Zrůda

• USA Monster (více)

juditik

No, tak toto bola fakt sila...ako tu už mnohí spomenuli, tento film vás posadí ultimatne na zadok a neberie si k tomu servítky...a čo tu Charlize predviedla, klobúk dole. Zážitok z pozerania (resp. stiesnený pocit) umocňuje vedomie, že to je skutočný príbeh, žiadny výplod scénaristu... ()

Richie1

Hodně naturalistický film, pro mě příliš drsný. Charlize Theron jsem vůbec nepoznal, její přeměna v odpudivou prostitutku byla neuvěřitelná. Její herecký výkon byl úžasný, Oskara (byť za nechutnou roli) si jistě zasloužila. Líbil se mi také výkon Christiny Ricci, rozhodně na ni byl mnohem příjemnější pohled (na rozdíl od hlavní hrdinky). Výborná byla i hudba. Tento film člověku ještě dlouho po skončení leží v hlavě. ()

N3O

Až jsem z toho měl husí kůži. Charlize Theron dostala toho plešounka za tuhle odpornou bestii zcela po právu. ()

princesofpersia

Bojužel nemůžu dát víc jak 4*, a to z toho důvodu, že: prvních 30 minut super, posledních 30 minut super, ale mezitím jsem se místy vážně dost nudila. Nicméně Oscar Charlize je víc než zasloužený a pro Christinu Ricci bych taky hlasovala kdyby to bylo na mně :) ()

pmusic

O Aileen jsem si pred samotnym promitanim filmu precetla nekolik clanku v ruznych casopisech a na internetu. Dlouho jsem film odkladala na pozdeji, protoze jsem neverila tomu, ze nekdo (natoz pak "normalne vzdy krasna" Charlize) dokaze zahrat cloveka s tak pohnutym osudem. Musim rict, ze tento film ve mne vyvolal neskutecne pocity, i kdyz nechtene, musim priznat, ze jsem v urcitych chvilich Aileen vlastne rozumela. Charlize se mi vryla do pameti NEUVERITELNYM hereckym vykonem, verila jsem ji vse od A az do Z. Kdybych mohla udelit vice nez pet hvezdicek, udelala bych to. Navic miluju pisnicku Don´t stop believing od Journey, ve chvili, kdy zacla hrat, vehnala mi slzy do oci!!! ()

Fressia

Tento film mě zavedl do úplně jiného světa, světa prostituce, bezhlavé potřebě někoho milovat a být milován. Neskutečné pro mě bylo, když se Aileen snažila za každou cenu získat peníze pro Selby. V čemž jí pomáhala nenávist k mužům, kterou měla již od dětství. A Selby se jí nakonec moc neodvděčila ... ()

Pitryx

Vůbec nevím, čím to bylo, že jsem se díval až do konce. Asi úchvatným výkonem hlavní protagonistky. Jinak jde vcelku o drsný příběh, ale takových jsou spousty. Takže hodnocení patří vlastně jen Charlize Theron, protože jinak by to bylo hodnoceno o hodně méně. 201205289844/10418 ()

lusa

"Milovala som ju, to by do mňa nikto nepovedal. A neveril by, čomu sa naučím, na čo všetko si zvyknem. Ľudia nad šlapkami ohŕňajú nos. Nedajú človeku šancu, myslia si, že sme si vybrali tú najľahšiu cestu. Nikto si nedokáže predstaviť akú silnú vôľu to chce. Šlapať ulicu, noc čo noc. Dostávať facky a ísť znovu do toho. Ja to dokážem. Netušia, koľko sebaovládania ma stojí, aby som v niečo uverila. A v Shelby som uverila." Životná rola Charlize Theron. 5* ()

