poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yardie
  ***

  No, takových slabších 70%. Krásně se na to dívá - příroda, šaty, kulisy - prostě nádherná výprava. Dva sympatičtí a charismatičtí herci. Příjemná hudba. Děj, no, taková klasika. Od začátku do konce je v podstatě jasné, jak to dopadne mezi hlavními hrdiny a poklidně vše plyne k cíli. Dějová bojová linka není o nic moc dynamičtější, ale místy do stojatých vod vnese trošku života. Každopádně i přes to, že se ve filmu v podstatě nic moc neděje, nemohu říct, že bych se nudil a až s podivem konstatuji, že film velice rychle uběhl na to, že má přes dvě hodiny. Nemůže tedy hovořeno o nudě. Prostě takový pěkný film na pokoukání. Howgh!(29.12.2014)

 • triatlet
  *****

  Nádherná výprava, přesvědčivé herecké podání a poutavě odvyprávěný příběh, který je založen na kontrastech (střet evropského a exotického světa, mužská a ženská role, oddanost a zrada). Zaujme Annina neústupnost a nestrannost při řešení šarvátky jejího syna a nástupce siamského trůnu, upoutá příběh konkubíny Tuptim a jejího milého Balata. Když má Anna vysvětlit problematiku otroctví, dává siamskému princi přečíst Chaloupku strýčka Toma.(20.6.2010)

 • Aleee89
  ****

  Tak musím říct, že poté, co mi tento film tak dlouho unikal v televizi, konečně jsem se podívala. Čekala jsem, že to bude pěkné, a taky se mi film líbil. Moc mě překvapila Jodie Foster, která svůj part zvládla skvěle. Film byl také nádherná přehlídka kostýmů, scenérií, pěkné hudby. Potěší myslím i příběh, který je ale pravda někdy rozvleklý a některé scény by potřebovaly zkrátit. Jinak je to film příjemný, který alespoň mě nenudil, který se mi líbil. Já ho doporučuju.(18.6.2013)

 • Orlau32
  *****

  Píše se rok 1862 a do Siamu přijíždí anglická učitelka Anna Leonowensová, aby zde učila početné děti krále Mongkuta západní kultuře, chování a jazyku. Zpočátku naráží na problémy a nepochopení, aby vlivem různých příhod a též nastálé nepříznivé politické situace pro krále, dosáhla úspěchů nejen v pedagogické činnosti, ale též v osobní oblíbenosti u krále. Ve filmu není mezi Annou a králem vidět tak markantní věkový rozdíl. Jelikož je příběh nafilmován na základě skutečné události víme, že Anna se narodila 1834 - 1914 a král Mongkut 1804 -1868. Byl mezi nimi tedy věkový rozdíl 30 let a tak není divu, že mladá ambiciozní Angličanka urvala kus srdce 58 letého krále. Nejedná se však o romantickou pohádku, nýbrž o platonickou lásku, která vlivem společenských událostí a nepominutelných rozdílů rodového původů neskončila happy endem. Herecké výkony Jodie FOSTEROVÉ byly tak úžasné, že jenom proto stojí zato se na film podívat. Světová hvězda CHOW YUN-FAT v roli krále Mongkuta byla zahrána tak, že máte dojem, že se díváte na skutečného krále ...(zvláště scéna, kdy zemře jeho milované dítě). Nádherný, úžasný film pro "fajnšmekry".(20.9.2007)

 • POMO
  ***

  Pekný, krehký film, ale príliš dlhý na to, aké drobné záchvevy emócií ponúka. Krásna výprava a fluidum okolo ústrednej dvojice tu víťazia nad slabším príbehovým motorom. Chow Yun-Fat je 'krásny' kráľ a Fosterová je skvelá ako vždycky. I keď za seba musím povedať, že v roli Anny by som radšej videl Cate Blanchett.(18.4.2003)

 • - Skutečný Král Mongkut byl ochrnutý na půlku obličeje. Tento fakt byl ve filmu prý úmyslně opomenut. (Cheeker)

 • - Kvůli seriálu Čarodějky (od r. 1998) odmítli roli ve filmu Shannen Doherty a Alyssa Milano. (Cheeker)

 • - Herečka Jodie Foster za roli dostala zaplaceno 15 milionů dolarů. (blackrain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace