poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • svist10
  ***

  Rozmáchlé historické drama o králi a učitelce je sice plné krásných (a občas i krutých, např. poprava) obrazů, přesto však převážně, pokud jde o emoce, chladných. S klidem můžu říct, že ústřední linka je studená jak psí čumák, přestože oba představitelé docela sedí. Vedlejší zápletka s Tuptim a jejím milovaným, byla daleko zajímavější. Anna a král je dalším důkazem, že výprava snímku ho může hodně vytáhnout nahoru, ale není samospasitelná. I toho Cow yun fata mám radši, když střelbou obouruč decimuje gangsterskou populaci, než ve státotvorné roli. Takže tři.(25.12.2012)

 • oje
  ****

  Výpravné a nevšední romantické drama dvou odlišných lidí z protipólných světů, ozdobené nespočtem kontroverzí vycházejících z na sebe narážejících kultur. Přičteme-li přítomnost několika lehkých odkazů vedoucích k hlubším myšlenkám nad vnímáním kultur a správností prosazování té, na kterou jsme zvyklí, a pár vcelku zajímavých historických momentů, lze na film bez problémů pohlédnout jako na solidní kousek. Když přivřeme oči nad přemrštěnou stopáží a někdy pozvolným dějem, není třeba hledat důvody ke škudlení hvězd.(21.7.2011)

 • Aleee89
  ****

  Tak musím říct, že poté, co mi tento film tak dlouho unikal v televizi, konečně jsem se podívala. Čekala jsem, že to bude pěkné, a taky se mi film líbil. Moc mě překvapila Jodie Foster, která svůj part zvládla skvěle. Film byl také nádherná přehlídka kostýmů, scenérií, pěkné hudby. Potěší myslím i příběh, který je ale pravda někdy rozvleklý a některé scény by potřebovaly zkrátit. Jinak je to film příjemný, který alespoň mě nenudil, který se mi líbil. Já ho doporučuju.(18.6.2013)

 • K.I.N.G.
  ***

  Jeden z filmů, které jsem tu hodnotil ve svých začátcích zřejmě i přesto, že jsem ho neviděl celý. Nyní, po několika letech, jsem mu dal tedy šanci a podíval se na něj pěkně od začátku až do konce a musím konstatovat, že jsem se při svém tehdejším hodnocení (**) příliš nemýlil, protože se jedná o snímek těžce průměrný. 50%(3.4.2015)

 • Dever
  ***

  Soundtrack George Fenton: 1. How Can I Not Love You ,2. Arrival at the Palace (Main Theme Title) ,3. Meeting the Children ,4. Tuptim ,5. Letter of the Week ,6. The House ,7. The Rice Festival ,8. Rajah Attack ,9. Anniversary Polka ,10. "I Am King, I Shall Lead" ,11. Flowers on the Water ,12. Moonlit Beach ,13. Betrayed ,14. Chowfa's Death ,15. The Execution ,16. Anna Returns ,17. The bridge ,18. I Have Dance With a King ,(10.5.2011)

 • - Skutečný Král Mongkut byl ochrnutý na půlku obličeje. Tento fakt byl ve filmu prý úmyslně opomenut. (Cheeker)

 • - Príbeh romantického ľúbostného vzťahu siamského panovníka a britskej vychovávateľky Anny, odohrávajúci sa v druhej tretine 19. storočia, vychádza zo skutočnosti - zápisov Anny Leonowensovej (1834-1914), ktorá učila deti kráľa Mongkuta (1804-1868). (ash99)

 • - Roli Anny měla původně hrát Kate Winslet. (Aknah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace