Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

PollyJean

Vzhledem k následujícím rychle upadajícím dílům a vzhledem k tomu, že jsem se u toho jako dítě kdysi dávno docela dobře bavila, dávám za 3. Obávám se, že to časem bude velice kvalitní ukázka dobové mentality (kterou se ovšem nebudeme chtít chlubit), tak jako Homolkovi, ale vesničtí. ()

cpt.Lynch

kdyz jsem byl malej, tak jsem se u toho hodne bavil, ted uz nikoliv... hodnotim jako by mi bylo zase tech 8 nebo kolik. atmosfera leta unikatni, to se musi nechat. ruzickova ve forme...asi nejlepsi film pana rezisera, ktery toci pro davy (zaplat pambu, nekdo ten shit musi tocit, nemuzou byt furt same artovky :))) ()

Ravi

Sprostá mluva, sprosté chování, nadávky a jednoduché charaktery. Tohle že stačí českému národu k popukání? Asi jo, já jsem asi náročný divák nebo co. První film je originální, v zásadě dobře natočený, má i koukatelný příběh a atmosféru. 50% = 3-/5 ()

AsylumFan odpad!

Troška primitivismu. Troška trapnosti. Troška zabedněnosti. Troška hnusu. Troška humoru pro divný český lidičky. Díky moc, Zďendo! ()

Kosmik 1

Dobrá česká klasika, kdy ještě Zdeněk Troška uměl točit zábavné komedie (tedy jakžtakž). Jednou za rok se na to koukat dá, ale nic kvůli čemu bych spadl ze židle (nebo z gauče?). Helena Růžičková tomu všemu vládne pevnou rukou a nebýt jí, asi by se pro mnohé čechy nestala tahle komedie kultem. 60% ()

Autogram

Z trilógie určite najlepšia časť svojou originalitou, šialenými charaktermi postáv a streleným príbehom. Prekonať to už ani nebude možné, pretože herci najťažšieho kalibru nežijú, náhrada za nich nie je a režisér sa skameňákoval. Mnohým sa môže zdať použitý humor pod úroveň, ale práve v tom je to čaro. ()

jatamansi

Člověk by to nejraději mrsknul do odpadu, ale ouha. Když se zamyslím, jak dlouho to běží, kolikrát jsem to viděla a kolikrát ještě uvidím! Mám raději dramata a těžké fláky, ale pak přijde den, kdy se nechce na nic vážného koukat, nic poslouchat, nic číst. A to je chvíle pro Hoštice u Volyně. Svérázné figurky mají magickou moc, ještě nepromluví, a už se smějete, protože notoricky znáte všechny hlášky a tak čekáte, kdy se babka zeptá „Už se perou, už se perou?“ Řídící Hubičková ladí do sopránu, Blažena miluje Vencu a Miluna miluje Vencu a do lesa se jede jen na malou atomovku. A k tomu krávy ve sluchátkách a farář Otík. Víte, co by mne zajímalo? Kolik těch, kteří tenhle film haní, protože tohle ctitel filmu nemůže přiznat, si jej s chutí tajně pustí. Další díly už jsou slabé a slabší, ale tohle se povedlo. Navzdory mé nelásce k Troškovi a jeho herecké stáji a děsným pohádkám, slunce můžu. Jahody také. A neříkejte, že byste si nedali romantiku na seně. ()

Sir-Filip

A znovu se musím pana Trošky zastat. Tentokráte tohoto přímo skvostného díla z prostředí jeho rodné vesnice. Nedocenit kvalitu tohoto snímku mohou pouze lidé, kteří skutečně na vesnici nežijí, nebo nikdy nežili. Já pocházím z vesnice a moc dobře vím, jak fungovala JZD před a těsně po revoluci. Dle mého názoru je to ten nejlepší obrázek vesnice v české kinematografii vůbec (spolu s "vesničko má středisková") Tady k tomu prostě nemám co dodat, a přestože další díly už byly svou kvalitou slabší, jako celek je to pořád úžasná trilogie, kterou musím ocenit nejvyšším hodnocením!!! Slunce, seno...... musím doporučit úplně všem, jako nenáročnou a vtipnou realitu života na vesnici 80. a 90. let!!! "ENJOY IT !!!" ()

spikey1

První Troškova komedie nebyla nejhorší, vypráví lidově, o svých zážitcích z dětství a lidový umělci na to slyší, ve své lidovosti, rozuměj zabedněnosti, se jedná o typickou a žánr zakládající komedii, tam kde ve své geniálnosti končí Homolkovi, začíná tupost Slunce, sena. první díl naštěstí dopadl dívatelně, ovšem tím jak se s ním všechny televizní stanice trumfují v počtu repríz, skončil u mě na dně a nejsem schopen ho vydržet. ()

Specs

Hlášky: (V mlýnu prý straší.) děda: - "Prdlajs straší. Já tu bydlím tři sta let a ještě jsem žádný strašidlo neviděl." & Evička: - "Předsedo! Ať mě živočichář nedráždí. Vemte si ho s sebou do chlíva!" & Škopková: - "Za takovýhodle pěknýho králíka, co by děti támhle v Africe daly. Jen se koukni v televizi, pořád to ukazujou, jakej mají hlad. Ale vy nevíte samou roztažností, co byste do tý huby dali!" & Škopková: - "Drž to pořádně nebo ti jednu fláknu!" Jirka Škopek: - "Se pobleju." Škopková: - "Aby ses neposral!" & Škopková: - "Nepij už to pivo, smrděj ti nohy!" & (Maminka Škopkové si schovala pod peřinou výkal od kohouta a Škopková zuří.) Škopek: - "To je rámusu, furt. Vždyť tam má stejně hovno." Škopková: - "No... hovno! Vopravdu tam má hovno!" maminka Škopkový: - "To je toho! Tak mám hovno, no!" & farář Otík: - "Cecilko, odevzdáváme naši Straku do služeb vědeckotechnické revoluce." Cecilka: - "Radši jen pučíme, velebný pane." & farář Otík: - "Co mi to tady povídáte, ženská?" Kelišová: - "Ať se propadnu, jestli kecám. Ať mi ruka vyschne a dočista oslepnu." farář Otík: - "Já vím, radši na jedno oko, že?" ()

Almásy

100%... slunce seno funguje vzdy a vsade, mam rad to ako sa tam nikto na nic nehra a ze vedia velmi dobre ze to je srágor, ale je to srágor ktorý baví ľud už 24 rokov. to sa ani mnohým ,,kultom,, nepodarilo, tak sa prosím zamyslite tí čo tu dávate odpad a pod. ()

Linkyc

Říká se tomu Guilty pleasure, a bohužel zde to platí přinejmenším trojnásobně. V době mého dospívání jsem se u tohohle bouchal smíchy skoro až o hranu stolu. Dnes se za to celkem stydím. ()

lewwin

"Nejlepší" z celé série. Ačkoliv tuto trilogii nemusím, za svůj život jsem ji viděl víckrát, než je zdrávo. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů