Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (166)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Ty bláho, to prečo natáčame tak ťažkopádne a rozvlečené rozprávky? Keď to nnei agitka na prírodu, tak je to nepodarený opis lásky a zákernosti na pozadí zámkov a kostýmov. No načo? Keď to porovnám s českou Vianočnou hviezdou, tak toto je číra zloba. Jednu za Kanocz, ktorá si rolu mrchy vyslovene užívala. Katastrofálna rozprávka. 1 z 5 ()

Kohutik 

všechny recenze uživatele

Ak teda prijmeme pravidlá hry, kedy každé Vianoce pribudnú minimálne dve nové rozprávky, tak Vianoce 2020 sú v tomto o hviezdu vyššie ako minulé. Dvojzáprah z vodného a hviezdneho sveta je viditeľné zlepšenie oproti minuloročnému Kamienku a pol kráľovstvu. Liečivá voda síce nie je všeliekom, no jej blahodarné účinky sú po prvom užití viditeľnejšie ako používanie čarovného kamienka. Obsadenie málo okukanými tvárami je príjemné, príbeh je síce jednoduchý, ale oproti niektorým prostoduchým "klenotom" z minulého obdobia treba pochváliť posun vpred. Takisto aj odvážnejšie technické riešenie podvodného sveta. I keď, jasné, na štandard, na aký sme zvyknutí zo sveta, sa to nechytá. Sexi zlá vojvodkyňa Zuzany Kanócz s nádychom kardinála Richelieu je najvýraznejšou postavou celého filmu. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Taková trochu leklá pohádka ... jako ryba na suchu - co s ní, když pramen léčivé vody zmizel ? Dějová linka si v podstatě jen tak bez zájmu plyne, absolutně neléčivě, neprojevuje ani náznak vynalézavosti či zápalu pro věc. A do toho Linda Rybová (jak příhodné jméno) jakožto Paní vod a pramenů a její pomocníci ... ovšem namísto něčeho užitečného vynalézají dětinské nesmysly. Nedomrlé 2* ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele

Je to celkem pěkná pohádka. Výborná byla Z.Kanócz, ta si svoji potvoru, vévodkyni Henrietu vyloženě užívala . Líbila se mi taky L.Rybová jako Paní vod a pramenů . Kvůli nim dávám 3,5 - 4 * . P.S.: natáčelo se na Slovensku, mj. na zámku Bojnice, na hradě Červený Kameň a na zámku Smolenice. Titulní píseň Z hladin zpívala Lenka Dusilová. ()

Vabr 

všechny recenze uživatele

Otřesná nuda! Už od začátku je jasné, že úrovní oproti štědrovečerní pohádce bude horší. Neoriginální děj, postavy nezajímavé a okoukané, zvraty stokrát viděné jakbysmet a celá pohádka působí mdlým a neosobitým dojmem bez jakéhokoli citu. Princezna je vcelku ošklivá s takovým myším/veverčím ksichtem. Podvodní říše je absolutně zbytečná a opět nudná. Proč ji jako nemohla nechat odejít? Důvod?? Slovensko-česká pohádka? Haló, kde je Česko?? Co já tak vím, tak jediná česká věc ve filmu, byl českej předabovanej herec a paní Rybová😑. VYHODNOCENÍ: ŠTĚSTÍ, ŽE TA POHÁDKA JE LEHCE ZAPOMENUTELNÁ, ASPOŇ SI JI NEBUDU MUSET PAMATOVAT! ()

Galerie (164)

Zajímavosti (10)

  • Do role princezny Hanky měla být původně obsazena herečka a baletka Valéria Frištik-Stašková, ta ale po čase oznámila, že je těhotná, a tak museli tvůrci najít náhradu, vlastně dvě náhrady, protože princezna Hanka se v pohádce objeví i jako malá. Podmínkou ale bylo, aby se sobě navzájem podobali. Kvůli koronaviru se casting musel udělat pouze online. Roli pak nakonec dostala Darija Pavlovičová a do role malé Hanky byla obsazena Stella Vidanová. (SONY_)
  • Jeden z nejpropracovanějších a nejnáročnějších kostýmů vznikl pro herečku Zuzanu Kanócz. Ta si ve filmu zahrála vévodkyni Henrietu (SONY_)
  • „Chceme, aby z vyprávění příběhu i z celého filmového tvaru vyzařovala radost a energie, ale především lidskost, protože království vody odráží pozemský svět a bytosti v něm při vší dokonalosti mají své slabosti,“ uvedl režisér Ján Sebechlebský. (SONY_)

Reklama

Reklama