Reklama

Reklama

VOD (1)

Za druhé světové války podniká italské námořnictvo útoky pod mořskou hladinou. Britský důstojník proto sestaví jednotku potápěčů a vyšle je na riskantní misi. (Netflix)

Recenze (2)

Atron 

všechny recenze uživatele

Na tu dobu dost dobré akční záběry, i podvodní. Fakt mi některé scény připadaly jak z bondovky. A ono to bylo podle skutečnosti... o bod navíc. ()

curil 

všechny recenze uživatele

Válečný film natočený podle skutečných událostí z druhé světové války kolem roku 1941 a dále. Napadení britských lodí v přístavu Royal Navy italskými žabími muži a poškození dvou bitevních lodí. Originální zpracování, podvodní scény zpracoval bývalý český kameraman Otto Heller; špionážní téma a několik námětů převzal Terence Young do svého "Thunderballu". Zajímavá je skutečná postava poručíka Lionela Crabba. Oslavovaný válečný hrdina a hlavní postava příběhu, v podání Laurence Harveye, zmizel záhadně ze světa v roce 1956. Dodnes se neví, zda byl odstraněn KGB nebo MI5, jak se tisku svěřil jeho bývalý spolupracovník. Vše by mělo být odhaleno v roce 2056, po uplynut lhůty utajení. Tak to už se asi nedozvím. ()

Reklama

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama