U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

mira.l

Zpočátku to vypadalo dobře. Zajímavá kamera, hudba. Ale postupně to bylo čím dál větší utrpení, kamera a střih začaly lézt na nervy. Až se z toho stala morbidní, poněkud překombinovaná sračka. Tak se všichni šťastně vzájemně povraždili a jestli je nikdo nenašel, tak tam šťastně leží a slunce jejich kosti bělí dodnes. Dobrou noc, milé děti. Na to, že jsem na začátku uvažoval i o čtyřech hvězdičkách, dávám nakonec tu jednu za tu hudbu a pár celkem povedených záběrů, které vystihly tu atmosféru jednoho amerického pouštního zapadákova. V druhé polovině a hlavně v poslední třetině už jsem posouval. ()

bearmeedek

Ujetý film, který má mínusy i hodně plusů. V první řadě silné herecké obsazení. I Jennifer Lopez je tu zajímavá, protože ještě mladá a vizuálně tedy jiná. Celému filmu kraluje otloukánek Sean Penn. Ne, že bych byl nadšen, ale tahle ujetina se dala. 67%. ()

Looka

Skvělej neambiciózní film, kde by se dusná atmosféra dala krájet. Naprosto přesvědčivý výkon S. Penna je už jaksi samozřejmostí. A Nolte je opravdu nechutnej slizák. Bobby pozná, co to znamená když se člověku lepí smůla na paty. Ať dělá co chce z tohodle zapadákova se prostě jen tak nedostane... ()

SunWuKung

no skoda ze som na U turn nenarazil skor, ale kazdopadne dobre ze som na neho vobec narazil. vyborny film a sean penn hra ako o zivot. dokonca mozme vidiet jennifer lopez s malou prdelou :) pekne ()

rottik-cb

Nečekaně dobrá režie, úmyslně detailní kamera, svérázné postavičky na malém městě (či spíše větší vesnici) a jeden pořádný den blbec. U-Turn je oddechovka pro ty, kterým přijde, že se jim právě v životě nedaří. Varování pro muže, aby si dali pozor na ženy, neb jsou to mrchy. A kopec inspirace pro ženy :D Hvězdička navíc za božského Seana… ()

rg.jerry

Tak tohle je tedy jízda. Skvělé hlášky a zvraty. Výborně vymyšlené, zahrané, zrežírované a kamera super. Music jak by smet. ()

Lilien

bombová atmosféra, Arizonská púšť....proste ten deň blbec, keď sa auto pokazí v totálnom zapadákove, kde sú ľudia mierne degenerovaný, berú si za ženy svoje dcéry, šukajú každý s každým medzi sebou. A vám ukradnú všetky prachy a ako na potvoru sa nemôžete odial dostať jedine za cenu vraždy ktorá vedie k ďalším bizarným situáciám. Zvrátená a chladnokrvná J Lo, smoliar Penn a mnoho ďalších známych tvárí v epizódnych úlohách. ()

Godhaj

,,What shit sort of the hell, I can see no numbers." ,,There don't have to be numbers on it, that's why it is expensive!" Obrovská porce smůly, bizarnosti, šílenství, vedro a burani, to vše stojí v cestě hlavní postavě ztvárněné Seanem Pennem. Nejen on, ale všichni ostatní co mu sekundují hrají šíleně dobře (obzvlášť Nick Nolte). Příběh je vlastně velmi jednoduchý a scénář jakbysmet. Tento film ale stojí a padá na kameře. Ta je prostě vynikající, a dráždivá. Záběry, které jsou divákovi servírovány (hlavně detaily a zajímavé úhly pohledu) se dostávají hodně hluboko pod kůži, takže jsem při sledování pocit, že jsem přímo v rozprahlé Arizoně. S tím je spojen i zajímavý střih, který mi ale v některých momentech nesedl svojí rychlostí. Třešničkou na dortu jsou Morriconeho westernovo-pouštní motivy, které prostředí ve filmu padnou jako ulité. ()

Skratchy

Výborný film o Bad Luck Brianovi v praxi.Aneb když se vám rozbije auto a skončíte v největší díře široko daleko s pochybnou ruskou mafií které dlužíte peníze v zádech.Film plný zvratů,nečekaných událostí a vesnických buranů a dobrým soundtrackem. ()

Tiiso

V krátkodobém horizontu a zahalen v sladkém hávu neznalosti jiných filmových děl, dokáži pochopit nadšení a uznalé pokyvování hlavou v rytmu popových skladeb filmem se proplétajících. V hodnotách opačných, než jsou v první větě zmíněné (tedy v dlouhodobém horizontu poznávání filmového umění a zhlédnutí několika jiných děl) dávám tomuto dílku s bídou tři bodíky. Nikoliv za kameru, střih, barvičky, a samotné herce (vyjma Jennifer Lopezovou - její výkon v tomto filmu je lapidárně řečeno "nijaký"). Tyto aspekty snímek postrkují výše. Šedý průměr dávám za samotný příběh a jeho běh. Filmu chybí lehkonohost brakového žánru, kterou umí na plátno hodit vynikajícím způsbem např. Stoneovi současnící Robert Rodriguez, pan Tarantino či bratři Coenovi. A proč je sem pletu? Protože chtě nechtě po celou dobu sledeování U-Turn se mě do hlavy díla zmíněných pánů samy draly do mozku a samy prováděly srovnávací mechanismy. A to jsem se je snažil od té hlavy odhánět co to šlo (pozor jde o subjektivní postřeh). Stone za prvé vykradl sám sebe (Natural Born Killers) a pak ještě několik dalších děl jiných tvůrců natočených v 90's. Nikdy jsem proti tomuto nic neměl. Ale musí se to dělat dobře a ne jen pro samoúčelnost. Velká škoda jelikož samotný námět je vděčný a herci či kameraman (bodejť bych analogii nenašel když za ní seděl Robert Richardson že?) jak jsem řekl na začátku se snažili seč mohli. Ale to nestačilo. Děj je překombinovaný a místy tak legrační, že do podtitulku měli tvůrci napsat že jde o satiristickou road movie, ktrerá paroduje sebe sama-pak by snímek dostal jiné grády. Jenže to se nedá ze snímku poznat. Na parodii je málo úsměvný a na vážný příběh o "průserovým" dni je málo vážný. ()

LudkovaLevaRuka

Nemám nic proti překombinovaným filmům. Většinou se mi líbí. Tohle se mi nelíbilo. Obzvlášť ke konci. Vtipná pointa na závěr. Ha ha. Po téhle monstrózní náloži nudy bych se nejspíš zasmáli čemukoliv. ()

Bounded

Čistokrevná černá komedie natočená nekomediálním vážným způsobem. Mimo to taky pěkná ukázka toho, jak významně se může režisér promítnout do scénáře. O hvězdičku lepší, pokud nemáte rádi Seana Penna. To potom výsledek působí jako Pat a Mat od Tarantina. Škodolibý, plný náhod, ale také řádně krvavý. ()

celticek

Pro mě neskutečné překvapení, absolutní paráda. Osazenstvo bez rozdílu na jedničku. Parádní dějové zvraty a režie. Super! ()

AshT

Tak tohle je pro mne naprostá herecká extáze. Je pravda, že scénář je zvláštní, ale tím pádem je jedinečný a dohání to nezapomenutelné herecké výkony a hlavně hlavní představitel Bobbyho Coopera Sean Penn. A konec filmu můžeme označit jako učebnicový mindfuck. ()

Oudee33

Větší úlet jsem dlouho neviděl a nechápu, že mi mohl takovou dobu unikat... protože Stona jsem myslel, že mám celkem v merku. Rozhodně se zde nezapře svým originálním pojetím ve stylu Takových normálních zabijáků, kteří jsou ale rozhodně větší srdcovkou. Zde se trochu moc tlačí na pilu. Ovšem tenhle den blbec rozhodně stojí za zhlédnutí. Úplně nejvíc jsou některé charaktery, vlastně snad všechny jsou tak nějak do podivna, ale Billy a Joaquin? To je pecka! 70% ()