Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

mira007

Slabší tarantinovka o letušce pašující drogy. Tři hvězdy za skvělého De Nira jako agresivního tupého recidivistu s knírem a jeho boje s Fondovou a taky za to, že opravdu obdivuju schopnost Tarantina udělat hvězdy z dávno zapomenutých hvězd dávnověku kinematografie. ()

dehlie

Pre mňa nie úplne typický Tarantino. Jackie Brown, a nielen jej predstaviteľka, majú niečo doseba. Aj vďaka soundtracku má svoje čaro. ()

hacho

Mne se film pomerne dost libil, snad jen zkratka nebyl nicim vyrazne originalni. Ale ta holka byla sqele drza ;o) ()

jilda

Samuel L. Jacson v roli prodavače zbraní exceluje, DeNiro mu zdatně sekunduje. Film je jiný než Pulp fiction, ale jen o málo horší, rozhodně nejsem zklamaný a rád si ho pustím ještě jednou ()

hell_boy

První cca hodinku a půl je to docela nuda, všechno je tak nějak zbytečně zdlouhavé a vlastně se nic neděje. Pětihvězdičkový film z Jackie ale dělají skvělé herecké výkony s kvalitními dialogy a hlavně závěrečná hodinka, která je jedním slovem skvělá. Atmosféra graduje, nevíte kdo s kým ani proti komu a závěr je vynikající. Jediné co mě opravdu zklamalo je soundtrack. Nejen, že se hudba ozývá jen sporadicky, ale navíc je ještě poměrně slabá, což mi bylo při vzpomínce na Pulp Fiction nebo novější Kill Bill docela líto. ()

Kroupa

Rozhodně žádný kopec srandy, ani podněty k zamyšlení. Cítím totální nedostatek emocí a napětí ve filmu. Všechno vlastně funguje jenom díky hercům a určitému kouzlu, které se skrývá v práci pana Tarantina. ()

RomanHyde

Film stojí určitě za zhlédnutí, ovšem že bych z toho byl nějak odvázaný se říct nedá. Je to klasický "popcorňák" s výbornou réžií, dobrými výkony dvou-tří herců a občas vtipnými rozhovory, ovšem s velkým počtem hluchých míst a vykrádáním sama sebe (tím myslím Tarantina). Stopáž by taky snesla trošku ubrat. Vidět stačí jednou ve srovnání s Pulp Fiction. Možná si tento snímek mohl Tarantino ve své filmografii odpustit. Příjde mi trošku zbytečný. ()

Emzet

Pro mě nejlepší Tarantinův počin. Upustil od hlášek a "cool" postav a zápletek a natočil opravdu silný film. Dokázal, že i běžné a "nestylové" dialogy dokáže napsat s citem. Že dokáže napsat v podstatě komorní příběh o stárnoucí letušce. Že je prostě geniální filmař. Na druhou stranu - naprosto chápu jakékoliv negativní ohlasy Tarantinovců. Tohle vážně není Pulp Fiction. ()

Pajčus

Než jsem tento film viděl, nemohl jsem pochopit, proč je tady jeho hodnocení tak rozporuplné. Teď už chápu... Přes zajímevě propracované charaktery a typicky zmáknutou výtvarnou a zvukovou stránku se valí hustá mlha dějové nevýraznosti, což je ve spojení s dlouhou stopáží pro tento film smrtící. Uznávám ale, že Samuel L. Jackson působí s dlouhými vlasy opravdu zabijácky. Musím podotknout, že jsem se na tento snímek díval poměrně pozdě, což asi do jisté míry ovlivnilo mé hodnocení. Snad se mi po čase podaří tento film vidět znovu a v přijatelnějším čase, abych Jackie Brownové dal další šanci. ()

cherita

Je fajn vědět, že Tarantino zvládne natočit i relativně normální film (ne že by ty nenormální nebyly dobré). Žádné rozsekávání na kapitoly, stačí jenom geniální casting, skvělý scénář a samozřejmě pečlivě vybraný soundtrack, jak už to Quentin umí. Jediné, co mi brání v tom vidět Jackie znovu, je ta nepřiměřená délka. ()

chalp

Nemá silné charaktery Gaunerov, ani špičkové dialógy Pulp Fiction, ale má Pam Grier!Ženská, ktorá sa nikdy neradila medzi áčkovú elitu či vyhľadávanú béčkarku, ale vo svojej dobe bola istým sex symbolom.Takže o comebacku sa tu moc hovoriť nedá mne to skôr príde ako znovuobjavenie, po ktorom musel Tarantino túžiť už veľmi dlho, vidno to už len z toho úvodu kde sa takmer 5 minút nedívate na nič iné len na chodiacu, bežiacu, stojacu Pam :) v doprovode vynikajúcej muziky.V podstate jednoduchý príbeh afroameričanky stredného veku, u ktorej jedného dňa nájdu 50000 dolárov a balíček koxu.Polícií to neujde a tak sa snažia vypátrať kto to vlastne za tým stojí.Samozrejme medzi tým sa udeje aspoň 1000 vecí ako sme už pri Tarantinovi zvyknutí a celé sa to zvrtne na dokonale premyslený plán ako sa vyhnúť base, okradnúť drogového bossa a oblbnúť policajtov.Pam Grier výborná, lenže che nechce všetko to tu vedie dlhovlasý Samuel Jackson a pohoďák De Niro, ktorý ma pri scéne výmeny tašiek zase raz presvedčil prečo ho to vlastne mám v top hercoch :)Micheal Keaton, Bridget Fonda, Robert Foster,...všetci si svoju prácu odviedli na jednotku.Po prvom zhliadnutí som to videl tak na priemer, ale pri Quentinovi som sa naučil už dávnejšie, že každý jeho film si treba pozrieť minimálne dva krát na objektívne hodnotenie.Môžem len odporúčiť! ()

El Loco

Jackie Brown je tarantinovka, ktorá trochu vybočuje z rámca filmov „šialeného Quentina“. V prvom rade je o niečo komornejšia, plynie voľnejším tempom a príbeh nie je až taký zbesilý „prepletenec“. Má však svoj nepochybný šarm a casting je opäť zvládnutý bravúrne (ako vlastne v každom Tarantinovom filme). Najviac hviezdi Samuel L. Jackson ako „copatý“ boss Ordell Robbie spolu s duom Pam Grier-Robert Forster, ktorých civilnejšie herectvo je to, čo dodáva snímku omnoho väčšiu realistickosť ako sú iné maestrove diela. Mňa osobne veľmi prekvapil aj Michael „Batman“ Keaton, na ktorom vidno ohromnú chuť pri hraní výstredného agenta ATF. Naopak, Robert De Niro nedostal väčší priestor a jeho postava mi pripadá v tomto príbehu absolútne zbytočná. Nemožno však zabudnúť na (opäť potvrdený) vynikajúci cit Tarantina na hudobnú zložku, soundtrack je naozaj skvelý. ()

Mr.Mick

Počas celej stopáže som uvažoval nad troma hviezdičkami, ale scéna s Loisom a Melanie na parkovisku ma presvedčila dať štyry. Dlhovlasí Samuel L. Jackson pobavil, ako aj stále huliaci DeNiro, hoci toho veľa nenarozprával. A tu mi dochádzajú slová. Tento krát Tarantino nenadchol ale ani neurazil. ()

toi-toi

Film, ktorý je coenovskejší viac ako samotní Coenovci sprevádza skvelý OST a herecké výkony pair excelance. Na klasického Tarantina pramálo hlášok či vychytávok. ()

B_EyE

Jackie Brownová je od zbytku Tarantinovy tvorby tak strašně jiná, že bych asi neuhodl, že s ní má něco společného. Na druhou stranu, i přesto lze ve filmu vidět jeho dotek - to hlavně v dialozích. Celkově musím za Jackie zvednout palec nahoru. Je to víc než jen dobrý film ... ()

kamil.i

Pekne zahraná tarantinovská romantika na hrane so zlodejskou kriminálkou. Film, ktorý by od neho málokto očakával. Tarantinovské tliachanie je netradične nahradené románovými dialógmi. Dĺžka je ale problematická a chcelo by to zostrihať. ()

Santino7

Čo mi bolo jasné prakticky od samého začiatku a následným pozretím som sa v tom už iba definitívne utvrdil, je fakt, že projekt Jackie Brownová sa viac či menej načisto vymyká Tarantinovmu osobitému štýlu, ktorý je v podstate nenapodobiteľný (i keď sa ho paradoxne pokúšaju napodobniť dosť často, a to väčšie aj menšie kalibre z filmovej branže). Je snáď úplne nespochybiteľné, že si pri tomto filme dovolil tak trošku experimentovať a pravdepodobne chcel skúsiť, či takéto presedlanie na inú - vážnejšiu - nôtu od neho divácke publikum dokáže akceptovať. No a treba povedať, že si pre tento svoj pokus zvolil azda najlepšie načasovanie, aké mohol, nakoľko šlo o ďalší jeho kúsok (nerátam Four Rooms, keďže tam mal na starosti iba jednu z poviedok) bezprostredne po megaúspešnom Pulp Fiction, ktorý ho - obrazne povedané - vyniesol až kdesi do pomyselných nebies a publikum bolo takpovediac "hladné" po jeho ďalších filmárskych počinoch. Výsledok tohto jeho experimentu je už ale otázny. A keďže sa nepokladám za žiadneho neomyľného "vševeda", výsledok sa pokúsim zhodnotiť iba podľa svojich vlastných dojmov, ktoré vo mne snímok zanechal bezprostredne po jeho skončení (ale aj pár dní potom). Tak v prvom rade musím skonštatovať, že aj keď o tom píšem ako o experimente a tak ďalej, o úplné vybočenie z Quentinových zabehnutých koľají predsalen nešlo. Isté známky jeho dosiaľ prezentovaného rukopisu by sa tu predsalen nájsť dali - ide najmä o spoločné scénky dvoch asi najzvučnejších mien spomedzi celého hereckého osadenstva, Samuela L. Jacksona s Robertom De Nirom, ktoré boli skutočnou lahôdkou (škoda len, že ich nebolo o trošku viac...). Prvý menovaný sa dá považovať prakticky za Tarantinovho dvorného herca (táto dvojka bola v tom čase snáď dokonale zohraná, takže tu skutočne nie je čo riešiť) no a De Niro do mozaiky zapadol taktiež skvele, čiže ten povestný absurdný (?!) humor, ktorý na QT všetci tak zbožňujeme, tu fungoval úplne bezchybne, doslova "ako švajčiarske hodinky". Podobne výborný bol film zvládnutý aj po vizuálnej stránke. V tomto smere Tarantino nemal problémy asi nikdy (a to isté platí aj o dialógoch, viď Reservoir Dogs). No skrátka vie, ako na to (žeby akési know-how?). Dokáže sa pohrať aj s úplne zanedbateľnými drobnosťami, ktoré by iným ani neprišli na um a napriek tomu je ich výsledný efekt pôsobivý a doslova oku lahodiaci. Tak nejak mi teda film pripadal, čo sa týka vizuálu. Aby som to však zbytočne nenaťahoval, prejdem už rovno k tým veciam, ktoré mi vadili. Tou najzásadnejšou je asi prehnane dlhá stopáž, tú podľa mňa skutočne prepískli. Alebo inak, dĺžka by ani tak nevadila, keby bola zaplnená o čosi efektnejšie. Vadila mi skôr tá občasná neželaná a hlavne zdĺhavá vata, ktorá sa tam z času na čas vyskytla. Najviac to bilo do očí v niektorých spoločných scénach Pam Grier (ako tú "kurvu s žiletkou" vo Fort Apache the Bronx s Paulom Newmanom som ju ešte nevidel, snáď niekedy neskôr) a Roberta Forstera, avšak to sa už týka toho samotného experimentu a presedlania na vážnejšiu nôtu. Z toho vyplýva, že mne osobne tá zmena žánru až tak neulahodila, i keď na druhej strane to nepovažujem ani za žiaden veľký prepadák, to vôbec. Film som si užil, bolo to fajn, dokonca silný nadpriemer. No v omnoho väčšej obľube mám aj tak tie svojsky drsné a zároveň vtipné kultovky s pamätnými dialógmi, ktoré sú priam preplnené kvantom nezabudnuteľných hlášok. To pre mňa symbolizuje tvorba Quentina Tarantina. A hoci sa vraví, že zmena je život, niekedy by sme predsalen oveľa radšej zostali pri tom starom, dobre známom, ktorého nikdy nie je dosť. A v tomto prípade to platí dvojnásobne. Ešte šťastie, že si niečo takéto uvedomil pravdepodobne aj Quentin, no a vďaka tomu následne natočil také divácky úspešné filmy, akými sú dvojdielny Kill Bill (1, 2), Inglorious Basterds či tiež Django. Fajn, keďže už sa mi podarilo zhrnúť viacmenej celú jeho tvorbu, je najvyšší čas to už pomaličky ukončiť :-) Už teraz som zvedavý, čím nás QT prekvapí nabudúce - verím však, že o žiadne sklamanie sa jednať nebude. Za sklamanie nepovažujem ani Jackie Brownovú... 85% () (méně) (více)

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí