Extra život

Extra život

Romantický únos

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1997, 103 min

Výstřední romantická komedie navazuje na tradici hollywoodských ztřeštěných romancí ze 30. letech minulého století. Inspirace je ovšem pouze v konceptu, zatímco příběh, styl a tempo plně náleží na konec milénia. Film si s potěšením hraje se základním žánrovým principem, kterak svést do milostného obětí dvě naprosto protichůdné postavy, a za tímto účelem doslovně začleňuje dvojici nešťastných andělů strážných, kteří mají nelehký úkol splnit. Výsledkem je hvězdně obsazená, euforická a přeplácaná divoká jízda, které není nic svaté a kde je cokoli dovoleno. Svého času se "Extra život" setkal s nelibým přijetím diváků, ale na vině byly spíše neadekvátní očekávání. Danny Boyle se po masivním generačním úspěchu "Trainspotingu" ocitl ve škatulce, ze které se několik let těžce vyhrabával. Dnes už nikoho nepřekvapí, že každým svým novým snímkem se vydává na pole zcela odlišného žánru. Bohužel v době uvedení "Extra života" to řada diváků vnímala jako zradu.(15.9.2008)

I když mě nakonec rozesmál nejvíc český dabing - Stanley Tucci ve scéně, kdy dělá sexy fotky Diaz "JOo... Ukaž mi to dětátko", tak to stojí za to...(8.11.2009)

Správně ujeté! kleopatra to řekla celkem i za mě... jo, a navíc, roztomiloučká plastelínová animace na závěr!-)(2.12.2007)

Klasická romantická komedie obohacená nadpřirozenem a nezaměnitelným stylem Dannyho Boyla. Slabá 4(28.11.2010)

Je to slabší než Mělký hrob a Trainspotting a chtělo by to změnu závěru, ale jinak to byla dost nadprůměrná komedie a skvěle zahraná i ve vedlejších rolích. Nebyl jsem zklamán.(17.12.2010)

• Heroine

Danny Boyle zkusil "jiný" žánr, a svoje typické postavy vsadil do poněkud atypického prostředí : záhrobí. Nevím no, mě se to moc nelíbilo. Podle mne měli táhnout všichni do horoucích pekel :-P(26.8.2011)

Ze zajímavého námětu a výtečného obsazení se dalo vytěžit určitě víc.(27.8.2013)

Příjemná komedie o netradičním únosci a netradiční oběti. Škoda toho divného konce, mohlo to být za pět hvězd :)(6.12.2013)

• Biopler

Uletená komédia, v ktorej poriadne nič nefunguje a ani to o čo sa snaží "anjelská" posádka. Je to Dannyho exhibícia, v ktorej pekne funguje kamera, ktorá občas vykráda Hitchcocka, potešia songy R.E.M. a herci sa síce snažia, ale nezmôžu veľa. Boyle nám chcel niečo povedať, ale najskôr nevedel ako.(25.9.2017)

Rozhodně to není tak špatný film jak jsem se několikrát dočetl některé scény jsou k popukání a jiné jsou prostě jiné. Každopádně to není špatný film.(7.10.2003)

"Dcero, mám tady tvýho hajzla a pošlu ti ho po kouskách." Docela vtipné, docela pitomé. A ještě něco... byl tam kufřík s penězma.(27.8.2011)

Cameron je krásná a okouzlující + Ewan silně nesympatický = nic nadstandartního.(26.10.2012)

Rozhodne zajimavy film s Holly Hunter, ktera si svou roli ocividne vychutnava. Bohuzel ke konci tvurcum dosel dech. Animovana vlozka na konci dojem trochu vylepsuje (lec nic nevysvetluje), ale ne o moc.(16.5.2004)

vynikajici a nezapomenutelny film!!!skvele herecke vykony, vyborna zapletka, skvele propojeni sveta lidi s myterickymi andeli...vyyybornee(9.4.2007)

Minule jsem tady Dannyho Boylea chválil, že na co sáhne, to se mu daří. Tak už to neplatí. Teno film se mu nepovedl! Po slibném úvodu, odehrávajícím se v Nebi a vtipném pseudoúnosu, přichází horší pasáž. Vtipů je méně a občas jsou nevtipné. Někdy mi bylo až stydno z toho rádobyhumoru. Film natočil režisér po svém ( dle mého názoru ) nejlepším filmu a to je "Trainspotting". Takže "Extra život" chápu jako takové nadechnutí k dalším skvostům, které si nechal až na konec prvního desetiletí 21.století. Bavil jsem se jen napůl, tedy hodnotím 50%.(1.7.2011)

Líbilo se mi jak to bylo zvláštní, cáklé. Tady Gabriel, dejte mi Boha...(13.6.2012)

• josieaddms

Danny Boyle se pořád je opakuje, tématem, herci, příchutí, atmosférou, nulovým sdělením, přehrávajícími herci a samozřejmě Ewanem McGregorem.....(26.4.2014)

Ewan McGregor a Cameron Diaz jsou sice dobře sehraná dvojka, ale komediálních momentů si divák příliš neužije a snímek tak zustává hlavně pokusem o originální lovestory. A právě realizace jinak dobrýho nápadu dopadla spíš průměrně. Nějaký scény s andělama bych dal pryč stejně jako kýčovitější momenty (tanec v baru). Na úkor romantiky bych přidal o něco víc napětí, když už se šlo cestou únosu. Takhle jsem se občas bohužel nudil. Třetí hězda za zajímavej soundtrack a herecký obsazení.(17.5.2014)

Extra život rozhodně není průměrná komedie. Mohla se jí klidně stát kdyby nehrál hlavní roli Ewan McGregor, kdyby nebyl scénář tak originální (nápad s anděli a nebem je opravdu vynikající) a kdyby neměl jakési zvláštní "boží" kouzlo. Tenhle filmík jsem si tak v 11 letech pouštěl na VHS a dnes si jej mohu v klidu vychutnávat na DVD.(17.3.2008)

• DANAT

Nemecky nazov : Lebe lieber ungewöhnlich(30.12.2013)

Pohodová relax komedie, s Evženem a Kameron.(22.2.2018)