Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

Armin82

Já mám tyhle komedie s buranskou a vesnickou tématikou rád,ale jsem si jist,že nebýt Helenky Růžičkové,asi by to ani nestálo za řeč--->60% ()

Chip89

Není to špatný film. Růžičková je excelentní. Jde o to , že nás to nebaví, protože nám to televizní vysílání cpe třikrát ročně. Kdyby to nebylo tak komerční, dívali by jsme se na tenhle film jinak. A ruku na srdce, kolikrát jsme schopní vypustit hlášky právě z tohohle filmu? Myslím si, že každý z nás je použil už mockrát. ()

kukkik

Když si poslední dobou projíždím CSFD tak zjišťuji, že podle názorů zdejšího osazenstva dobré filmy snad ani neexistují. Místním zvykem je, jak se zdá, hodnotit každý "modrý" film odpadem či jednou až dvěma hvězdami bez toho aby se hodnotitel obtěžoval se na hodnocený film alespoň podívat, když už ne zamyslet. Pěkná česká komedie s mnoha velice vtipnými momenty. Pro mě je tato trilogie nejlepším, a kromě pár pohádek jediným dobrým, dílem Zdeňka Trošky. ()

Mik_e

Naprosto ujetá taškařice, která sype jednu ztřeštěnou scénu za druhou. Některé jsou vážně trapné, pak většina těch průměrných, a některé opravdu podařené. Jako ta armáda krav se sluchátkama, do kterých jim hrajou vypalovačky od mistra Vágnera ..to je prostě moc :) I když je jasné, že se na film podívám zase tak za deset let, bavil jsem se :) ()

Nocturno culto

Sice je to okukané až běda ale kdysi mně to náramně bavilo, hlavně Škopkovic a farář s posluhovačkou ..A taky Kánská s Pyšovou, ty baby měly šmrnc, i když ještě nebyly ani snad plnoleté ..dneska už bych se na to asi nedíval, to dřívější kouzlo se již zcela vytratilo .. ()

Inozuka

V podstatě dokumentární film z jihočeské vesnice osmdesátých let. Přesně tak, jako postavy tohoto filmu mluvili mojí prarodiče a rodiče a řada situací jakoby vypadla z mých dětských vzpomínek. Zápletka sice pitomá, ale není zde cílem a hlavním záměrem je právě zachytit "rázovitý vesnický lid", což se Troškovi podařilo na jedničku. Sice jinak jeho tvorbu považuji za hroznou, ale trilogie Slunce, seno ... se mu opravdu povedla a je to pro mě něco jako jeho pět minut slávy. Ostatně se říká, že kvalitu poměřuje čas a pokud je tahle komedie i po víc jak třiceti letech tak populárnáí, asi na ní. Něco bude. "A nechlastej to pivo, porád... !" ()

rublik05

Panu Troškovi se podařilo natočit geniální komedii plnou pravého českého humoru, dokonalých hlášek a s krásnou vesnickou atmosférou. Díky cenzuře je sice film o podstatnou část kratší, přesto se jedná o jednu z nejlepších českých komedií, u které se zaručeně každý pobaví a je až k nevíře, jak je většina scén v podstatě ze života a v reálu jsou vesnice víceméně pořád stejné. 9/10. ()

Nix

Jako musím to hodnotit kladně, stalo se to fenoménem a klasikou. Ale Troškovi se budu vyhýbat, to co točí teď je něco šíleného. Ale vraťme se do Hoštic, tam to prostě vše začalo a ukázalo světu, jak to na té vesnici vlastně vůbec chodí. A že to je švanda. ()

Chamyl

Bláznivá letní komedie, která patří do zlatého fondu lidové zábavy (myšleno zcela bez ironie). Takhle si představuji veselý film do letního kina - pobaví, neurazí a zbytečně nemoralizuje ani nepoučuje. Tohle se Troškovi povedlo, když dokázal skvěle balancovat na úzké hranici mezi lidovou fraškou a lacinou trapností. ()

Strider odpad!

Johohohó! No to byla ukrutná sranda. Tak dlouho jsem se už dlouho nenasmál... Nechápu, jak tenhle další Troškův vtip může mít zde hodnocení 67%. Ale popravdě řečeno jsem si říkal, že tujednu hvězdu by si tohleto ode mě snad zasloužilo, je to přeci jen o 100% lepší než jiné Troškovy filmy, třeba Kameňák... Ale pak jsem se zamyslel. Jelikož mé procentuální ohodnocení Kameňáků a obou pokračování tohohletoho se pohybuje někde mezi -150% až -100%, takže když přičtu těch zmiňováných 100%, stále jsem maximálně na nule. Takže co naplat, jasný odpad. ()

tucnak

Stašně jetý. Možná, kdyby to nejelo každýho půl roku v televizi, dám i tři. Ale jezdí, takže nedám. Každopádně pořád lepší než obě úchvatná pokračování. ()

e(l)a

Druh humoru, který mě zkrátka odpuzuje... Už dvojice Troška - Růžičková je spolehlivou indicií k tomu, aby se dalo předem odhadnout, jaký to bude film... ()

Kam-El

Nezabudnuteľná komediálna trilógia plná nekonvenčného československého humoru. V dedinke Hoštice sa zoznámite s takými legendami ako Helena Růžičková, Jiří Lábus, Miroslav Zounar a mnoho ďalších.Vďaka ich výkonom môže Slunce, seno poznať nielen generácia 80tych rokov. Život v malej dedinke za bývalého režimu, kde sa nič neutají a kebety sa šíria rýchlosťou svetla, kde vám do očí povedia jedno a myslia si druhé, má svoje pre a proti, ale keď sa o to postará Jiří Troška, vznikne z toho pekný oddychový film, ktorý si s chuťou pozriete ešte raz. ()

Rodin

Skoro čistých 50%. V době vzniku to byla docela povedená parodie vesnického života vísky, odkud Troška pochází. Faktem je, že film v průběhu doby značně zestárnul, ale za ty partie s Jiřinou Jiráskovou těch 50,02% přiznávám. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů