Režie:
Vladimír BorskýKamera:
Ferdinand PečenkaHudba:
Otakar JeremiášHrají:
Zdeněk Štěpánek, Lída Baarová, Růžena Nasková, Marie Ptáková, Karel Höger, František Smolík, Vladimír Salač, Jaroslav Marvan, Václav Trégl, Darja Hajská (více)Obsahy(1)
Šumař Valenta, svým pitím a nepořádným životem utrápil ženu. Dcera Rozárka i s mladšími sestrami odejde k tetě do Prahy a otec opuštěný dům zapálí. V podezření je Rozárka… Tento námět byl již v českém filmu zpracován pod stejným názvem režisérkou Theou Červenkovou v roce 1923. V roce 1977 režisér František Filip natočil televizní adaptaci s herci Národního divadla. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Zdeněk Štěpánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Lucerna (1967) (TV film)
Lída Baarová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Barkarola (1935)
Dívka v modrém (1939)
Darmošlapové (1953)
Růžena Nasková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Staré pověsti české (1952)
Tetička (1941)
U pěti veverek (1944)
Marie Ptáková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mravnost nade vše (1937)
Varhaník u sv. Víta (1929)
Zlaté dno (1942)
Karel Höger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Půlpenny (1974) (TV film)
Baron Prášil (1961)
František Smolík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Škola základ života (1938)
Dnes naposled (1958)
Vladimír Salač
Československo
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Škola základ života (1938)
Jaroslav Marvan
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
U pokladny stál... (1939)
Škola základ života (1938)
Václav Trégl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Na samotě u lesa (1976)
Darja Hajská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Světáci (1969)
Přednosta stanice (1941)
Helena Friedlová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Cech panen kutnohorských (1938)
Filosofská historie (1937)
Viktor Nejedlý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Život je pes (1933)
Josef Rozsíval
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Advokát chudých (1941)
Paličova dcera (1941)
Neporažená armáda (1938)
František Kreuzmann st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Škola základ života (1938)
Vladimír Hlavatý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Atentát (1964)
Jaroslav Hladík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Zlaté dno (1942)
Barbora Hlavsová (1942)
Tři muži ve sněhu (1936)
Miloš Šubrt
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Nebe a dudy (1941)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Ladislav Kulhánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tajemství krve (1953)
O věcech nadpřirozených (1958)
Čapkovy povídky (1947)
Dagmar Appelová
Československo
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Babička (1940)
Bílá vrána (1938)
Bolek Prchal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Nebe a dudy (1941)
Přednosta stanice (1941)