poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Anna Leonowensová (Jodie Foster) se po smrti svého manžela vydáva do Siamu, kde se stává učitelkou dětí krále Mogkuta (všech 60 :). I přes konfrontaci dvou zcela rozdílných kultur se do sebe zamilují... Krásny film. Celý je nádherně natočen, krásnou přírodu střídá východní kultura. K tomu všemu hraje perfektní hudba George Fentona. A v neposlední řadě výborné herecké obsazení (Jodie Forter, Yun-Fat Chow, Ling Bai)... Celkový dojem kazila jen mírná roztříštěnost děje (vztah mezi Annou a králem, problémy Tuptim a jejího přítele a ještě k tomu blížící se válka)... Ale jinak skvěle odpočinkový filmeček...(22.5.2004)

 • tee
  ***

  Přestože učitelka Anna Siam skutečně navštívila a film se snaží vyprávět její příběh, je ho nutné brát spíše jako přikrášlenou pohádku, kterou pro upravená fakta samotné Thajsko odmítá. Uvědomujeme-li si tuto skutečnost a také to, že jde o pohled americký, pro nějž je země vrcholnou exotikou jako pro nás, pak už si můžeme v klidu vychutnávat orientální kouzlo krajiny, překrásné umění a někdy až šokující zvyky na pozadí seznamování se svérázné výrazně zářící Jodie Foster a krále, jež už není všemi poslouchán na slovo.(19.10.2003)

 • Muse
  ****

  Já osobně mám tento film opravdu ráda. Zakázaná láska vzkvétající mezi učitelkou pocházející z Anglie a králem Siamu v prostředí kouzelného východního světa opředeného naprosto odlišnými zvyky a kulturou... Díky pestrobarevnému okolí a sympatickým hlavním hrdinům se na film příjemně kouká a vůbec mi nevadilo, že to koukání trvalo dvě a půl hodiny...(18.4.2009)

 • Anderton
  ***

  Anna a Kráľ je historický kostýmový film pre ženy. Takže mu nebudem zbytočne nič vyčítať. Ženy si poplačú, nebude im chýbať absencia akcie, pretože sú citlivejšie ako my a budú hotové z ázijského šarmu Chow Yun Fata. Ja som nebol pri tomto filme bohužiaľ hotový z ničoho a miestami som sa nudil, čo som aj dopredu čakal. Takéto typy filmov by mali mať oscarové ambície, Anna a Kráľ ako keby túto ambíciu nemal.(16.9.2012)

 • netWoor
  ***

  poměrně nezáživý film o siamském králi Miroslavovi (aspoň tak mi zpočátku jeho království připadalo), který si pro svých milovaných víc jak padesát skoro stejně starých dětí (nebojte, ve skutečnosti poznáte jednoho kluka a jednu holku, bo kdyby se s každou svojí dcerou měl pusinkovat před spaním jak s tou jednou, ještě teď film neskončil) najal anglickou učitelku - feministku a co z toho bylo. Výpravě, herectví a spol. není moc co vytknout, ale ...nechutně, nechutně sladké a nudné ....(17.7.2011)

 • - Bai Ling si kvůli roli Tuptim nechala oholit hlavu. (Cheeker)

 • - Kvůli seriálu Čarodějky (od r. 1998) odmítli roli ve filmu Shannen Doherty a Alyssa Milano. (Cheeker)

 • - Film se měl původně natáčet v Thajsku, ale historické nesrovnalosti ve scénáři byly proti srsti thajské vládě a povolení k natáčení v Thajsku producentům nedala. Nakonec byl film v Thajsku zakázán úplně, ani nemohl být nasazen do kin, protože se v něm objevují historické nesrovnalosti o Králi ze Siamu. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace