Epizody(6)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

Sollozzo

Zajímavý, ale na můj vkus až moc "DIVNÝ" námět. Přeci jen všechny postavy byly "DIVNÉ". Vyvrcholení série bylo "DIVNÉ". Al Pacino nebyl "DIVNÝ", ten byl opět dokonalý. 70%. ()

nenet

Toto dílo ze mne vyždímalo 4*, aniž by se mi líbilo. Jenomže spousta věcí z něj mi stále vrtá v hlavě a výkony trojice Pacino - Streep - Thompson jsou naprosto excelentní. A kromě toho je téma AIDS stále velmi aktuální. Takže 3* zmíněným hercům a 1* za poselství. ()

karlee

Další dílek série zklamání ze seriálů z dílny HBO, které se zde na ČSFD těší značné oblibě. Mně přijdou dosti povrchní, pod rouškou mapování určitého fenoménu / doby sází na laciné city (marně) ždímající scénáristické kličky, silný a uvěřitelný příběh s postavami z masa a kostí se nekoná. V tomto konkrétním případě se navíc opět projedvuje ošidnost převádění divadelních textů na filmové plátno, dialogy postavám nevěřím ani za mák. ()

epoh

Nic víc už by kinematografie k problematice gay a lesbické minority říkat nemusela. Tady je všechno. A navíc v prvotřídním podání. Tohle dílo je meta, ke které by měli všichni tvůrci seriálů vzhlížet s pokorou a úctou. ()

ewing

Silna kava kde som prvych sest casti zo siestdielneho serialu tupo pozeral o com to vsetko vlastne nakoniec bude. Koniec ma sice nenadchol zato bol vsak svojim sposobom prijemny. Co ma vsak prekvapilo boli herecke vykony, hlavne Jeffrey Wright. Ten chlapik je fakt dobry. PS: ak sa vam nepacila skrotena hora, nepustajte si to ()

DANAT

Suhlasim s Cervenakom: Al Pacino este diabolskejsi ako v Diablovom advokatovi. Je tam skvely, pusu mam este teraz otvorenu, sanku az v suterene. Som serialovy maniak, ale tento som este celkom "nespracovala"... Mozno preto, ze som to zblajzla naraz, kto vie... ()

jafuska

rozhodně to není špatný miniseriál jsou to vlastmě několik příběhů které se prolínají v jedno od mormonů aids, zjištění homosexualty v manželství, až po umírání, nekteré pasáže bych vynechala, protože byli docela nudné, ale celkově to bylo fajn, ale až moc dlouhé bohužel, jinak bych hodnotila více ()

Jager_JK

Mám rád filmy s mýtickou nadpřirozenou duchovní tématikou, ale tohle dílo se tomu moc nepodobá. Nemám rád a vyhýbám se filmům s tématikou AIDS či s ní spojenou homosexualitou, ale tohle dílo se tomu moc nepodobá. Andělé v Americe se nepodobají naprosto ničemu, co jsem zatím viděl. Těžší, ale nádherná podívaná s odkazem: "Člověk by se nikdy neměl vzdávat, i kdyby věděl, že ho prohra nemine." Hudba (Thomas Newman) opět par excellence. Tenhle maník by si už vážně tu sošku zasloužil. ()

Arcipes

Na šesti hodinách dramatu se dá leccos zprasit, avšak Nicholsovi se podařilo divadelní text, dav herců i prťavý rozpočet zkrotit tak, že dlouhé konverzační scény nenudí, hluchá místa nejsou a neustálé balancování mezi tíživým realismem a střeleným kýčem baví – vyjma posledních několika minut, které jakoby něco (důležitého) nedořekly... nicméně poučilo, pobavilo a především zasáhlo. Krom toho – Al Pacino je bůh, Streep je múza a Newman... ach, ten Newman... 4/5 ()

kubilov

Tak trochu přehnanej hype bych řekl. Šestidílná kompilace homosexuálního sexu, drog, AIDSu, mormonů, židů a politické situace za Ronalda Reagana, kterou jsem shlédnul jen kvůli kompletnímu prozkoumání Al Pacinovy filmové tvorby a možná ještě kvůli tomu Reaganovi. Jinak je to strašná nuda, ve které je i Meryl Streep nesnesitelná, a to už je co říct. Ještě navíc ty fantasy pasáže.. no konec. ()

