Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Jiří K.

Mysteriózní romance(?) s nádechem dramatu(?). Dá se na to dívat jen kvůli hercům ve vedlejších rolích. DŘEVĚNEJ Pitt je úděsnej. Ženských, jako postava, kterou představovala Forlani také moc není. Malokterá vyjadřuje své city tak okázale. A ze všeho nejvíc mně dostávalo, jak oba dva hrdinové kouleli očima, jak to umí jen holywoodští herci. ()

casioa....

čim viac krat tento film vidim..tym viac ho milujem!!!!! brat pitt RULEZZ ....možno budem jediný.....kto bude považovať výkon B.Pitta v tomto filme za genialny....ale čo už!!! Myslím si totiž...že úplne vystihol to ....ako by sa smrť....medzi ľudmi chovala!!!!! ()

wikus

Kombinácia mladého Pitta, stále vynikajúceho Hopkinsa,očarujúcej Claire a krásneho príbehu vytvorila nádherné a silné dielo so skvelou atmosférou trvajúcou 3 hodiny. Pri iných dielach by mi tá dĺžka určite prekážala, ale Meet Joe Black je natoľko pútavý, strhujúci a kúzelný, že čas vôbec nevnímate. Tú zvláštnosť deja dokonale vystihuje aj perfektná hudba. Všetky emócie vyvrcholia na konci filmu, a musím povedať, že som si aj pekne poplakala:). Krásne. ()

Han22

Tohle je takový ten film, u kterého si na začátku říkáte, bože to je blbost, to bude nuda atd... Film ubíhá velmi pomalým tempem a díky němu poznáváte do podrobna všechny postavy a najednou bum a jste tam až po uši. Zajímá Vás, jak to bude pokračovat, co se stane, jak to dopadne. Hopkins táhle celý film silou svého charismatu, takže člověk ani na okamžit nepochyboval, že sleduje opravdu silnou osobnost mediálního magnáta a zároveň dobrého otce i člověka. Pitt byl sice úžasně roztomilej, ale i trošku přihlouplej, no vím že to bylo schválně, ale i tak podal dobrý výkon. Tři hodiny nejsou zas tak dlouhý, jen jsem čekal trošku dramatičtější finále, ale jinak fajn film. ()

Rudinsky

Spočiatku sa to zdá byť ako nejaká presladená romanca, ale s nástupom Pitta veci naberú grády, a na konci som bol absolútne pleasure. Svojský romantický film (ale priznajme si, je sladký) zo svojským Pittom, kde robí svoje zaujímavý námet, perfektná hudba Newmana a v neposlednej rade je to určitá atmosféra, ktoréu je popretkávaný. ()

Michelle75

Jde to tak nějak mimo mě a i když Hopkinse obdivuju, Pitta mám ráda, tak Claire Forlani je tak sladká a oddaná, že se mi zvedá žaludek a já si fakt nemůžu pomoci, celý film na mě působí kýčovitě... no možná i díky zvláštnímu výrazu pana smrťáka. ()

martinez.

Z potenciální filozofické odysey je nablýskaný, ale prázdný vysavač peněz z kapes mainstreamových diváků, pro které je film určen. Skvělý námět, skvělé herecké obsazení a hudba, ale něco tu prostě neklaplo a bylo to dost zásadní. 1. Brada Pitta mám rád, umí si ze sebě udělat srandu i docela přesvědčivě a charakterně zahrát, ale tady byl prostě prkenný, vůbec z něho, jakožto ze stělesněné smrti, nešel respekt a chlad a výtečný Anthony Hopkins si zasloužil důstojnějšího protivníka. 2. Scénář z větší části poskytuje jen nepodařené pokusy o humor a průměrné dialogy. Střídá se tu romantika (Susan) a filozofování nad smyslem života a smrtí (William), no díky nevyspělému scénáři nefunguje ani jedno. Kdyby to bylo seriózní, bral bych jakoukoliv stopáž, ale v tomto případě je to přece jenom zbytečně natahované a ve výsledku časteji než občas nudné. Konec docela pěkný. ()

bari68

V tomto filme je alfou a omegou veľmi dobrý nápad a herecké výkony.A v prípade Brada Pitta geniálne neherecké. ()

Bobek15

Zaujímavý námet, ktorý má vďaka dlhej stopáži dostatok priestoru na podrobné rozvinutie. Keď film trvá 3 hodiny, tak tam potom nie je všetko nahustené a také "hrr, hrr, hrr". To dávalo filmu výhodu rozvinúť jednotlivé línie (Smrť sa oboznamuje so svetom, milostný vzťah, pozadie príbehu týkajúce sa firmy,...) a dať jednotlivým dialógom hlavu a pätu a šmrnc, to však najmä vďaka úžasným hercom. Uznávam, že miestami to bolo aj trochu pritiahnuté za vlasy, či nudné, a to ma viedlo k tomu dať nakoniec len 3*, no vďaka posolstvu, odhalenému v závere filmu, ešte jednu * prihadzujem. ()

Zagros

Tohle je jedna z mých srdcovek. Je to jeden z mála filmů, kterému jsem ochoten odpustit pár nesrovnalostí a některá klišé. I přes jeho délku mi uteče neskutečně rychle a vždy po shlédnutí mám krásný vyrovnaný pocit. Obsazení a herecké výkony jsou skvělé a dlouhé scény dialogů a pohledů do očí si vždy velmi užívám. K dokonalosti chybí velmi málo. ()

Loki_Six

"Love is passion, obsession, someone you can't live without. I say, fall head over heels. Find someone you can love like crazy and who will love you the same way back. How do you find him? Well, you forget your head, and you listen to your heart. And I'm not hearing any heart. Cause the truth is, honey, there's no sense living your life without this. To make the journey and not fall deeply in love, well, you haven't lived a life at all. But you have to try, cause if you haven't tried, you haven't lived." ()

Milano33

Na tomto svete sú isté len dve veci - smrť a dane. Na tomto výroku o je mnoho pravdy, ako nám aj tento snímok ukázal. Meet Joe Black je velice zázračným filmom, pri ktorom sa veľmi príjemne rozjíma nad životom a smrťou. Je to filmom, ktorý v sebe skrýva naozaj krásnu pointu a ponúkne divákovi hromadu životného múdra i náhľad do filozofie života. Život je svojbytným javom, rovnako ako smrť, obe majú svetlú i temnú stránku. Obidve zahrňujú v sebe krásu, nespútanosť, silu, tajomno a vyšší účel. Meet Joe Black však nie je iba smutným filmom, aj keď sa snímok zaujíma dosť temnými motívmi, akými sú smrť a pominuteľnosť ľudského života. Nájde sa tu aj mnoho krásy a čara, najmä v jeho pravdivých metaforách. Je nádherné, ako sa tento počin a postava Anthonyho Hopkinsa (William) stavia k smrti, Bill na prahu svojho života už po ničom inom netúži, je spokojný so svojím odžitým životom, nič by na ňom nemenil a za to môže byť úprimne vďačný. Napĺňa ho šťastím vidieť všetkých svojich drahých a milovaných v poslednú noc svojho života pospolu, prináša to zo sebou taký dojemný a nostalgický podtón. William môže byť hrdí na seba, že zanechal za sebou odkaz, na ktorý nikto do smrti nezabudne, a spolu s ním bude jeho meno žiť večne. Toto sa mi páči na Meet Joe Black, ten kladný prístup k životu - ako k nekonečným a nesmrteľným okamžikom - aj k smrti - ako ku konečnej etape, ktorá so sebou prinesie niečo nové. Ja si myslím, že tento krásny počin sa nám snaží ukázať, ako správne žiť do poslednej chvíle naplňujúci život. Pozerať na to je vskutku blaženým a hrejivým pocitom. V priebehu filmu sa zoznamujeme s postavou Joea Blacka, ktorý je vlastne smrťou v prestrojení - v ľudskom tele. Joe uzavrie dohodu s Billom, ktorého čas sa kráti a tak mu prisľúbi, že ho ponechá naživu do momentu, pokiaľ ho život  s ním na našom svete neomrzí. Dohoda so smrťou je veľmi delikátnou záležitosťou a prináša do deja veľa pozoruhodného. Z Billa sa tak stal akýmsi sprievodca smrti a ukazuje mu, ako to v našom svete vlastne funguje. Brad Pitt je v roli smrti fantastický a podarilo sa mu zachytiť skutočnú hĺbku tejto bájnej bytosti. Prittovi spoločne s Hopkinsovou duchovnou pomocou sa podarilo túto vyššiu entitu emocionálne zvnútorniť a dať jej nový rozmer. Dokonca sa smrť samotná vyvinula až na takú úroveň, že začala chovať ako človek, prejavovať ľudské emócie a ku podivu bola dokonca schopná sa zamilovať. Smrť samá o sebe je naozaj smutná, emotívna a ošemetná vec, avšak až Brad Pitt vzniesol na smrť ako entitu svetlo a citovo i psychicky ju správne podchytil a zveličil. Film pochopiteľne je obdarený nadprirodzeným a mysterióznym závojom a do toho bol vdýchnutý nežný romantický nádych. Úžasný Brad Pitt, famózny Anthony Hopkins a prekrásna Claire Forlani skutočne presvedčivo stvárnili svojej postavy a preto sa na nich aj tak krásne pozeralo. ()

Theraphosa

Na světě by určitě přibylo sebevražd(převážně dam),kdyby si pro nás chodila smrt v podobě B.Pitta.Filmu přičítám k plusu i výborný scénář a konec v "takakorát". ()

loydd

Dávám * za skvělého mentora Anthony "Bill" Hopkinse, * za překrásnou Claire "Susan" Forlani, * za Brada "Joe" Pitta a poslední * za smířlivou pozitivní atmosméru. Jen mohli v některých momentech ubrat na slzavosti. Je zajímavé, jak je Joe jako Smrt v těle člověka ze začátku jako dítě. Všechno je pro něj poprvé (arašídové máslo, první polibek). Až ke konci díky Billovi pochopí, že jeho sobectví (já chci Susan, je moje) může taky zraňovat. Takže bych Pittovi nevyčítal žádnou topornost, ta byla zcela na místě. Délka filmu mi přišla tak akorát. Mám totiž rád dlouhé filmy, stejně jako tlusté knížky - pokud jsou dobré :) ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster