Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

Fanak

Nenapadá mě nic, co by nezaznělo z předchozích komentářů. Jako několikaletý táborový vedoucí jsem se skvěle bavil. Neprávem zapomenutý skvost. ()

Arccos

Tak trefné, až se tomu nechce věřit, samozřejmě s notnou dávkou nadsázky. Jediné mě na tomto filmu mrzí - film naoko rádoby hrdinně satirizující přišel půl roku po revoluci... (Mimochodem, znal jsem v reálu jednoho borce, co Bobovi ve všech ohledech z oka vypadl. Doslova kopie. Ve společnosti byl velmi 'oblíben' :)) ()

Marat

Film začal skvěle, rozbité sklo u auta, hra dospělých v klubovně, mezitím co děti hrají flašku. Film začíná skvěle, ale toto po pár minutách opadne. neříkám, že film dále už není vtipný, ale ne zdaleka tak, jak vtipně začíná. I úvodní námět je zajímavý, ale nějak se z něj moc nevyvine. ()

Honsik

Po náročném kolotoči všedního dne si v podvečer čas od času pustíme s přítelkyní debilní teenegerovskou či romantickou USA komedii s Filipem Švarcem - všedabérem - a já se pak potřebuji uklidnit u pohodového českého filmu. A většinou se zadaří. Tentokrát padla volba po filmu Dohola (původní název Blow Dry = Foukaná:-) na Pějme píseň dohola. Nářez! Film se odehrává v prostředí pionýrského tábora, já na tábory jezdil a přesně tohle bylo vončo. Místo Boba jsme měli Majka, místo zdravotnice Venduly to byla Májka, místo Bizona Lívanec a Ohnivec chtěl bejt každej z nás:-) Takže: pro táborníky z let předlistopadových povinnost a vy ostatní tomu věřte. Šmydra vydra. ()

Jaromír

Člověk se mnohdy od srdce zasměje, ale jindy jsou vtipy zase přetažené. Bob, vedoucí a hlášky zdravotnice jsou super, to je tak ale asi vše. Na tábory jsem jezdil taky :) (pokud jste na tábory nejezdili tak si snižte hodnocení na průměr)... ()

hackstolle

Osobně jsem na žádném letním táboře nikdy nebyl, ačkoli jsem mohl být. Jestli to ale probíhalo takto, tak jsem o nic moc nepřišel. Film jedním slovem absudní a druhým dokonalý. V rouše Sklepáckého humoru velmi vtipně vykresluje, jak mladé ročníky trávily letní odloučení od rodičů nebo co se dělo potom, když táborem zazněla večerka. Výkony ve směs neherců utvářejí samotnou kvalitu filmu. Ondřej Trojan se vidno u filmu zakotvil tím správným způsobem. ()

nula87

Jedna z těch komedií, která trapnost s elegancí přetavuje do neskutečně zábavných scének a dialogů. Je v tom kus amatéřiny, ale kdyby dneska byly české komedie alespoň na takovéhle úrovni, olízli bysme si všech deset. On mi to vošahal. Co? No co asi, čevabčiči. 75% ()

Tominni

Asi nejlepší film o dětském letním táboře, kdo byl někdy na táboře se aspoň trochu musel bavit, kdo hrál hru na HU, tak ještě o trochu víc:-)) ()

Dinsberg

Jednotlivé epizodky jsou parádní, ale celek to netvoří ani omylem. Mě osobně se nejvíc líbil výlet k železné oponě. ()

KillHurt

Letos (2010) se pro mě tenhle snímek stal kultovním a divím se, že jsem na něj nenarazil dřív. Skvělé hlášky a dokonalé zobrazení táborového života. Kdo jezdí na tábory jako vedoucí či instruktor se baví asi třikrát víc než obyčejný smrtelník, protože se diví, do jakých možných i nemožných situacích jsou schopni dostat vedoucí děti a naopak. Jedním slovem "mazec". ()

Bendiys

Vydarene momenty a vtipky - zejmena Jiri Strach se svymi poznamkami je uzasnej - nespasi tech x hluchych der. Opet mam pocit, ze jsem se ocitl v povidkovem filmu, coz zrejme nebyl zamer, i kdyz (nejen) animovane stylizovane predely tomu napomahaji... ()

Zadri

Ve své době jistě velmi vtipná komedie, která hrála na vtipnou strunu tehdejší doby, ale v současné době ztráci a stává se z ní jen komedie průměrných kvalit. ()

lolaloka

Jsem možná divná, že se u podobnejch pitomin fakt bavím. Někdy asi zbytečně mhouřím své oko, ale nemůžu jinak :-)) MOžná mnohými nepochopen, pro někoho zbytečný, nudný....ale Já jsem ráda, že byl tenhle film natočen. Je v něm zachyceno určité období 80. let očima mladého, hormony omámeného, hodného kluka, které by jinak zdokumentované nebylo a byla by to škoda právě pro nás, kteří občas rádi trochu té nostalgie. Toto období je zahaleno jediným tématem a tím je převrat a konec komunismu. Jak se cítili mladí náctiletí, kteří měli politiku tak trochu na háku, na to se ve filmech koncem 80. let bohužel dost zapomínalo. No a tady to je. Obyčejná nudná odpoledně, které nabourává trhlá postava Boba, trapné i těžké chvilky třináctiletých pubertáků, první chtíče a pokusy těch o rok starších zakončuje naprosto šílené chování těch dospělých :-). Toliko ke scénáři. Film je navíc originálně doplněn výtvarně a hudebně zajímavými intermezzy. Za ty o hvězdičku navíc. ()

Pitryx

Já nevím, na jednu stranu je to volovina, na druhou se mi to více méně líbí. Dávám zlatý střed + něco Vendulce. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů