poster

Anna a král

 • USA

  Anna and the King

 • Slovensko

  Anna a kráľ

Romantický / Drama

USA, 1999, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lekr
  ***

  Nudný historický blockbuster, který by mohl mít mnohem lepší úroveň nebýt těch zoufale ubohách a stále stejných dialogů...Jodie Foster mám hodně rád leč její výkon mě neoslovil, Yun-Fat Chow je oproti ní mnohem výraznější a role mu sedla na tělo..druhá půlka ve kterém je i trochu té akce, který vrcholí dost slušným finále je mnohem lepší...škoda těch předchozích cca. 70 minut...(19.11.2009)

 • blackrain
  ****

  Střet dvou odlišných kultur a dvou pohledů na svět. Nemusí z toho být nutně válečný konflikt. Nádherný příběh učitelky Anny a krále Mongkuta dotvářený působivými reáliemi tehdejšího Siamu, které filmu dodaly tu správnou a nezapomenutelnou atmosféru. Mongkut si Annu oblíbil a ona jeho,ale jejich kultury a názory jim bohužel nedovolily být spolu. Král si nakonec musel zachovat svou tvář. Nemohl ukázat svou slabost a to, že s ním Anna mohla manipulovat.(5.5.2009)

 • Angelino
  ****

  Pochopil som prečo je tento film v Thajsku zakázaný (a to hovorí o Siame, pôvodné meno Thajska). Siam ako jediný nebol v tejto oblasti kolóniou niektorého z európskych štátov. Najväčší vplyv v oblasti skutočne mali Briti. len vplyv, úloha a postavenie Anny je na thajcov až príliš prikrášlená. Ale keby to bolo čisto podľa skutočnej udalosti, bol by to dokument a nie film v kinách, všakže...(15.11.2012)

 • Jeanne
  ***

  Po vizuální stránce velkolepé ...a hodně "barevné“, co se hudby týče tak ta je víc než nenápadná, a dějová linie? ...dlouhý film neznamená lepší film. Nepůsobí to o moc realističtěji než starší verze, což přitom asi měl být ten hlavní přínos nového zpracování. Nemyslím, že bylo nutné natáčet tohle znovu a téměř stejně. :-)(13.10.2003)

 • lennyd
  ****

  Anna Leonowensová (Jodie Foster) se po smrti svého manžela vydáva do Siamu, kde se stává učitelkou dětí krále Mogkuta (všech 60 :). I přes konfrontaci dvou zcela rozdílných kultur se do sebe zamilují... Krásny film. Celý je nádherně natočen, krásnou přírodu střídá východní kultura. K tomu všemu hraje perfektní hudba George Fentona. A v neposlední řadě výborné herecké obsazení (Jodie Forter, Yun-Fat Chow, Ling Bai)... Celkový dojem kazila jen mírná roztříštěnost děje (vztah mezi Annou a králem, problémy Tuptim a jejího přítele a ještě k tomu blížící se válka)... Ale jinak skvěle odpočinkový filmeček...(22.5.2004)

 • - Film se měl původně natáčet v Thajsku, ale historické nesrovnalosti ve scénáři byly proti srsti thajské vládě a povolení k natáčení v Thajsku producentům nedala. Nakonec byl film v Thajsku zakázán úplně, ani nemohl být nasazen do kin, protože se v něm objevují historické nesrovnalosti o Králi ze Siamu. (POMO)

 • - Bai Ling si kvůli roli Tuptim nechala oholit hlavu. (Cheeker)

 • - Ve francouzské verzi na DVD se Jodie Foster dabovala sama. (Cheeker)