Scratovo dobrodružství

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 5 min

Carlos Saldanha

Chris Wedge

Kraťasy k filmom veľmi nemám rád, ale musím uznať, že tento je jeden z najlepších, aké som videl vôbec. Proste Scratch neskutočným spôsobom dokáže zaujať aj napriek tomu, že v podstate dejovo je to nulové, avšak to priehrštie vtipov a nápadov vás jednoducho dostane. Hviezdičku uberám kvôli jemnej zbytočnosti tohto kraťasu. Inak ale super. 80 %(8.12.2017)

Nenasytná veverka a její homba za vytouženými oříšky, tentokrát však ve svém vlastním krátkometrážním snímku a s hromadnou zásobou ořechů podajících volným pádem, jak se veverka zachová?... No to je snad jasné, žaudek jí zavedl už do neméně prekérních situací a každý kdo viděl Dobu ledovou si tento filmový bonbónek "vycucá" až do humorové nasytosti a ještě mu zbyde pár křečí v břichu s nepřetržítého smíchu a maximálního uspokojení. Prehistorická veverka je zpět a je nekompromisně hladovější a zábavnější:) Hodnocení: 10/10.(3.9.2008)

Proč tu šavlozubou potvůrku pořád tak trápí, chuděru? Navíc mi to vážně nepřišlo nijak originální. Ne, že bych se nepobavil, či neocenil tu animaci, ale na film tahle samoúčelná blbina nemá ani omylem. V podstatě stále to samé a trochu se bojím, jestli budou z téhle veverky tvůrci ždímat v Ice Age 2 ještě něco víc, ztratí veškeré kouzlo.(16.11.2005)

Skvele jsem se pobavil - videl jsem tento kratas v nejake kolekci asi ctyr filmu se Scratem a byly super, fakt sranda a musim vyzdvihnout i krasnou, moderni animaci - vadila mi jedina vec, kratasy v kolekci byly dost na jednu notu (velka trhlina, ktera uplne vse zmeni, je sice hezky napad, ale nemusel by se opakovat porad)(9.7.2008)

Priznám sa,že som šokovaný s tohoto vysokého hodnotenia(k dnešnému dňu 93%,je dosť prehnaných).U mňa je to iba priemer. Som presvedčený,že veľa magorov Short Film vôbec nevidelo-lebo veľa magorov,dáva hviezdičky,,HALABALA’’ a myslia si,že sú zaujímavý(pritom opak je pravdou).HOD:68%. online TU!) (2.9.2013)

• - Film je uveden jak jako bonus k filmu Doba ledová (2002), tak i jako „předfilm“ k animované komedii Garfield 2 (2006). (t.mon)