Život jedné kočky

Die Katze

The Cat

Krimi / Thriller

Západní Německo, 1988, 118 min

Musím říct, že až do konce mně to bavilo a byl jsem zvědavej jak se to vlastně celý vyvine. Kdysi jsem viděl kočku v kinech, ale to už je dávno a musím říct, že chvíli si člověk musel zvykat na to, že Götzeho vidí elegantně oblečenýho, kterak šefuje nezvyklému a docela zajímavě naplánovanému přepadení banky. Spíš než o akci tady jde o vztahy, ale rozhodně to není žádná nuda. Vlastně Götze si jen myslel, že tomu šéfuje, ve skutečnosti tóníček udávala jiná osoba.(20.8.2017)

Bankovní loupež samotná je zpracována opravdu pěkně, se spoustou zajímavých detailů, Heinz Hoenig je výborný. Spád a klasicky drsný styl ruší jen poněkud krkolomný a vlastně i nadbytečný vztahový trojúhelník několika hlavních postav.(4.11.2011)

Solidní západoněmecký thriller.(10.12.2014)

Krimi co začíná sexem má vždy divný průběh. Zde však působí rušivě. Možná bez té přehršle lásky to mohl být nadprůměrný thriller.(14.1.2012)

• - Film získal v roce 1988 Německou filmovou cenu v kategorii "Nejlepší režie". (Terva)

• - Natočeno podle románu "Cat", který napsal Uwe Erichsen. (Terva)

• - Snímek byl z velké části natočen v Düsseldorfu v německo-japonském kulturním centru. Zbytek byl dotáčen ve studiích v Bavorsku. (Terva)