Schimanski: Eskadra (TV film)

• Německo

Schimanski - Die Schwadron

Schimanski: Eskadróna

Krimi

Německo, 1997, 90 min

Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

Schimi po odchodu od Policie bydlí na houseboatu v Belgii a trénuje děti v boxu. Žije se svojí přítelkyní MaryClaire. Po letech se dozvídá že jeho nej. parťák a kamarád přišel o život a zbyla po něm jen jeho dcera. Ta otcovu krev nezapře a Schimi sní má pěkně na pilno :-))(1.9.2015)

Myslel jsem si, že osobnější díl než Zub za zub už být nemůže, ale spletl jsem se. Tvůrci se nějak museli vypořádat se smrtí Eberhard Feika (představitel Thannera) a vypořádali se tak, že to zabolelo nejen Schimanskiho, ale i mě. Eskadra začíná tam kde první serie skončila, tedy, že Schimanski odešel od policie a trenuje v Belgii děti ulice box. Jenže důvod proč se vrátit k policii se našel asi jedinej, kterej tohohle bouchače ze starý školy mohl uvěřitelně přesvědčit. Díl je dost akční a celkem tvrdý, ale zase není příliš napínavý, ostatně jako v mnoha předchozích dílech i tady zná gaunery dřív každej krom Schimanskiho. Trošku jsem cítil smutek, protože i když Schimi dokáže utáhnout sérii sám, (motorka pořád zaparkovaná v bytě, ve skříni několikrát jeden vzor bundy) bude se mě stýskat po starý partě Schimi + Thanner + holanďan, protože oni jako trio byli jedinečný a na slovní přestřelky Schimanskiho s Thannerem se snad ani zapomenout nedá, zkrátka starý časy tři frajerů z kriminálky Dusiburg mně budou chybět i když to bude dobrý už to nebude ono.(13.8.2015)

Konečně díl, kde je vysvětleno, proč má Schimanski celá léta stejnou bundu. Schimi dojde domů, otevře skříň a v ní visí asi pět kusů JEHO stejné bundy. :-)(28.6.2012)

Schimanski 01, jinak už 30. Schimi je po několika letech zpět a v plné parádě, ale tentokrát je v tom sám. Thanner je mrtvý zavražděný, ale z nenadání se tu objeví jeho nevlastní dcera, která navíc viděla jeho smrt. Nová série začíná vskutku parádně, díl má celkem spád i akci, hezky se na to dívá. Mimo to je také odhaleno tajemství Schimiho šedé "sportovní" bundy. Schimi je z civilu povolán zpět do služby vrchní prokurátorkou Bonnerovou, aby odhalil, kdo v policii kryje sérii vražd a to včetně Thannera. Nový šéf kriminálky Ginter Grollmann tahá za nitky a nehraje zrovna čistou hru a byl mu v cestě i Thanner. Takže Thannera nakonec aspoň symbolicky pomstí jeho dcera. Novou partnerkou po celou sérii je Marie-Claire (Denise Virieux).(1.10.2015)