Sourozenecká komedie o podnikavém „malém“ bráchovi s přezdívkou Prcek, který jako by měl v životě jediný úkol – napravovat chyby, přešlapy a omyly svého staršího bratra Honzy a vlastně i všech dospěláků okolo. Nyní se rozhodl smířit bratra s jeho dívkou a dostat je na radnici. A neváhá využít nejrůznějších metod a prostředků… (Magic Box)

Blazkowicz

Blbé, blbé a ještě jednou blbé. Kousek jsem chytil včera v televizi a vypadalo to celkem zajímavě. Jako celek je to ovšem bída. Milostné scény (jestli se to tak dá vůbec nazvat) jsou trapné, neustále kecající malý smrad je na dělo a hodný ministr v Tatře je totální agitka. Jedině u Menšíkových hlášek jsem se zasmál. Taky se děsně směju "normálnosti" té doby (známe), že dítě před svatbou, nejlíp ještě v čerstvých osmnácti, je v cajku. Ani za nic. I když dneska to taky není o moc lepší, tak pokud si člověk drží naučené zásady a pohybuje se v určitém okruhu stejně smýšlejících (to doufám) lidí, je přesně opačná situace v cajku. 2+* ()

DooFooS

Na tohle se vždycky podívám rád znovu. Mám to sice spojené s dětstvím, ale čím jsem starší, tím víc si ujíždím na jiných věcech… Naposledy mě třeba rozsekala erotická scéna na plátně kina, kde se kuli Kodetovi svléká mně neznámá herečka a má ukázkově zarostlé podpaží… uff, úplně jsem zapomněl, že to tak bylo dřív běžné. ()

klichem

Ceská klasika. Vyborne herecke obsadenie aj zobrazenie doby. Tento film patri k mojim oblubenym aj koli stale gradujucemu deju a skvelemu humoru. ()

Stanmi

Nenáročná komedie o slastech a strastech první lásky a věcí s ní spojených. Jo a taky o jednom starostlivým bráchovi. O zábavu se tu stará především Roman Čada jako Martina Pavelka, ale nejvíce jsem si oblíbil Pavelku seniora v podání Josefa Bláhy, jehož postava mě přišla nejenom nejlépe zahráná, ale také nejvíce zábavná. Osobně považuji za lepší film pokračování tohoto snímku tedy Brácha za všechny peníze, ale i jeho předchůdce má něco do sebe. ()

Nonna

Televizními stanice velice oblíbená a často vysílaná "komedie", na níž mi, bohužel, po celou dobu vysílacího času nepřipadne opravdu nic komediálního ani vtipného. Roman Čada v roli hlavního dětského hrdiny je dřevěný a nepřesvědčivý, dialogy mezi ním a jeho kamarádkou skřípou, až z nich trnou zuby. Už jako dítě jsem při sledování tohoto díla měla pocit, že je to celé vymyšlené, nereálné, strojené, že lidi, zvlášť děti, se mezi sebou takto nebaví a nechovají. Jednu hvězdičku dávám za Libušku Šafránkovou, která kdyby hrála v sebevětším nesmyslu, zahraje dobře, přesvědčivě a je u toho nádherná. O to víc vedle ní vynikne tuhý a ošklivý Jan Hrušinský a všechny nesmyslné scény, které se ve filmu, i jeho pokračování objevují. ()

carl.oesch odpad!

Jedna z těch trapných sraček, kde je člověku líto, že tady hraje Libuše Šafránková a kdy to nefunguje ani nostalgicky. Je to druhý film, kde mě lezl už tehdy na nervy jistý Jan Hrušínský (tím prvním byla Saxana, ale tam to bohatě vynahradili jiní herci a to i v epizodních postavičkách), takže na rozdíl od zdejších jásajících kinofilů posílám do dopadu a jsem si jistej, že už to nikdy víckrát neuvidím. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Rorie

jediné co můžu napsat k tomuto filmu je, že prima brácha je tak akorát na ranu..herci neherci-tento film má výbornou vlastnost lízt na nervy ()

Alfonso198

A mě se to líbí! Je tam několik zajímavejch poučení, na tu dobu málo odkazů na komanče, docela i sranda a nevim proč, ale hrozně se mi líbí jak se "malej brácha" seznamuje s doktorem, ministrem.... Na nedělní pokoukání po obědě ideální. ()

Kloktaldo

"Honzíku, ne abyste vysedávali s kamarádama až do půlnoci v hospodě!"...."A svetr máš? Noci jsou už teď chladný."....."A dej na sebe pozor......žádný lumpárny.....nezapomeň, že si Pavelka." :-) ()

Flamik

ten film co vidím snad každej rok jednou, ne že bych ho měl zakroužkovanej v kalendáři, ale rád ho zkouknu no.. jako rozhovory Čada, ala frajer - Maříková sou úplně nejlepší. ()

zigy

Takhle pohodový film aby člověk pohledal:) a jestli v tom někdo vidí ideologii, tak ať se nechá vyšetřit. Tenhle film je vlastně předchůdcem dnešních teenagerských komedií, přičemž svým zpracováním zcela odpovídá době svého vzniku. Skvělí čeští herci v čele s Menšíkem, který trousí jednu suchou hlášku za druhou. Sympatický Roman Čada zcela zastiňuje svého filmového bratra Jana Hrušínského. ()