Někdo to rád holky

Pédale douce

Niekto to rád dievčatá

Komedie

Francie, 1996, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $26,120,000(28.3.2010)

Jednoduchá komedie na pohodové odpoledne opepřená magickou Fanny Ardant, která svou úchvatnou a doufejme že i přirozenou ženskostí mezi těmi všemi vykroucenými homosexuály působí jako balzám na nepokřivenou duši. Mohla to být zábava v odkazu Klece bláznů, ale Pédale Douce si místy bohužel až moc hraje na citové drama. "A teď se půjdu schovat a kdo mě najde, tomu něco dám. A kdyby mě někdo nemohl najít, budu za dveřma."(8.7.2009)

Velmi netradiční, nicméně příjemná a inteligentní záležitost.... Milostný příběh majitelky gay klubu a bohatého bankéře....(20.9.2005)

lehce nadprůměrná komedie z homosexuálního prostředí. Mělo to dobrý rozjezd, časem chvilkami nudí. Ale příjemné zpestření na jeden letní večer - hlavně se tam chovají postavy docela přirozeně. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](21.8.2011)

Fakt vtipný a teplý film. Podobnou sondu do života gayů, transexuálů a podivných heterosexuálů se už jen tak někomu asi natočit nepodaří. Ale co bysme asi taky chtěli, dyť to dělali Francouzi;). Jelikož jsem ho viděl v TV už dvakrát, divím se, že má tak málo hodnocení.(7.1.2006)