Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

snupko13

Veľmi dobre si pamätám, ako som fičal na Boylovej trainspottingovej mánii so skvelým soundtrackom spred niekoľkých rokov. A takisto si pamätám, keď sme šli do kina na Plytký Hrob, vtedy sa samozrejme predviedla opäť raz naša skvelá distribúcia. Poprvé bol film uvedený do kin až po megeúspechu Trainspotingu a po druhé označením ako čierna komédia. Čiže takisto si pamätám hlášku jedného s mojich pobočníkov, po skončení filmu, keď sme nemo ešte trávili film: "Toto nebola čierna komédia." A asi našťastie nebola, lebo až od tohto filmu, nie sledujem všetko od Boyla. :) ()

avantgardx odpad!

Čekal jsem něco trochu jiného, to co se mi dostalo bylo jako nějaká televizní hloupost z 80 let. Podivínské postavy, děsné hudební podbarvení i celková atmosféra. ()

Saprofag

Tak to vypadá, že tenhle film je ryzí čtyřhvězdičková záležitost. Na pět to ještě není, vzhledem k dalším kouskům Dannyho, ale míň než čtyři tomu může dát jen málokdo. Vynikající prvotina, kde je znát už ten talent. Za málo peněz hodně muziky a to včetně muziky! ()

Agnostik

Tohle je opravdu ulítlý filmek od stejně ulítlého ale vynikajícího Dannyho Boyla.Rýchlé dějově a až drsně a nasilně komediální podívaná.Sice nic objevného ale přesto velice příjemné pokoukáníčko. ()

Quak

Po druhém zkouknutí snižuju na 3 hvězdy, vlastně mi to přišlo trochu jako blbůstka...Ale když v ní hraje můj oblíbenec McGregor, je to těžký dát míň. ()

Hrobař

Na v podstatě prvotinu pěknej náser. Komedie to moc není - leda začátek a konec. A má to atmosféru co by se dala krájet. Doslova. Slabších, ale pět. ()

Kolárek

Film kde je ukázkově zvyšované napětí, pomocí měnících, nebo jinak se vybarvujících charakterů jednotlivých postav. Mělký hrob je těžké zařadit do nějakého žánru jednoduše z toho důvodu, že 3 hlavní postavy hrají, jako by hráli v jiném filmu. McGregor v černé komedii, Kerry Fox v dramatu s prvky thrilleru a Eccleston, jehož postava je ta stěžejní ve většině filmu, ten hraje v čistokrevným hororu. ()

Mark1983

Asi prvních třicet minut jsem měl pocit,že se jedná o něco na jedno kouknutí,ale když pak se děj konečně posunul dopředu,dívalo se mi na film už jinak.Nakonec musím uznat,že se jedná o docela koukatelný thriller,který neurazí,ale co se týče mého hodnocení,jedná se o koukatelný průměr. ()

jenspifa

Co s člověkem udělá mrtvola, balík peněz, osamění, paranoia, a crazy shoda náhod? Psychotická výprava do mysli třech rádoby kamarádů, kteří pro peníze, neupoutání pozornosti a podezření, jsou schopni obětovat jeden druhého. Danny Boyle má opravdu talent. Už abych tu měl T2. 80% ()

drej

Samotny scenar je naivnejsi ako postavy pribehu, ktore by v skutocnosti jednali uplne odlisne, rozdelili prachy na tri casti a utekali do psej matere. Prechod medzi kamaratskym spolubyvanim a psychopatickym konanim bol nepochopitelny, vyhol sa ucinku - absencia detailneho rozpracovania odsudila tento snimok na **. ()

rosualt

Ne tak mistrovské jako Trainspotting, ale i přes mistrovské umění režiséra vám nevystane na mysl jako pouhopuhá vyvraždovačka s mírnými lekávými účinky a účinnou mrazivou atmosférou!!! ()

Dejna2

Vzhledem k tomu, že je obsah napsaný velmi stručně a mně se to fakt moc líbilo, přidávám jeden netradiční: Napřed nám byl ten byt moc velkej. Rozhodli jsme se, že přijmeme podnájemníka – jmenoval se Hugo. Ale co s ním, když už tejden nevychází z pokoje? Alex teda vyrazil dveře a co nevidíme – Hugo leží na posteli mrtvej a vedle něho kufr peněz. Scéna jak ze špatnýho filmu. Policii by teď volal jen blázen. Prachy jsme schovali, ale co s Hugem? Už začínal smrdět. Tak jsme si střihli a los padl na Davida. Jakože to on ho rozřeže a zakope. Já jsem obstarala sanitku a zdánlivě bylo všechno v pohodě. Ale David byl potom nějakej divnej. Nebyla s ním sranda, nejedl, nepařil, hádal se s náma. A odstěhoval se na půdu! Udělal si díry do stropu, aby na nás viděl. Nevěřil už ani sobě. Nakonec nám ale zachránil život, když si ti dva přišli pro Hugovy prachy. Takovou ránu na solar, jakou jsem od nich koupila, jsem v životě neinkasovala. A David, když si pro něj přišli na půdu, je jednoho po druhým odkrouhl. Zakopali jsme je vedle Huga do toho našeho lesního hrobu, kterej se ale ukázal být příliš mělkej. A mezi náma už to taky stálo za pendrek. A když se v tom ještě ke všemu začaly vrtat švestky, řekla jsem si, že to nemá vejšku a koupila si letenku do Ria. Jenže než jsem se stačila tiše zdekovat, pohádali se ti dva tak, že Alex najednou skončil na zemi, přišpendlenej nožem k podlaze. Musela jsem ho přece bránit! Kdybych Davida nezapíchla, vrhnul by se určitě na mě. A to jsem nemohla riskovat. Ten kufr byl hrozně těžkej a já bych to letadlo možná nestihla. Naštěstí všechno vychází podle plánu. Do odletu zbývá ještě hoďka, tak se ještě naposledy podívám na svoje penízky – ááááááá... ()

radostR

Co se stane s nerozlučnými kamarády, kterým náhodou spadne do klína kufr plný peněz? Výborná režie, kamera, herecké výkony. Film má neuvěřitelný spád, skvělou zápletku, šokující závěr. Vážně kvalitní podívaná."Říkal jsem to, ten hrob byl příliš mělký!" ()

triscimy

Je to příjemný film, který rozhodně stojí za to vidět. Krásně to graduje, posledních 25 minut skutečně nevíte, kdo má jaký plán a koho hodlá sejmout, a nezkazí to ani prvoplánovitej konec. Na druhou stranu bych v tom nehledal zase něco extra speciálního, a už vůbec jsem v tom tedy nepostřehl prvky komedie, to se na mě nezlobte, ale spíš to na mě působilo depresivně- jakože nikdy nikomu nemůžeš nic věřit, pokuď de o prachy. Od režiséra formátu Dannyho Boyla zkrátka beru kvalitní film jako samozřejmost, což Shallow Grave splňuje, na druhou stranu nic, na co bych vzpomínal ještě za měsíc, nebo si to toužil brzo pustit znovu. U mě 76 %. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)