O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

Kat_u_lik

Tuto pohádku jsem viděla náhodou v loni, a chtěla jsem hned napsat komentář, neboť... Jsem byla nadšená! Opravdu nádherná pohádka, má to nápad, děj, příjemné dobro i zlo, a padnoucí představitelé. Těším se až ji znovu uvidím. ()

milos.bradik

Ty vztahy nejen mezi lidmi, ale i mezi hvězdami tam byly takové nepohádkové. Martin Huba těm hvězdám velel jako lampasák. Tereza Ramba ani Vojta Kotek nejsou zrovna herecké hvězdy a ani ostatní mne moc nenadchli. Výkon Ondřeje Sokola, působil spíš jako parodie a Geislerová to hrála tak studeně, že z ní šel mráz. ()

vicvixx odpad!

Mohlo to být skvělý, ale nebylo. Kotek, Rambo, Hádkové, hudba Březina. Pecka. Námět zajímavej, scénář tupej. ()

StaryMech

Pobavilo mě, jak se do filmu obula JitkaCardova. S českými televizními a filmovými pohádkami se už léta moc nepotkávám, a když pak nahlédnu sem, pokaždé mě překvapí, že pořád ještě nacházejí tolik diváků ochotných navzájem je poměřovat (včetně těch nespokojených). ()

Zeuska

Je taková zvláštní ta česká vánoční posedlost pohádkami. Jako bychom tím po rozbalení dárků ještě chytali poslední zbytky dětství. Ke všemu má divák přehnaná očekávání, na Štědrý den se špatně soustředí a kolikrát ani nestihne začátek... - můj případ samozřejmě. A tak jsem tuhle pohádku, jako mnoho dalších, docenila až na druhé kouknutí s odstupem a zařadila si ji mezi oblíbené. ()

Marcimor

Trochu jsem se bál, že půjde o prachsprostou vykrádačku Hvězdného prachu a ono ne. Hezká a zajímavá pohádka. Pěkná výprava a některé postavy opravdu neměly chybu, zejména Sirius a Denička. ()

ohneta

Pěkná pohádka, , lepší nadprůměr , příjemní herci, sem tam sranda a pekné pisničky. Dobře se na ni dívalo a rád si to zase někdy zopakuji :) ()

SeaMonster

Od této pohádky jsem po shlédnutí ukázky v televizi moc nečekala, ale dle mého názoru se ukázala být jednou z nejlepších štědrovečerních pohádek, co jsem kdy viděla. Nápad byl dobrý, zpracování hvězdného nebe nádherné a nápadité a postavy sympatické. Líbilo se mi, že děj nebyl přímočarý, a že se často začal ubírat směrem, který jsem nečekala. Jediné co bych vytkla, je možná v některých chvílích až příliš časté používání "hvězdných" přívlastků a úsloví, ale to je opravdu jen malý detail, který ve výsledku pohádce nic neubírá. ()

wendy221

Krásná pohádka, jedna z těch novějších pohádek, které se mi opravdu líbily a bavily mě! Alespoň mně navozuje vánoční náladu, příběhem provází kouzelná hudba, Aňa Geislerová zahrála nádhernou záporačku, triky jsou nádherné. Námět pohádky je originální, Tereza Ramba stvárnila trošku střelenou Deničku opravdu dobře a roztomile. Plný počet! ()

KritikVlada

Rozhodně jedna z těch nejpovedenějších "klasických" českých pohádek současnosti určená přímo na vánoční časy. Především se mi tady líbí, na naše poměry, docela neotřelý námět a sympatické herecké obsazení. Potrhle roztomilá Tereza "Denička" Ramba, Vojta Kotek..... Naší milované i nenáviděné zrzulce Anči Geislerové jsem tu sviňu Proximu normálně z duše věřil. Ale hlavně se mi tady neskutečně líbil Ondra Sokol jako totálně sebestředný narcistický lulan Sírius, ten fakt neměl chybu! Celkově je to příjemná podívaná, samozřejmě to fakt není nic převratného, ale já si budu každé vánoční svátky tuhle pohádku rád připomínat. ()