Daertelon

V’imru amen, ty jeden hajzle." Ze začátku lehce bizarní, ale postupně se rozvíjející a eskalující drama odkrývá nejhlubší stránky každého z nás, až v epickém závěru vyvrcholí v jeden z nejsrdceryvnějších příběhů, jaké jsem kdy viděl. Psychologicky až na dřeň, dokud to nejhnusnější i to nejkrásnější z každé jedné postavy nevyvře na povrch a nerozbije divákovu představu o duši, bolesti a světě... Co jiného čekat od synergie Meryl Streep, Al Pacina, Emmy Thompson, Mary-Louise Parker a řady dalších úžasných herců? Právem se seriál řadí k těm nejlepším ze své kategorie. ()

Jonatthan

Přečetl jsem si oslavné ódy na tento miniseriál a asi jsem "divnej". Mě osobně seriál neoslovil a ani mě prostě moc nebavil. A to jsem poctivě bojoval celých šest dílů, protože jsem si s každým dalším dílem říkal, že už teď mě to osloví. Leč nestalo se tak... Za herce a vizuální stránku dvě hvězdy. ()

ondrasz

Musim uznat, ze jsem byl pomerne zaskocen, kdyz jsem serial shledl. Pravdou je i to, ze jsem po prvnim shlednuti naprosto netusil co si o tom myslet. Druhe uz bylo lepsi, neb se mi zdarilo povsimnout si nekolika celkem drobnych, lec celkem dulezitych detailu.... Nebudu o nich nic psat, protoze mi prijde, ze Nichols jich tam vkomponoval tolik, ze je na kazdem z nas a nasi osobitosti dane vsimavosti, co si z toho odneseme..... Ale.... Nejak mi to proste neprijde zabavne, jako celek. Drzet se temer verne predlohy divadelni, mi neprijde v tomto pripade zrovna vhodne pro televizni zpracovani... Jednim slovem zdlouhave... Zmizelo kouzlo divadelnich kulis a uzaslych pohledu divaka sediciho vedle, nevim jak to presne popsat, ale doufam ze to chapete... atmosfera. Pro me proste divadelni hra: 100%, televizni zpracovani 60%... Janek: Celkem by me zajimalo, v kterem rocniku FAMU jsi a tve jmeno. Urcite se potkavame..... :) Podporovat svuj nazor tim, ze jsi na to delal rozbor na Famu, je celkem trapne a jeste navic se pise Z Andelu a nikoliv S Andelu :) Neberme lidem subjektivni nazor, coz je vec kterou se na Famu dozvis temer jako prvni.... nebo se mylim? Byl-li by si skutecne studentem, celkem bych se za nas ostatni stydel.... ()

gotham

Uznávám, že určitě velice kvalitní podívaná, ale opravdu těžce stravitelná. I když mám rád temnější typy filmů, toto je na mě trochu moc, takřka s jistotou mohu prohlásit, že Andělé už asi v životě neuvidím. 60% ()

natalanka

Tenhle film mě nenechal klidnou. Al Pacino a Thomsonová.....a Jeffrey Wright v jednom koncertu. Skvělé nápady a vize, fantazie propletená s horečnatými stavy. Téma homosexuálů a jejich života. Jak se nás všech uvědomění si sama sebe dotkne. Jak s náma zamává strach z nemoci u blízké osoby. O tom jak nacházíme přítelé v těch nejneuvěřitelnějších chvílích. Jak chápeme a milujeme. Jak trpíme. Jak nechceme být sami. O tom jak přijímáme své děti. Svůj vlastní život. Kobouk dolů. Je to dobrá sonda do životů. :-)) ()

Kornout

Mám velice rozporuplné pocity. Byly chvíle, které se mi hodně líbily a chvíle, které mě hrozně štvaly. Seriál nezapře svou divadelní předlohu, celý se vlastně skládá z dlouhých dialogů. Přesto těch 6 hodin rychle uteklo, ale že bych mohl říct, že se mi to jako celek líbilo, to tvrdit nemůžu. ()

route60

Jako hrdý neznaboh mě tento seriál nic ale opravdu nic neříká, co se týče hereckého obsazení paráda ale zjištná hra na city? nic pro mě, děkuji nechci. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols