Dal jste snad méně než pět? Setapouch! Sobí hnusec! To nedolovím, nedolovíííím! Výborně přeneseno ze stránek na plátno, casting vážně sedl (když jsem poprvé zahlédl uhrovitého swingaře, očekával jsem krach veškerých nadějí), humor který hladí po duši a občas jí nechá i decentně vystříknout nefalšovaný úsměv.(9.7.2012)

• Davson

Nejdřív jsem četl knihu, ze začátku mě nudila, postupně si mě ale svým jedinečným a inteligentním humorem získala a naprosto podmanila. A pak se mám podívat na film? Mnoho těch humornách scén z knihy ve filmu naprosto vyšumělo. Aspoň, že se jim podařilo přidat pár vtípků, které ve filmu naopak vyzněly dobře a obsazení Víznera byl skutečně zdařilý krok.(5.6.2004)

• argenson

Saturnina jsem od dětství četl mnohokrát a za ta léta jsem si vytvořil představu, jak vypadá dědečkův dům, jak vypadají ti lidé, ale i v mojí fantazii zůstávalo to tajemno a éteričnost, které jsou základem Jirotkovy knihy. A pak mi někdo naservíruje tuhle pestrobarevnou retro, kde všechno má příliš jasné obrysy a zřetelné kontury. Říkám si, proč už dávno někoho nenapadlo Saturnina natočit. Asi napadlo, ale každý soudný filmař zřejmě uznal, že Saturnina zfilmovat nelze. Filmového Saturnina já prostě nesnesu. Jednu * za snahu.(17.12.2011)

Film málokdy přesně vystihne knihu, podle které byl natočen. Saturninovi se to sice také nepovedlo, vypadlo mnoho scén a pointy z Jirtokovy předlohy, nicméně nemůžu říci, že bych si dokázal představit lepší zpracování mé oblíbené knihy. Oldřich Vízner jako Saturnin je dokonalý, stejně tak jako se pro svou postavu hodí Ondřej Havelka nebo Oldřich Lipský. Milan Lasica i Jana Synková snad nemohli ani jinak vypadat. Co se z předlohy ztratilo, bylo zase nahrazeno něčím novým, přinejmenším stejně dobrým. Donalá, lehce satirická komedie!(25.5.2008)

Lituju toho, že jsem si Saturnina neužil dřív. Vízner je prostě úchvatný! Ale nejvíc mě asi položila Jana Synková s Petrem Vackem, kteří milému Havelkovi krátili nudné chvíle. Není to takový druh humoru, kde budete padat na kolena, ale rozhodně vám některé situace přijdou dost směšné, s trochou inteligentního humoru a bez nadávek, sprostých slov a trapných momentů. I když to vypadá jako televizní zpracování, rozhodně to nic nemění na dojmu, který jsem si z filmu odnesl.(25.12.2011)

• - Závěrečná svatební scéna byla natáčena v kostele sv. Matěje v pražských Dejvicích. (yurasch)

• - V celém Jirotkově románu jméno Saturninova (Oldřich Vízner) pána nezazní. Pro účely filmu však bylo použito jméno Jiří Oulický. (Ollie235)

• - Když se nastěhuje podařená dvojka na hausboat, pan Oulický (Ondřej Havelka) po večeři v klidu pokuřuje a Saturnin (Oldřich Vízner) mu ještě přinese popelník. Když příjde teta Kateřina (Jana Synková), Saturnin tvrdí, že je na palubě kouření zakázáno. Zákaz přitom nerozporuje s předcházející scénou. V knize je totiž popsáno, že Miloušovi (Petr Vacek) je kouření zakázáno schválně, jelikož ho pan Jiří nemá příliš v lásce a urazilo ho označení "starý brachu". (Mailoo)