O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

Pancake

V jedné z hlavních rolí česká verze herce Luciuse Malfoje z Harryho Pottera. Jinak pohádka, průměr. Příběh nemastný / neslaný. Záporák nezajímavý. Kamera dobrá. Hudba obstojná. Atmosféra dostačujicí. ()

UhLee

(6,5/10). No hvězdná pohádka to nebyla, ale ostudu to taky rozhodně neudělalo. Za poslední 3 roky to byla nejlepší pohádka na Štědrý večer. Tereza Ramba byla rozkošná a Aňa Geislerová byla krutá a opravdu jste jí chtěli vymazat z povrchu zemského. Vrcholem byl pro mě ovšem Ondra Sokol, který si tady střihl parádní roli Luciuse.. Pardon.. Teda Siriuse. ()

tchempi

Janák měl světlou chvilku a natočil moc hezkou vánoční pohádku, která po mnoha letech neudělala Štědrému večeru ostudu, právě naopak. Fajn příběh, krásné lokace a výborné obsazení. Jako cynika mě obzvlášť potěšilo, že nesympatické postavy představují herci (Geislerová, Sokol), které tak vnímám i v civilu. ()

VideoTuti

Filmu chybí česká pohádkovost a hravostt. Měli by si pustit například pohádku "Tři oříšky pro Popelku" aby viděli jak má vypadat česká pohádka, která rozzáří dětem oči a vykouzlí na tvářích úsměv. ()

YangJie odpad!

Sledovat toto veledílo po pohádce “Byl jednou jeden král” je opravdu hrozné utrpení. Nechápu, jak se relativně úspěšní herci mohou účastnit něčeho takového. ()

Sa.sa

Tak teda nic moc... Na vánoční pohádku jsem čekal více, toto bylo takové nemastné neslané... Neurazila, ale ani nepotěšila ()

ondraondra

Vesmírná koko*ina. Prvních 15 minut to vypadalo slibně, ale pak se to nějak zvrtlo. Outsider zamilovaný do princezny? To jsme tady ještě neměli. Je to prostě špatné, ale co čekat od novodobé české pohádky. Většina herců z toho "hvězdného" obsazení mě dost srala. A Ondřej Sokol mi z nějakého důvodu připomínal záporáka z druhého Hellboye. 3/10. ()

Ironhead

Pan Janák těžce vykrádá základní motiv mé oblíbené fantasy Hvězdný prach, kterýžto film je ale na úplně jiné úrovni. Překvapuje mě, kolik lidí tu píše o originálním námětu, asi skvělý Hvězdný prach nikdy neviděli, vřele jim ho tímto doporučuji. ;) Nicméně "O vánoční hvězdě" není ani přes vykradený námět úplně špatná pohádka, především první polovina v malebné zimní vesničce s vcelku roztomile pomatenou a zábavně zahranou spadlou z nebe Terezou Ramba. Druhá polovina začínající výpravou Ani Geislerové na Zem už je o dost horší a plná zvláštních oslích můstků, divné zkratkovitosti i prapodivného chování postav a nelogičností (a to i na pohádku). Třeba vůbec sem nepochopil, proč se některá hvězda dobíjí jen z čisté lásky k ní a jiná z jakékoli lásky v jejím okolí?!? ()

Sochorisko

Pohádka by mohla být super ale ta přehnanost “nadpřirozena” a hlavně bujaře nesmyslný slovník hvězdného obyvatelstva mě stálo dosti mnoho nervového vypětí. ()

marhoul

Tereza Ramba je v roli spadlé hvězdičky skvělá, zábavná, milá, pohádková, dějová linka s Vojtou Kotkem je civilní, příjemná, pěkná, konkrétní kostýmy a výjevy inspirované Josefem Ladou i písničky dětí jsou moc pěkné. Výprava ucházející. Sokol v prvním záběru rozesmál i bavil, ovšem jinak na mě scény na nebi působily kostrbatě, slabší než příběh na zemi. Jinak moc postav, nekonečné a překombinované. Chválím, že se pohádka obešla bez ječení a křiku, zuberská Oravská dedina je krásné místo, sníh, selský vánoční stromeček, pěkná hudba, vtipné. Ode mě lepší tři hvězdičky. V záplavě nepodařených pohádek v čele se Slíbenou princeznou a jiných kravin mnohem lepší  pohádka. Inspirace byly sebrané z několika jiných pohádek, spadlou hvězdu známe, Sokola s bílými vlasy si taky umíme zařadit. Ale neřeším. Blbé je, že v některých momentech, kdy nastoupila na scénu Aňa, pohádkové kouzlo úplně mizí, což je škoda. Ona ta Chýlková v rolích zlých pohádkových postav bývala sice hororově šílená, ale dneska vidíme, jakými kvalitami disponuje. Korunní princ i Nejlepší přítel se mi líbili víc, tady ale nechybělo mnoho. Ne vždy hvězdný casting zazáří. Každopádně nadprůměrná vánoční pohádka. ()

Emafera

Ale jo, příjemná milá pohádka. Zlata Adamovská jako Královna Viktorie, Ramba jako beránek a Sokol jako Malfoy. Ale proč ne. ()

Lada1962

Osobně mi to přišlo takové nudné a prázdné. Nápad nebyl nejhorší, ale prostě mi to celkově nijak nesedlo. Loňská pohádka byla mnohem mnohem lepší ()