Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Isherwood

Nápad je to fajn, exnuté tělo feťáka, jež po sobě zanechalo balík peněz. Ale Boyle musel celý děj dvakrát mohutně zlomit přes koleno, aby se dostal až na konec. Díky Bohu ukázal, kolik talentu v sobě má a velmi obratně přebruslil jak přes regulérní psychothriller, tak osobitou variaci Dostojevského Zločinu a trestu. Pravda, celek nakonec shodil v prvoplánově laciné, ale o to zábavnější pointě. Genialita nebo neschopnost? Nachytal jsem se a pobavil zároveň, takže díky Danny! ()

Vančura

Fajn příběh a super obsazení, přesto si myslím, že z toho šlo dostat ještě víc - některé motivy a zvraty tam vyšumí trochu do prázdna (např. překvapivá informace, že Alex je novinář, kterého šéf vyšle na místo činu, šla určitě využít mnohem víc, než jen pro jednu kratší sekvenci), dávkování informací mi přišlo poněkud nepřehledné (není vždy jasné, co která postava ví), a konečně i tempo filmu mi přišlo poněkud nevyrovnané a střídají se tam poněkud nezáživné pasáže a naopak velmi zábavné. Pro seznámení s raným Boylem a McGregorem to ale každopádně funguje víc než dobře. ()

Campbell

No bohužel jsem nejdříve viděl Transpotting a až pak Mělký hrob, proto možná nejsem vyloženě nadšený, ale i tak jsem se bavil, teda aspoň první hodinu a čtvrt konec mi přijde sice zajímavej ale ne nijak extra dobrej, Eccleston je celkem frajer a zároveň sráč, prostě mi v celým filmu přišel nevyrovnanej(ale ne špatnej) a ostatní herci jsou parádní a hudba od Boswella je celkem dobrá, ale nic extra to taky není. ()

EastWicka

Méně známý Boyleův thriller s ultračerným humorem a hororovými podtóny nebo spíš ultračerný komediální horor? Každopádně spolu s Trainspottingem a Klubem rváčů esence oné zvrhlé energetické vlny, která zavlažovala kulturní břehy během 90. let. Miluju tu scénu konkurzu na spolubydlícího. Něco podobného jsem párkrát zažila, na určité věci jsem se ale kandidátů nikdy neodvážila zeptat. třeba: "Když obětuješ kozu a vytrhneš jí srdce, propadneš peklu?" nebo "Kdy ti naposledy někdo řekl: 'Jsi slunce mého života'?" ()

SOLOM.

Danny Boyle se teprve zaškoloval pro svou další docela pestrou režijní kariéru, ale ani tady nezklamal. Tyto drama/thrillery s černým humorem mu prostě jdou dle mého názoru mnohem lépe, nežli jeho hororový zářez 28 Days Later..., ale to je asi mou neoblíbeností zombie. I s menším honorářem dokázal zaujmout dost diváků a to především díky „šíleným“ hereckým výkonům jeho oveček, kteří předvedli opravdu solidní představení. Duch tohoto snímku z morálního hlediska byl opravdu super – vždyť lidi jsou mnohdy opravdu pěkné svině a peníze dokáží být víc – než přátelství. ()

• Ve Francii film vyšel pod názvem "Petits meurtres entre amis", což znamená "Malé vraždy mezi přáteli". (Chatterer)
  • Matka Ewana McGregora, Carole, hraje jednu ze zájemkyň o podnájem v úvodu filmu. (don corleone)
  • Výrobu částečně financovala televizní stanice Channel 4. (Chatterer)

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)