Sourozenecká komedie o podnikavém „malém“ bráchovi s přezdívkou Prcek, který jako by měl v životě jediný úkol – napravovat chyby, přešlapy a omyly svého staršího bratra Honzy a vlastně i všech dospěláků okolo. Nyní se rozhodl smířit bratra s jeho dívkou a dostat je na radnici. A neváhá využít nejrůznějších metod a prostředků… (Magic Box)

DooFooS

Na tohle se vždycky podívám rád znovu. Mám to sice spojené s dětstvím, ale čím jsem starší, tím víc si ujíždím na jiných věcech… Naposledy mě třeba rozsekala erotická scéna na plátně kina, kde se kuli Kodetovi svléká mně neznámá herečka a má ukázkově zarostlé podpaží… uff, úplně jsem zapomněl, že to tak bylo dřív běžné. ()

pimp

Klasická normalizační komedie. Mladí lidé by měli mít brzo děti, aby neměli náhodou chuť plést se do politiky. Potrat vám samozřejmě chápavý doktor rozmluví. Nejlepší je postava bodrého soudruha ministra, za kterou musím udělit hvězdičku. ()

klichem

Ceská klasika. Vyborne herecke obsadenie aj zobrazenie doby. Tento film patri k mojim oblubenym aj koli stale gradujucemu deju a skvelemu humoru. ()

Stanmi

Nenáročná komedie o slastech a strastech první lásky a věcí s ní spojených. Jo a taky o jednom starostlivým bráchovi. O zábavu se tu stará především Roman Čada jako Martina Pavelka, ale nejvíce jsem si oblíbil Pavelku seniora v podání Josefa Bláhy, jehož postava mě přišla nejenom nejlépe zahráná, ale také nejvíce zábavná. Osobně považuji za lepší film pokračování tohoto snímku tedy Brácha za všechny peníze, ale i jeho předchůdce má něco do sebe. ()

Nonna

Televizními stanice velice oblíbená a často vysílaná "komedie", na níž mi, bohužel, po celou dobu vysílacího času nepřipadne opravdu nic komediálního ani vtipného. Roman Čada v roli hlavního dětského hrdiny je dřevěný a nepřesvědčivý, dialogy mezi ním a jeho kamarádkou skřípou, až z nich trnou zuby. Už jako dítě jsem při sledování tohoto díla měla pocit, že je to celé vymyšlené, nereálné, strojené, že lidi, zvlášť děti, se mezi sebou takto nebaví a nechovají. Jednu hvězdičku dávám za Libušku Šafránkovou, která kdyby hrála v sebevětším nesmyslu, zahraje dobře, přesvědčivě a je u toho nádherná. O to víc vedle ní vynikne tuhý a ošklivý Jan Hrušinský a všechny nesmyslné scény, které se ve filmu, i jeho pokračování objevují. ()

carl.oesch odpad!

Jedna z těch trapných sraček, kde je člověku líto, že tady hraje Libuše Šafránková a kdy to nefunguje ani nostalgicky. Je to druhý film, kde mě lezl už tehdy na nervy jistý Jan Hrušínský (tím prvním byla Saxana, ale tam to bohatě vynahradili jiní herci a to i v epizodních postavičkách), takže na rozdíl od zdejších jásajících kinofilů posílám do dopadu a jsem si jistej, že už to nikdy víckrát neuvidím. ()

Rorie

jediné co můžu napsat k tomuto filmu je, že prima brácha je tak akorát na ranu..herci neherci-tento film má výbornou vlastnost lízt na nervy ()

Alfonso198

A mě se to líbí! Je tam několik zajímavejch poučení, na tu dobu málo odkazů na komanče, docela i sranda a nevim proč, ale hrozně se mi líbí jak se "malej brácha" seznamuje s doktorem, ministrem.... Na nedělní pokoukání po obědě ideální. ()

Kloktaldo

"Honzíku, ne abyste vysedávali s kamarádama až do půlnoci v hospodě!"...."A svetr máš? Noci jsou už teď chladný."....."A dej na sebe pozor......žádný lumpárny.....nezapomeň, že si Pavelka." :-) ()

Flamik

ten film co vidím snad každej rok jednou, ne že bych ho měl zakroužkovanej v kalendáři, ale rád ho zkouknu no.. jako rozhovory Čada, ala frajer - Maříková sou úplně nejlepší. ()

zigy

Takhle pohodový film aby člověk pohledal:) a jestli v tom někdo vidí ideologii, tak ať se nechá vyšetřit. Tenhle film je vlastně předchůdcem dnešních teenagerských komedií, přičemž svým zpracováním zcela odpovídá době svého vzniku. Skvělí čeští herci v čele s Menšíkem, který trousí jednu suchou hlášku za druhou. Sympatický Roman Čada zcela zastiňuje svého filmového bratra Jana Hrušínského. ()

Tuty

Nechápu tak nízké hodnocení. Dnes už jde o televizní klasiku s vynikajícím obsazením v podobě pánů Bláhy, Menšíka, paní Budínové, Šafránkové a spol. Zejména dvojice Bláha - Budínová a jejich rodinné dohady stojí za to: Otec: "Kdyby přišel a řekl: Maminko, byl jsem s tou a tou... Matka: A dělali jsme to a to a moc se nám to líbilo..." Nebo scéna, kdy jde prcel s otcem vyřizovat bráchovi svatbu k rodičům Zuzany a pan Vrána zrovna tapetuje: " Držte to rovně pane Vrána. Martine nekoukej... " No zkrátka si myslím, že v rámci možností film pobaví díky univerzální nadčasové zápletce o vztahu mezi dvěma ( s prckem třemi ) dospívajícími lidmi a plejádě výborných hereckých osobností... ()