Vera2613

Charlize Theron je tu tak ohavná a úžasná zároveň! Oscara si zaslúžila o tom niet pochýb. Ani Christina Ricci nezaostáva. Čo sa filmu ako takého týka tak má občas nudné miesta, ale väčšina času je dobre našliapnutá. Charaktery postáv sú tu vykreslené dobre a taktiež aj postupná cestička ako sa z Aileen stalo monštrum, ktoré zabíjali mužov. Taktiež filmy s lesbickou tématikou mám celkom rada, ale zaplať pán Boh že v tomto filme boli obe (takmer) celý čas oblečené! :D Soundtrack bol v pohode a celkovo hodnotím tento film na 4* ()

adamix

Obrazoborecká dráma o svetoznámej vrahyni, ktorá vám ju pomocou romantického kontextu, nahľiadnutím na žijúcu trosku stále bojujúcu o prežitie a Theroniným vynikajúcim výkonom, ukáže v opačnom svetle, v akom by ste vôbec nečakali. Má to šmrnc, je to smutné, ale zároveň chladne šťastné, nájdu sa tu úspechy, ale i porážky (viacej porážok ako úspechov, čo si z hľadiska dramatickej nôty pridáva ďalšie plus) a taktiež rýchly spád na samé dno, zachovávajúce si v posledných chvíľach svoju hrdosť (v prípade hlavnej postavy). Vyššie uvedené hodnotenie zaslúžené. U mňa 4*. ()

PlysovyMacko

Nazov filmu je popisuje ako odpornu ludsku bytost, ale mne jej bolo skor luto. Stratena existencia zijuca na dne spolocnosti, co sa snazi prezit kazdy den a v svojej priatelke najde bezpecny pristav. Nie je tu napatie ani thrillerove momenty, je to existencialna drama a vzhladom na to, aky zivot ma za sebou ( znasilnovanie, detska prostitutka), je kratkozrake ju odsudit ako monstrum. Neospravedlnuje to jej vrazdenie, je to ako ked sa vsetko len se*e a nevie sa z toho vyhrabat von. ()

ottik274

Dlouho jsem uvažoval mezi *** a *****. Nakonec dávám 75% a slabší 4 hvězdičky, Jednak proto, že mi Theronová do této role příliš nepasovala, a také mi připadalo, že si občas bylo i trochu nad její síly (=no, trošku to přihrávala, ale to dělají i mnohem lepší herci). Mnohem sympatičtější výkon podala Christina Ricci.Přiběh to sice má silný, ale mě ve filmu nikterak nestrhl. Prostě mi ten film plynul, plynul až uplynul. Asi proto, že úvod byl pro mě moc rychlý a neumožnil mi přílišné soužití s hlavníí představitelkou. Ne že by mi bylo lhostejné, co se tam děje - chápal jsem pohnutky, které ji k těm vraždám vedly, ale prostě mi to plynulo až do konce. ()

Nefaria

Asi najnaturalistickejší film, ktorý nemá v žánri kolonku "vojnový". Celý film som hľadala, koho tam hraje Charlize Theron. No keď som sa to dozvedela v záverečných titulkách prešiel mi mráz po chrbte. Veď uznajte, ktorá hollywoodska kráska by sa nechala tak zohaviť? V každom prípade je to rozhodne jej životná rola a zaslúžený Oscar. Christina Ricci v ničom nezaostávala a tak si môžete naozaj vychutnať drámu s veľkým D a dva herecké koncerty. Nezabudnuteľný film. ()

lektvar

Zlatý glóbus dostala za túto úlohu, ale oskara dostala za herecký výkon na odovzdávaní glóbusov. Kto videl tento film musel vedieť, že dostane oskara. Aj ona sama. ()

moviepill

Nenormálne omračujúci herecký výkon Charlize Theron. Je málo takých mocných filmových postáv, Aileen je jedna z nich. Súhlasím s pozitívnymi názormi všetkých tu a prikláňam sa k občasnému názoru, že Christina Ricci je odporná, vôbec mi tá herečka nesedí... Summa summarum však tento film patrí medzi výrazne nadpriemerné. Neodporúčam slabším povahám... ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech