Der Mann mit dem Glasauge

Terror on Half Moon Street

Krimi

Západní Německo, 1969, 87 min

• fragre

Další pokus o pokračování filmových verzí Wallaceovek. Vlastně není tento kousek zas o tolik horší než Mrtvé oči Londýna, Hostinec na Temži či Indický šátek, ale ta barva je pro tyto kousky, antikvární už ve své době, devastující. V té černobílé podobě se tak nějak odkazovalo na třicátá a čtyřicátá léta, kam by ty filmečky tak svou podobou patřily, takže se všechny ty gotické rekvizity a naivnosti šestákové romantiky, tuhé herecké výkony, rutinérská režie a scénaristické neumětelství daly brát jako roztomilý folklór. Leč v barvě to vše vypadá jen trapně a humpolácky.(21.4.2013)

Príjemné prekvapenie, ktoré však dokáže oceniť asi iba milovník žánru giallo. Bol som prekvapený, že už v roku 1969 dokázali Nemci nakrútiť vlastne čisté giallo, kde nechýbajú žiadne rekvizity žánru: tajomný maskovaný zabijak v čiernom klobúku zabíjajúci nožom, prostredie divadla, kopec vrážd, nečakaná identita zabijaka odhalená v záverečnej vydarenej pointe. Atmosféra však značne absentuje, to je pravda, vlastne je to len neskorá Wallaceovka s čias kedy už bola táto filmová séria v úpadku, takže nečakajte Argenta ani náhodou... ale... ten pocit príjemného prekvapenia pre mňa stál za to a to aj patrične ohodnotím...:)(10.10.2013)

• Flego

33. "wallaceovka" v poradí je len smutným odvarom predchádzajúcich úspešnejších filmov. Bola tu snaha o nadviazanie na populárnu sériu a hoci to mal na starosti skúsený remeselník Vohrer, jeho odfláknutá práca ma udivila. Film má vysoké tempo, rýchly strih, nepodarené pastné súboje, maskovaného vraha, o idiotský humor sa starajú policajti zo Scotland Yardu a našťastie aj pekné baby. Tento mix kriminálky, humoru a giallo len potvrdilo fakt, že úspešnú filmovú sériu, ktorú mám veľmi rád, je načase ukončiť a netrápiť divákov. Tretí komentár.(2.3.2014)

Jedna zo záverečných wallaceoviek patrí k tým vydarenejším. Preháňané, ale to nevadí.(11.5.2014)

• Martin741

Tieto pozdne walalce- ovky ktore tocil priemrny rutiner Alfred Vohrer su uz velmi velka bieda - tempo priserne, dialogy otrasne ... kulisy este na urovni ale celkovo sla kvalita filmovktore tocil Vohrer koncom 60. rokov radikalne dolu. 5 %(7.5.2019)