Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

gudaulin

Zemřít znovu je zjevně ambiciózní film natočený jedním z nejuznávanějších britských filmových a divadelních tvůrců a jako takový je špičkově obsazený a náležitě odehraný. Kenneth Branagh byl až do jejich neslavného rozvodu životním partnerem Emmy Thompson, a tak chemie mezi oběma hlavními hrdiny opravdu funguje. Bohužel forma zjevně převyšuje obsah. Scénář je překombinovaný, se sklonem k patosu a holt Branagh nechápe, že dnešní doba je civilnější než ta shakespeareovská. A ten mysteriozní obsah jde tak nějak mimo mě, dost dobře nerozumím onomu převtělování a hříčkám s Osudem. Tomu patosu pak vévodí teatrální krvavé finále. Celkový dojem: 50 %. ()

kingik

Kdyby tento mysteriozní thriller přišel s originálnějším a napínavějším provedením, udělal by líp, protože přece jenom Hitchcocka napodobuje dost neobratně, ale poměrně efektně. A to, jak se film bere vážně, mně přišlo k smíchu, protože rozuzlení zápletky snad ani nemohli tvůrci myslet vážně. Po herecké stránce jen průměr. Námět a režijní zpracování ucházející. Branagh režijně vyzrál až mnohem později. 60% ()

manonfire

Zvrat ke konci, který ukázal na padoucha, byl sice solidní, jeho finální zničení však naopak zavánělo fraškou. Branaghovi nesedl jeho (ten novodobější) look a navíc byla ústřední dvojka dabovaná herci s věčně dětskými hlasy. Sorry, ale pan Bubník by asi měl dospělé muže činu přenechat dabérům s dovyvinutým ohryzkem. Celkově průměr, což vzhledem k tomu, že jsem trochu Branaghofil, značí spíše zklamání. 60% ()

B!shop

Filmy od Branagha a s Branaghem mam rad, nicmene od tohohle filmu jsem zas takovou pecku necekal, kuli slabsimu hdnoceni i slabsimu traileru, ale nakonec jsem byl fakt mile prekvapenej. Pribeh skvele mixuje prijemny romanticky drama s trosku mysterioznim pribehem z minulosti a ve vysledku to dava perfektni napinavej thriller se skvelou mrazivou atmosferou, ktera ke konci pekne graduje a dojde i na par paradnich zvratu. K tomu tu je paradni kamera, obzvlast cernobily flashbacky jsou natoceny fantasticky, vynikajici hudba a hlavne dokonalej Branagh a Thompson, oba v dvojroli. A zdatne sekunduje Garcia, Jacobi a Williams. Ale abych zas jen nechvalil, v prvni pulce se sem tam najde hluchy misto. Nicmene stejne za 5*. ()

salahadin

S nějakou reinkarnací nebo karmou se můžou jít tvůrci bodnout! I když v rámci tohoto filmu tato věta působí jako deja vu. Vůbec to není špatný film, něco je na něm lákavého, něco je na něm zneklidňujícího, ale chyběla mu pekelná atmosféra. A pointu jsem v hrubých rysech odhadl už na začátku v cele smrti. Tenhle film by potřeboval trochu natupírovat a zastřihnout ofinu, pak by to byla paráda. ()

• Ve filmu se kromě hlavních dvojrolí Kennetha Branagha (Roman/ Mike) a Emmy Thompson (Margaret/ Grace) objeví ještě další dvě. Jeptiška v sirotčinci a policista v psychiatrické léčebně se později objeví jako hosté na party ve 40. letech 20. století. (makimarketa)
  • Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)
  • Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)