Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Macik

Jde vidět,že Troška čekal až padne režim,protože takovouhle kýčovinu by mu tehdejší soudruzi ani nedovolili natočit.Samý nahý ňadra dmoucí a skutek utek,ale pořád je tam ještě pár vtipných scén, např. Škopková řve na Blaženu která se koupe v moři:"Blaženo neplav doprostřed,je tam hloubka!!" :) Tak to nemá chybu.. ()

kebom odpad!

Blbá hovadina. Tak to dopadne keď si niekto myslí, že stále rozprávať o niektorých orgánoch je zaujímavé. Ani v dobe svojho vzniku. ()

Blazin

Občas dobrá hláška, ale jinak slabé, ani spousty nahých žen to nezachrání. Ještě že byly jen 3 díly. ()

Se7enteen

Tak to jste se pane Troška opět vyznamenal....Když to nevyšlo s jahodama ani s fackama, tak jste vsadil na zaručenou kartu, odkryl jste pár dívkám poprsí a úspěch je na světě...Jsem hluboce přesvědčen, že průměrně inteligentní čech by na záchodě při vážných střevních potížích vymyslel duchaplnějsí dialogy, než můžeme slyšet ve vašem gagy nadupaném filmu...Dávám jednu hvězdičku za ta poprsí a s prosbou: Vraťte se k Princezně ze mlejna 1/10 ()

Cement73 odpad!

Čo je moc, to je priveľa... tak toto je jedna z mála produkcií, ktorá si odpad zaslúži statočne. Hlupe a zbytocne pokračovanie ešte na začiatku smiešnej série. Príšerné a hlúpe. ()

gumolit

Najslabší diel!!!To som sa nezasmial možno len raz tu už dochadzali nápady a aj humor už bol dosť trápny a očakávaný!!Slabééé! ()

Angie91

Tohle bylo opravdu trochu zbytečné... po výborné jedničce a držící se dvojce je tohle sázka na špatnou kartu. Možná, že se Zdeněk Troška neumí zastavit a uznat, že v nejlepším je třeba přestat. ()

Movie Gourmet

Poslední film z Troškovy slavné trilogie, tentokrát s názvem Slunce, seno, erotika je asi nejslabším článkem všech tří filmů. I tak se u něj ale pobavíte a zasmějete. Je to hlavně díky vynikajícím hereckým výkonům v čele s Helenou Růžičkovou a Stanislavem Třískou. Výborní jsou také Luděk Kopřiva, Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová a další. Všem hercům pak vévodí "Bába Tutovka" Valerie Kaplanová, coby Škopkovic babička. Všechny filmy trilogie jsou nejlegendárnějšími Troškovými filmy. Verdikt: 3* a 75 %. ()

Marina111

Tí, ktorí majú s touto hoštickou trilógiou plnou slnka, sena, jahôd, faciek a erotiky problém, a budú sa náhodou čudovať môjmu hodnoteniu, môžem odkázať len toto: "A když se něčemu divíte, tak aspoň zavřete hubu, Kelišová!" :)) ()

spiritus

Slaboučký odvárek předchozích docela kvalitních dílů, který byl celkem trapný už v době svého vzniku. Nejtrapnější na tom není ani tak ten pokus o jakousi "erotiku" (která tam vlastně není), ale to postsocialistické budovatelské naivní nadšení. Tímto "syndromem" se ale vyznačují i další filmy tehdejší doby, jako např. Konec básníků atd. Co se týče komedie jako takové, jedná se spíš o takový recyklát, bez špetky nápadu a inovace. Pár vtipných momentů tu pořád je, ale celkový dojem to moc nezachraňuje. A to chtěl ještě troška natočit čtyřku. Než se ale rozhoupal, tak mu protagonisté začali vymírat a tak z toho sešlo. Naštěstí, protože nemusím být prorok, abych si tipnul, jak by to dopadlo... ()

mira007

Troška s troškou erotiky. Hvězdu těmto filmům dávám jenom proto, že považuju za umění přijít na vesnici, sebrat tam půlku vesnice, která nikdy nehrála ani v divadle a natočit s nima hit ( ikdyž se o tom slově dá polemizovat ). ()

Geller

Trilogie slunce, seno ... je prostě nezapomenutlená a i na poněkolikaté schlédnutí to bude vždy úsměvná podívaná. Oproti Kameňákum, kteří jsou naprosto strašný je tohle prostě klasika srovnatelná s ecce homo ... ()

no2

6/10 - Občas už místy trapné, ale připadá mi, ale stále vtipné /nákup počítače v Německu - to je opravdu jedna z nejhumornějších scén z celé trilogie/. Na polistopadovou komedii ale pořád vůbec ne špatné... ()

Emzet odpad!

Nemyslel jsem, že poslední část této trilogie může klesnout ještě níž. Stalo se. Dokonce i trapné nevydařené pokusy o vtip se dají dělit na ty lepší a horší a toto je ta druhá kategorie. Jediným plusem bylo to, že Růžičková se nakonec nesvlékla (čehož jsem se obával). Kvůli tomu ale rozhodně nemíním zvyšovat hodnocení. Troška je prostě strašný. ()

Haniczka

Komedie ale i celá trilogie je něco, na co budem ještě dlouho vzpomínat, protože je to sice místy bahenní, ale ne špatné. A do pořádné kultury národa patří i trocha toho správného bahna! A tohle je prostě dobrý. Vidím ale podle hodnocení, že jsme národ čtenářů Platona, Dostojevskeho a Palackého a ne Metra nebo Wiewegha. ()