Scratovo dobrodružství

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 5 min

Carlos Saldanha

Chris Wedge

Kraťasy k filmom veľmi nemám rád, ale musím uznať, že tento je jeden z najlepších, aké som videl vôbec. Proste Scratch neskutočným spôsobom dokáže zaujať aj napriek tomu, že v podstate dejovo je to nulové, avšak to priehrštie vtipov a nápadov vás jednoducho dostane. Hviezdičku uberám kvôli jemnej zbytočnosti tohto kraťasu. Inak ale super. 80 %(8.12.2017)

Nenasytná veverka a její homba za vytouženými oříšky, tentokrát však ve svém vlastním krátkometrážním snímku a s hromadnou zásobou ořechů podajících volným pádem, jak se veverka zachová?... No to je snad jasné, žaudek jí zavedl už do neméně prekérních situací a každý kdo viděl Dobu ledovou si tento filmový bonbónek "vycucá" až do humorové nasytosti a ještě mu zbyde pár křečí v břichu s nepřetržítého smíchu a maximálního uspokojení. Prehistorická veverka je zpět a je nekompromisně hladovější a zábavnější:) Hodnocení: 10/10.(3.9.2008)

Priznám sa,že som šokovaný s tohoto vysokého hodnotenia(k dnešnému dňu 93%,je dosť prehnaných).U mňa je to iba priemer. Som presvedčený,že veľa magorov Short Film vôbec nevidelo-lebo veľa magorov,dáva hviezdičky,,HALABALA’’ a myslia si,že sú zaujímavý(pritom opak je pravdou).HOD:68%. online TU!) (2.9.2013)

Scrat je prostě borec a pro mě patří mezi jednu z nejlepších animovaných postaviček, jaké kdy byly vytvořeny. Jeho nekonečná honba za žaludy zřejmě nikdy neskončí a díky svým eskapádám se nám postaral již o spoustu humorných zážitků. V tomto kraťasu se snaží o uspořádání své gigantické zásoby žaludů tak usilovně, až se mu z toho podlomí půda pod nohama:)(12.11.2016)

Výborný scénář, který dokáže neustále diváka šokovat nečekanými zvraty. Dokonalá studie charakterů (respektive charakteru), umocněná geniálními hereckými výkony (respektive hereckým výkonem). A zapomeňte na to, co jsem napsal... Pokud jste viděli Dobu ledovou a líbila se vám, tak tohle je samozřejmě věc k popukání a nesmíte se ji nechat ujít... ;o) [květen 2005](9.1.2006)

• - Film je uveden jak jako bonus k filmu Doba ledová (2002), tak i jako „předfilm“ k animované komedii Garfield 2 (2006). (t.mon)