Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

zdenur

Jensenovo nejslabší dílko, ale určitě stojí za shlédnutí. O zábavu se tentokrát postaral docela morbidní námět, který nemusí sednout každému. Můj případ je jasný. ()

kubyno

Jedinečné spojení geniálního černého humoru, skvělých parodických postav, dojemných okamžiků a občasného napětí dává splynout v jeden výborný nevšední zážitek. ()

Mr.Mick

Mäsiar zamilovaný do svojej marinády, jeho pomocník ktorý má záľubu v kostrách zvierat, retardovaný brat s plyšovou žirafou a dievča od vedľa - z neďalekej pohrebnej služby ktorú opatruje chlapík čo zjedol svoju ženu. Postavy majú niečo do seba a aj ich predstavitelia s Madsom Mikkelsenom na prvej priečke so strašne priblblím účesom na ktorý som si počas celej stopáže nemohol zvyknúť. Humor tu nechýba, ani dramatické momenty, príde aj na romantiku s tým problémom, že táto zmes je nemastná neslaná. Patrilo by sa to niečim okoreniť a pridať trochu viac vypätých situácii, pritlačiť na pílu v čierno-čiernom humore a vtedy by mohlo ísť o veľmi zaujímavý film. ()

JohnyD

Jensen tu na môj vkus už moc tlačil na pilu a nebolo to také pohodové ako Blikajúce svetlá prevažuje dramatická linka, ktorá je pretkaná prvotriednym morbídnym humorom. Mikkelsen tu hrá ďalšie hovädo a la "Hannibal Lecter", Nikolaj Lie Kaas v dvojroli a vcelku som sa obával ako to skončí, ale nakoniec to dobre vypálilo a príbeh sa uzavrel. Bol som viacmenej spokojný. 7/10. ()

kujon

Tak tohle byla velmi silná (zvláštní) káva. Tak úplně mi to nesedlo, ale to se vzhledem k povaze filmu ani nedalo očekávat. 2* a jsme si kvit. ()

Saur.us

Specifický černočerný humor, šílený a zároveň skvělý Mads Mikkelsen a jedna pochoutka, která chutná jako Grethel. Jensen opět předvádí krasojízdu podivných dánských postaviček, které dopředu žene touha po úspěchu vykoupená krví nebo touha na krev zapomenout. Místy i humorné, i když občas jen těžko stravitelnými vtipy. Ale některé dialogy opravdu stojí za to. ()

vojo

Nesmiešna komédia, prepotená dráma:) Síce ma to nezobralo ako Adamové jablká no vcelku potešilo a presvedčilo, že Mads Mikkelsen dokáže zahrať aj úchyla tak, že si ho celkom obľúbite a budete mu držať palce aby ho ruka spravodlivosti nedostihla... ()

JirkaLexa

Něco neskutečného, ponurného, silně severského a nápaditého. Perfektní herecké výkony jak v roli Svenda a Bjarneho, tak ve všech ostatních rolích. Drama plné perfektních a hlubokých scén v naprosto neskutečném až morbidním příběhu z hlavy režiséra a scénáristy v jedné osobě. Film se ideálné rozjíždí, graduje rychle, což není na škodu, stejně tak jako samotný závěr, který je snad ještě podivnější a pobuřující než celý průběh. Škoda jen té průměrnější hudby, to vše ale nahrazuje genialita děje, který bych označil chladným. Chladným asi jako mrazící box... 75% ()

brumbrum

Hodne debilna pakarna.. Dvaja tipkovia, obaja psychopati, jeden ma este aj brata, este vacsieho retarda. Su masiari, takze vrazdia a porcuju ludi. Do toho citliva muzicka, trocha povrchnej romantiky, no a vsade pomlete mrtvoly v chutnej marinade. Davam 2*, lebo sme to dopozerali, ale je to LTT (len-tak-tak).. Rozhodne ziadna komedia, az na par hodne cierno-humornych scen je to skor tazkopadne poondiaty psychothirller. Cloveku je za tym tak dako nevolno, temer 2 hodiny v prdeli, skoda casu, zly pocit pred spanim; mohli sme si to odpustit - lenze severske filmy mame radi (Waking Ned, Stiss..), tak sme ocakavali cierny humor na urovni a nie tuto pohrebnu sracku psychopaticku. ()

Rockerman

Původně jsem pět hvězd dát nechtěl a to kvůli Bjornovu dementnímu bratru, který mi tam moc neseděl, ale pak jsem nad tím mávnul rukou, protože jinak je to přesně moje "krevní skupina". Černý humor, absurdní dialogy i scény a velká nadsázka to jsou atributy, které hledám ve filmech. Všeho toho se mi v příběhu dvou šílených řezníků dostalo a tak tedy dávám těch pět hvězd! ()

KNTRFKT

Otevřít si řeznictví v malé vesničce, kde lidi zřejmě nedělají nic jiného, než že denně žerou maso po kilech, může být hotový zlatý důl a sen kdejaké tlusté svině, která má místo prstů špekáčky, místo rukou tlačenku, bůček jí přetéká přes vypresované džínsy a voní po jelítkách. Nemusíte to ale být takový med, jak se může na první pohled zdát. Řezník-bourač-to je těžká práce a tak se dřív nebo později budete snažit přijít s nějakou vyfikundací, která z vás přes noc udělá řeznické barony Ovary. Nejdřív to sice nemusí jít jak po sádle, a když neuspějete s nápadem, že budete místo střívek k výrobě jaternic používat šprcky (samozřejmě s příchutí k navození aroma), možná přijdete s něčím trochu víc mastným, s něčím, co chutná jako Grethe. No a když ne, pořád jste tlustá svině, co má do začátků dost materiálu na sobě a tak nemusíte zoufat. Co se týče určitého srovnání Jensenovy tvorba. Největší popičovka byly zatím Kuřata, čili nejnovější počin. A Řezníci svým absurdním smyslem pro humor asi převyšují Adamova jablka. Jensen má na zvrhlou tvorbu snad glejt a já doufám, že v tom bude pokračovat. ()

Olík

Minimalistická jitrnička naplněná černým humorem, maloměstským dramatem a krutou syrovostí bezesporu drží chladnou severskou lajnu se ctí sobě vlastní. Bohužel pocitově to není stoprocentní. Nadbytečná roztahanost (líbí se mi přirovnání ke Švandrlíkově Guláši) ruku v ruce s ne vždy fungujícím morbidním humorem sráží dánskou butcher story o stupeň níže.......ale jinak chutné masíčko. ()

Ombak▼Penari

Řezníci jsou vyloženě bizarní příběh. I v rámci filmů Anderse Jensena. Pošahaní hrdinové jsou sice jeho trademark, ale tento příběh o dvou ujetých řeznících, kteří prodávají člověčinu svým většinou jen o trochu méně ujetým sousedům, je podán klasicky podivně přirozeným stylem, který vyloženě nevzbuzuje ani smích ani obavy, ačkoliv inklinuje k obojímu. Těžko tohle popsat. Nechybí ani klasický prvek silného přátelství a dojemný závěr. Možná je to právě ta bizarnost příběhu, která činí filmy Anderse Jensena tak přitažlivé. Samozřejmě krom skvělé filmařiny a bezchybných hereckých výkonů. ()

Torgal

Čakal som čiernu komédiu, toto je ale skôr morbídna dráma. Porcovanie ľudí do "kuracích nebíčok" je síce podané s nadhľadom, ale famózne zahraný Mikkelsenov magor pôsobí riadne mrazivým dojmom. Každopádne kvalitná filmárčina, i keď som mal zo sympatických postáv konajúcich obludné veci ako by sa nič nestalo dosť zmiešané pocity. Taktiež ich myšlienkové pochody miestami stály za to (chlapík si objednal biftek, ja som spanikáril a odkrojil som ho z nohy elektrikára čo som omylom včera zabil). Záverečná pointa ale stála za to. 7+/10 ()

FeriusParfax

Obrovský povedená černá komedie. Odpudivý Mikkelsen se vžil do role lidského řezníka a jeho hlášky spolu s naprosto bezcitným přednesem mě doháněly k záchvatům smíchu. Trošku mě nebavila linka s jeho společníkem, ale při celkovém pohledu si stejně pamatuji hlavně mlsné huby zákazníků a vražedného Mikkelsena. A co se týče konce? Tak ten byl naprosto dokonalý! Nijak tlačený, ale sám přirozeně vykrystalizoval v epesní závěr. ()

TomStrom

Tak u těchhle dvou magorů bych si nekoupil ani odřezky pro psa. Tedy ne že by to bylo tím, že mají v prodejně bordel a plísně, prodejnu mají opravdu vyladěnou, jenom se mi nějak nepozdává jejich firemní politika. Já rozhodně nejsem žádný fanda zdravé výživy, masa ani uzenin se nebojím a nejsem žádným fantomem skleníků a pařenišť, ale v konfrontaci s nabídkou řeznictví u Svenda a Bjarneho bych asi vážně svěsil černou vlajku s prasečí hlavou a zkříženými kuřecími stehny a chrabře bych se utekl k salátu. Neboť řízečky z pana domácího Hanse či paštika z elektrikáře nenesou označení Klasa (byť o domácím původu masa nemůže být pochyb), maso nepochází z ekochovu a upřímně řečeno, prase je prase, i když je to tvor člověku až podezřele podobný. ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)