle. Nejprve milující muž, který se stará o rodinu a pak po návratu z Vietnamu, jak se z něho stala troska. Je to natočené podle memoárů Le Ly Heyslipové. Neskutečné, co si musela všechno tato žena prožít. ()

kubilov

Stoneův třetí a poslední film o Vietnamu, tentokrát však z pohledu obyčejných farmářů a dalších lidí, kteří museli procházet útrapami války zase úplně jinak než vojáci. Celý příběh sleduje příběh dívky, jejíž život je jako na horské dráze. Jednou dole, potom nahoře, pak zase pád, aby se mohla znovu zvednout a nakonec po dalším pádu konečně najít klid v duši. Úžasné záběry vietnamské krajiny, děsivá konfrontace kultur a různých společenských vrstev a především skvělé herecké výkony, tím vším Nebe a země vyniká. Otec, hlava rodiny a vzor pro své děti, Haing S. Ngor, zmíněná dcera a hlavní postava Hiep Thi Le, Joan Twin Peaks Chen a největší hvězda, která si však času na plátně příliš neužije, Tommy Lee Jones. Oliver Stone odvedl vynikající práci, opět. ()

subic

Můj oblíbenec Tommy Lee Jones ve jedné ze svých nejlepších rolí. Pohled na válku ve Vietnamu tak trochu z jiné strany a v návaznosti na ní i její bezprostřední následky, i když místy velmi zdlouhavě, což je snad jediná vada tohohle snímku. ()

MirkaP

Snažila jsem se na to podívat, ale možná nějaká špatná konstelace hvězd nebo nevím ... prostě to sledovat nešlo. Hodnotit to nechci, ale znovu už se snažit o shlédnutí nebudu. ()

Guran

Už několik dnů mám filmovou krizi. Pořád koukám na slabé filmy. Ani dnes jsem tuto šňůru nepřetrhl. Poslední díl a zároveň ten nejhorší ze Stoneovi Vietnamské trilogie. Film vypráví o životě Le Ly, vietnamské dívky, jenž si prošla válkou ve Vietnamu a poválečným obdobím svého života. Hrůzy války jsou ukázány i tady, ale zpracování filmu je jen průměrný. Tommy Lee Jones je ve své roli slabý a nepřesvědčivý, ten mě na snímku zklamal nejvíc. Rozhodně jsem čekal víc. Kdyby byl lepší Tommy a zpracování, byl by z toho lepší film. ()

maraHCV

Každý film který Stone natočil,mě naprosto vtáhl do děje a nepustil!Nebe a země není vyjímkou!Hudba a režie jsou naprosto dokonalé a jejich mistrovství je v každé minutě filmu znát!pět hvězd... ()

davistercz

Hodně slušně natočený snímek, který zachycuje celé období vietnamské války z pohledu mladé dívky. Opravdu skvěle natočené, jednotlivé scény nenudí a příběh, který je vlastně vyprávěný.. dovedl režisér k dokonalosti. Jedná se o velmi kvalitní film, mohu jen doporučit všem, kteří se zajímají o válečné filmy. Film, který má hlavu a patu, díky Stone. ()

calculus

Četa, Full Metal Jacket, Apokalypsa, Lovec jelenů, něco jako rodinné stříbro na csfd. Snímek Nebe a země jsem neznal a musím říct, posadil mě na zadek! Taková koncentrace prožitků z toho nejobyčejnějšího lidského pohledu! Zoufalství, které někoho zlomí a v jiném spustí zvláštní pragmatismus zvyšující jeho šanci na přežití. Dívka vychovaná v budhismu přesouvá podstatu filmu dál od obou válčících stran, nerozlišuje na "dobré a špatné". Jediná věc, která mi moc neseděla, bylo finále ve Státech. Film úplně změnil výraz a tempo, vše bylo jaksi přetažené až někam na hranici karikatury. A to včetně Hiep Thi Le (něco si o ní musím přečíst), která byla do té doby naprosto skvělá. Film toho měl tolik co říct, že mohl být delší... ()

DonBraso

Duchaplné a 90% made in Vietnam.Oli si řekl,že když už jsem je potrápil dost,tak to vemu z druhé strany,až svět vidí odvrácenou stranu mince.Ano,životopisný je to do morku kostí,natočeno je to velmi pěkně,kde se zas používají menší flashbacky,který Oliver tak rád,ale všechno je řádově dáváno s respektem.T.L.Jones mě přijde,že ve filmu hraje hrozně málo,musím říct,že bylo pro mě naprostým utrpeních 20 minut tlachání na místě,než konečně Ly potkala Steva,protože tam se mělo jít mnohem dříve.Jakoby se něco naťuklo,nevědělo se co s tím,tak přidáme ještě pár scén,který byla až melanchonicky realistické,ale co naplat,bylo to furt stejný kecání.Jakmile se oni dva potkali,další mínus,najednou tempo vystoupilo hrozně moct,všechno se dělo rychle a první půlka vůbec nekorespondovala s první.Zajímavě podchycený život jedné dívenky a její rodiny,ale kapesník jsem nevytahoval.Dobrá hudba i herecký výkon hlavní představitelky,ale Stone vůbec nešel za mantinel a držel se pořád rýžových polí a vykreslení ostatních postav člověk už musel znát.Konec byl naprosto zbytečný,měl skončit v Americe a do titulků jenom měl být hozen podklad,takhle jsme se dočkali zas zbytečných euforií,který snímek nevytrhnou.70% ()