poster

Armáda pěti mužů

 • Itálie

  Un esercito di 5 uomini

 • USA

  The Five Man Army

 • Velká Británie

  The 5-Man Army

Western

Itálie, 1969, 105 min

 • Martin741
  *****

  Western, ktory sa u nas nevysielal a nase telky ho dlhodobo ignoruju, co je obrovska skoda. Spencer po roku 1967 sice prerazil, ale stale len westernami a bol za drsnaka /mal dobre srdce, ale to tu nepatri/. Takze film nestoji na Spencerovi, ide o klasicky spaghetti western, kde hlavnou postavou bol Peter Graves a hlavnou scenou prepad vlaku. Chvilu trva, kym sa film rozbehne, hlavne ta zoznamovacka vpredu. Vlakovu cast filmu som si ale genialne uzival, prosim viac takychto filmov : 100 %(28.3.2017)

 • Tom_Lachtan
  **

  Taková malá, westernová nuda, kde nikdo moc neumí hrát, což mnohdy nevadí, ale pokud tu máte Buda Spencera v nejlepších filmových letech a jediné, do čeho ho necháte mlátit, je kolejnice a nikoliv armáda poskoků, tak to je nejen promarněný potenciál, ale především dost špatnej casting. A tady nehrál nikdo moc dobře. Příběh je ne zrovna originální, byť vlaková loupež docela slušně natočená, ale jinak fakt nic moc... Dokonce i božský Ennio Morricone tu vykrádal sám sebe...(11.2.2018)

 • YURAyura
  ****

  Maestro dokaze mimo hororu natocit i vyborny westernovy spagetak. No teda vyborny - kdyz bychom pominuli prvnich 20 a poslednich minut, ale stejne to bezesporu patri k tomu nejlepsimu, co jsem kdy v ramci tohoto zanru videl, nejenom kvuliva vybornemu Morriconemu. Vypecena peticlena particka desperatu (silak, expert na vybusniny, artista, samuraj a mozek bandy) se rozhodne prepadnout vlak privazejici velke mnozstvi zlata krutovlatci mexickemu nejen pro vlastni obohaceni, ale taky k podpore revolucni myslenky. Velka vlakova loupez ovsem neprobiha uplne podle planu... Trosku me, jako obycejne u Argenta, zkazil dojem z celeho filmu jeho konec - mohl to byt kult, co by nafackoval i Leonemu(19.2.2006)

 • fragre
  ****

  Zábavná a napínavá špageťácká povídačka. Začátek (hledání jednotlivých členů tlupy, kdy je každý charakterizován krátkou příhodou) připomíná Sedm statečných, ale pak se to rozjede zcela jinak, spíše ve stylu dobových gangsterek o rafinovaně organizovaných loupežích (Velký šéf s vlakovou loupeží byl možná inspirace této části). Konec ve stylu viva la revolución, který je ovšem jen takovým přílepkem, zase připomene Corbucciho Vamos a matar, compañeros. Ale bavil jsem se a tyto inspirace (pokud to nebyly jen dobové shody) mi zábavu nerušily. Pěkná hudba, zvláště ten chorál zpívaný vesničany při přípravě popravy jejich předáka.(22.9.2013)

 • Kubaso
  ***

  Když se zrovna nebere moc vážně, je to hodně sympatický a zábavný western o tom, jak připravit armádní vlak o jeden z jeho vagónů. V těch nejlepších momentech září Bud Spencer (úvod mezi slepicemi, hod puškou s bajonetem mezi střeva mexického vojáka, rozpočítávání pytlů se zlatem a hlavně napínavá scéna s přestavováním železniční trati). Z jiného soudku je scéna, kde samuraj hezky po svých dohání vlak, ta je asi nejbizardnější, jakou jsem zatím ve westernu viděl. A hudba? Je to trapné, ale už zase mě Morricone dostal. K nejlepším špageťákům to sice nepatří, ale za podívání rozhodně stojí. Co v mých očích tuhle armádu sráží o hodně dolů, je naprosto příšerná a vlezlá levicová agitka, která působí jako Spencerova pěst na oko.(1.6.2010)