Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

jasiska

Napriek krirtike, ktorá zaznieva na účet tohto filmu z prekvapivo veľa zdrojov, sa mi zdá, že Pláž je parádny film. Obzvlášť preto, že si ho aj po rokoch pamätám. Možnože to nie je až taká kultová záležitosť, akou ju asi autori chceli urobiť, ale inak solídny a pohodový snímok (s o to kultovejším soundtrackom:-). ()

Hanes88

No možná jsem ten film úplně nepochopil. Nevím, opravdu jsem mu nějak nepřišel na chuť. DiCaprio je skvělý herec, ale tady se mi jeho výkon a role opravdu nelíbila. Ale tak na těch 40% to stačí. ()

Angelino

To miesto je neskutočné aj v realite. Keď si odmyslím všetkých tých turistov, tak menší z ostrovov Phi Phi je naozaj unikátne miesto, kde by takáto komunita mohla a určite chcela fungovať. A naozaj by ich bolo obtiažne nájsť. Len na mieste marihuanových polí rastú iba maličké palmičky... to asi všetci tí turisti... ()

vorry

Po zhlédnutí takových to snímků mám vždy chuť pozměnit svůj život. Děj vás zaručeně vtáhne. Skvělé herecké výkony a hlavní znělka (All saints - Pure shores) je vskutku famózní. Ke konci filmu se musel scénárista asi zbláznit, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ani kvůli přepísklému konci nemůžu jinak, než-li udělit plné hodnocení. :)) ()

Paldiny

Boyle natočil film s pravdivým posolstvom, ktoré najlepšie charakterizuje postava atraktívnej Francúzky čo je atraktívna len do momentu kedy stratí svoju nedostupnosť. Táto metafora sa dá preniesť na všetko a aj ten raj čo hľadáme až takým ternom byť nemusí, ba dokonca môže priniesť veľmi drsné vytriezvenie. DiCaprio si za svoj výkon síce odniesol nomináciu na malinu, ale práve týmto počinom ukázal akým smerom sa bude jeho kariéra ďalej vyvíjať. Dôkazom toho je, že odvtedy pri výbere ani raz nezakopol. Tilda Swinton je total asexuálna žena a do role chladnej a bezcitnej vládkyne sa hodí dokonale. Režisér Boyle svoju Pláž veľakrát pohovoril, ale myslím si, že zbytočne, je to skvelý film. ()

derryl

Vzpomínám si, jak jsem si v roce 2000 zakoupil filmový časopis Cinema a od té doby jsem propadl navždy kinematografii. Na obálce byl Leonardo DiCaprio a jeho film Pláž a po 17 letech jsem snímek viděl poprvé a líbil se mi. Byla to z nostalgie, ale stálo to za to. ()

Spacecore

Po druhém shlédnutí musím zvědnout hodnocená ze tří na čtyři hvězdy. Už jen to, že jsem si dal reprízu filmu stojí za navýšení hodnocení. Ale zdá se, že jsem trochu sezrál, viděl jsem film prvně mladší a nepřipadal mi tak skvělý. Film má ale krásnou nosnou myšlenku toho, že v mládí člověk hledá dobrodružství, nezávaznost, chce uniknout systému a když se mu to povede, není to nikdy bez následků. V tom je vyznění filmu naprosto bravůrní. Jinak režie Dannyho Boyla je skvělá, co pokulhává je scénář ve druhé půlce. Tam, kdyby se to nějak prostříhalo nebo změnilo, bylo by to zcela na pět hvězd. Jinak hudba kultovní a DiCaprio jako mladý střevo taky super. ()

willis

Nic neříkající guláš, který ve mně nezanechal žádné emoce. Narážky na Apokalypsu Now! ??...v každém případě nepodarek. ()

system

Az tak spatne to zase neni, DiCaprio sice fanynkam ukazuje svou pracne vypracovanou kostru a je zase sladoucky jak prdelka, ale hrat proste umi at se nekomu libi nebo ne. ()

Yoss

Pláž ozaj môžem, hoci mi v minulosti liezol DiCaprio poriadne na nervy. Samozrejme, že svoju zásluhu na tom, že film sa dá, má aj sexi Virginie a jej ladné krivky, ktorým by podľahlo množstvo chlapov :-) Skvelá oddychovka, úžasná exotika, pláž, ktorá nemá konkurenciu a raz by som sa na nej chcel vyvaľovať aj s frajerkou :-) Dobrodružné snímky vo všeobecnosti nemusím, ale ak už nejaký, tak určite vždy siahnem po pohodovej Pláži. ()

M.I.K.E.

Vůbec jsem nic nečekal od pláže,jelikož DiCapria moc nemusím ale předvedl svůj nejlepší výkon,zajímavý snímek, který ve mně cosi zanechal něco jako myšlenka která mě nutí někdy podobné dobrodružství zažít,70% ()

dehlie

druhý film s dicapriom, čo som videl v čase, keď bolo "in" si do neho po titanicu kopnúť. slabší scenár, zato uchvatné scenérie a famózny soundtrack. odísť a žiť another life niekde v thajsku by stálo možno zato. celkovo je pláž z môjho pohľadu dosť nedocenený film. ()

AIMÉE

Předsudek na DiCapriovu tvorbu mě minul, takže jsem si vychutnala jeho obsazení v tomto snímku, který sice může prvotně působit celkem obyčejně - hoch společně s dalšími dvěma turisty vyráží hledat skrytý ostrov představující ráj na Zemi, s žádnými parazitujícími lidmi a s žádnou konzumní společností. První polovina trochu nudí, jakmile však začne být i v ráji 'zamračeno' rozhoupe se film do svižnějšího tempa. Vše za doprovodu skvěle použité hudby, což ho pravděpodobně staví i do oblíbených soundtracků. Herci předváděli obstojné výkony a právě DiCaprio filmem "hýbal", jeho postupující paranoia a schizofrenní úlety byly očividně jedno z toho nejzajímavějšího. Jeho představa, že je uvnitř videohry za zvuků od Blur, kdy předvádí lítý boj s džunglí, byla výborně zrealizovaná. A k tomu samozřejmě nemůže chybět určité ponaučení, ale naštěstí, s ohledem na okolnosti, nepůsobí kýčovitým dojmem. ()

lareinna

Film, ktorý v človeku vzbudí emócie snáď každého druhu. Danny Boyle nám poskytol možnosť prežiť pocit, po ktorom túži asi každý..navštíviť raj na zemi..prostredníctvom úžasného herca DiCapria. Ale každá dokonalosť má zrazu hranice, keď sa o ňu delí príliš mnoho ľudí. Všetko začína a končí tam, "keď nájdeme ten moment, ktorý trvá navždy".. Príliš veľa ľudí znamená príliš veľa pravidiel, ktoré sa nie vždy podarí každému dodržať. Základná a holá psychológia ľudského zmýšľania siahajúca až na samé dno, pud sebazáchovy a prežitia. Raj, ktorý sa veľmi rýchlo dokáže zmeniť na nočnú moru. DiCaprio bol a stále je vynikajúci herec, jeden z mála na svete, ktorému divák uverí snáď všetko. ()

patrik221

Toto je SLOBODA. Ojedinelý magický film ktorý som si prvýkrát vychutnal ako jednohubku. Po opätovnom zhliadnutý (asi pred ôsmimi rokmi) som ale pri tomto filme pocítil niečo čo ho zahrnuje medzi moje srdcovky. Boyle skvelo vystihol atmosféru, ešte mladý Dicaprio hraje ako o život a Moby k tomuto nádhernému pokušeniu zložil jeden z najkrajších soundtrackov. Pláž je film o hladaní raja ktorého málokdo nájde, ale kdo ho objaví toho absolútne pohltý. Balzam na dušu. P.S Takysto soundtrack All saints je proste nádherný - http://youtu.be/C_vEJpgRhZQ ()

kritiklon

Překvapilo mě poměrně nízké hodnocení tohoto originálního příběhu. Pláž patří mezi filmy které mohu vidět kdykoli a v jakékoli náladě a rozpoložení - vždy se zalíbí a potěší! Možná to je tím prostředím bílých písků a zelených palem schovaných kdesi na vzdáleném ostrově v průzračné azurové laguně, a tím že když se člověk vžije do role obyvatel ostrova, pocítí obrovskou volnost a touhu po svobodě. Film se zajímavým námětem natočený vcelku působivým dojmem o životě v uzavřené komunitě lidí kdesi daleko od moderního světa do nás vnáší naději že i my můžeme jednou objevit svoji pláž, kde si vytvoříme vlastní život, vlastní zákony a vlastní pravidla. Ale pozor! Nedej bože když vám nohu ukousne žralok, to se pak zase hezky rychle a rádi vrátíte do reality moderní civilizace! Pro mě víc než koukatelný film s dobrým příběhem a 5* za 85% - nic víc, nic míň! ()

Mikino00

Očekávaný příběh je dosti roztažený či nijak originální či poutavé podívané, kde vlastně Leo všechno zničí, umírají lidé jen kvůli němu a na konci on není tím špatným, což je dost zarážející. Leo stejně jako Boyle natočili lepší filmy, tedy se to nějak nesešlo. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)