poster

Schimanski: Krysí doupě (TV film)

 • Německo

  Schimanski - Rattennest

 • Slovensko

  Schimanski: Potkanie hniezdo

Krimi

Německo, 1998, 90 min

 • majky19
  ****

  Herce Götze Georgeho mám rád a musím říct, že jeho ztvárnění komisaře Schimanskiho je opravdu výborné. Pokud bych chtěl porovnávat, tak bych Georgeho přirovnal k Davidu Suchetovi, který má s Georgem společnou jednu věc. Oba totiž se proslavili především coby kriminalisté, resp. detektivové a oba svou roli hráli několik let. Zatímco George se proslavil coby Schimanski, David Suchet se proslavil jako slavný belgický detektiv Hercule Poirot, kterého hrál přes 20 let. Ostatně pokud bych měl ze svého pohledu shrnout nejlepší role Georgeho, byly by zřejmě tyto tři. 1) Fred Engel ve slavné mayovce "Poklad na Stříbrném jezeře" 2) velitel KC Auschwitz - Birkenau Rudolf Höss ve snímku "Aus einem deutschen leben" podle slavné knižní předlohy Rudolfa Merleho "Smrt je mým řemeslem" a samozřejmě 3) Horst Schimanski v kriminální sérii o Schimim.(19.9.2017)

 • Kovaja
  *****

  Jedná se o díl v kterém se Schimi rozhodně s ničím a nikým nepáře.Už úvod je povedený kdy Horsta navštíví v belgickém domově kamarádi motorkáři a oslavujou jeho narozky. Horst se pak ráno vydává do Duisburgu aby pomohl s pátráním po pedofilovi. Supr jsou scény kdy Šimi vytáhne prostituta za bundu na kapotu svého auta a pěkně jej vyslíchá :-). nebo když chytne šéfa mafie s jednou nohou za berli a pěkně šikovně mu ji přejede autem. :-))(14.9.2015)

 • subic
  ***

  Schimanski 05, celkově už 34. Začíná to tak nevinně, Schimi má nachystanou oslavu svých narozenin a hosti nikde. Jeho kámoši motorkáři se tak trochu opozdili. Krysí doupě je Schimiho starý byt, kde teď bydlí spousta náctiletých floutků, smažek a prostitutů, a jeden z nich je Janni, syn jedné Schimiho bejvalky, takže má klíče. A jak to vypadá, tak klíče má i kde kdo další. Ti mladiství jsou v područí jednonohého albánského mafiána, dealují pro něj drogy malým dětem a ještě dělá dětské porno, kterému Schimi tak hezky přejede berlu. A pak je tu ještě dost slizký Herstein (Hans-Jörg Assmann), ředitel ocelárem, původně měl Jagoše, pak si pořídil bondovské BMW 7 E38, co má propustit 2000 dělníků, ale zároveň je tak nějak na chlapečky.(19.10.2015)

 • Rodriguez
  ****

  Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

 • Mykhaluu

  Dnes jsme opět náhodně (jak jinak) shlédl v televizi tento kus. A byl jsem v šoku, co se událo se Schimim od dětských let, kdy jsem se ještě na televizi nedíval jen náhodně! ;-) Nezaměstnanost, albánská mafie, prostituce a drogy se v jeho kdysi přece tak hezkém průmyslovém městě krutě sblížili! Jsem z toho poněkud zasažen! Tohle je Německo na přelomu druhého milénia?!? Uff!!! Snad jen seriálová nadsázka!(11.2.2013)